Login lub e-mail Hasło   

Nadchodzą trudne czasy - o rozpadającym się ładzie światowym.

„Nadchodzą trudne czasy” – o rozpadającym się ładzie światowym Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać, że trwa wielki globalny kryzys, który dotyczy już...
Wyświetlenia: 593 Zamieszczono 25/02/2016
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

„Nadchodzą trudne czasy” – o rozpadającym się ładzie światowym

upadek cywilizacjiCoraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać, że trwa wielki globalny kryzys, który dotyczy już wszystkich możliwych dziedzin życia na Ziemi. Ekosystemy i biosfera są na skraju zagłady. Surowce wyczerpują się. Przeludnienie – zużywamy więcej zasobów niż planeta jest w stanie wytworzyć bez szkód dla siebie. Ekonomia – wyczerpały się wszelkie możliwe mechanizmy regulacji kryzysu, nawet te najbardziej „kreatywne„.

Nie tylko nie zrobiono nic, by uratować światową ekonomię. Ale wręcz robiono wszystko, by pogłębić kryzys i ugrać te kilka lat. Co sprawiło, że powoli dochodzimy do przepaści już ostatecznej. Z tym, że nikt nie wie, kiedy wybije owa godzina zero. Sytuacja geopolityczna jest taka, że trwa hybrydowa III wojna światowa w postaci wojen zastępczych.

Wymienię kilka przykładowych konfliktów światowych i stref destabilizacji politycznej:

-cały Bliski Wschód, którego już nie uda się uratować (Libia, Irak, Syria, Jemen, Afganistan. Ale także: zdestabilizowany Egipt, Turcja i Kurdowie, monarchie arabskie na czele z Arabią saudyjską, Iran, Izrael);

-Rosja i sytuacja na Ukrainie, i przyszła wojna z Turcją;

-napięcie z udziałem Chin i kilku innych państw na morzach (Japonia, Wietnam, Korea Płd, Indonezja, Filipiny, Malezja);

-od kilku tygodni szykowana jest wręcz inwazja na Koreę północną, bo sytuacja w tym państwie pogorszyła się w tempie nagłym, na niesłychaną dotąd skalę;

-stare konflikty mogące odżyć: Chin z Indiami (terytoria przy Nepalu i Bhutanie), jak i Indiami z Pakistanem (spór o Kaszmir). Te trzy kraje mają broń atomową;

-w Europie III wojna światowa przybiera postać inwazji militarnej państwa islamskiego. Media i elity polityczne z niewiadomych powodów nazwały tę wojskową operację: „kryzysem uchodźców„, i jeszcze tych żołnierzy przyjmują z otwartymi rękoma. Wg mnie jest to celowy sabotaż, a nie żadna ideologia multi-kulti która rzekomo miała wyżreć europejskim elitom mózgi. Ideologie z założenia są dla trzymania za mordę prostego motłochu. A nie dla elit dysponujących potężną wiedzą, bronią i technologią. Milion islamskich żołnierzy już jest w Europie. Na razie czekają oni na dalsze posiłki (miliony żołnierzy już w drodze) i na rozkaz z centrali do ataku;
-także szykuje się rozpad Unii Europejskiej, z krajów Ariańskich ostanie się już tylko pogrążająca się w chaosie Rosja, Europa środkowo-wschodnia (międzymorze). No i resztki tego, co zostanie z krajów Zachodu po tym, jak armia państwa islamskiego ruszy do ataku;

-możliwy chaos w Rosji. To państwo gospodarczo jest już trupem i nic z tym nie można już zrobić. Jest gorzej niż podczas pamiętnego kryzysu w 1999 roku. Kadyrow w Czeczeni robi co tylko chce, a Putin płaci mu miliardy dolarów rocznie za nie wszczynanie krwawej rebelii na Kaukazie. Czeczenia de facto jest już suwerennym, niepodległym krajem, choć jeszcze nie de iure. Dodatkowo, Kadyrow wspiera państwo islamskie poprzez wysłanie tam elitarnych oddziałów i ochotników, w sumie kilkanaście tysięcy ludzi. Dochodzi jeszcze gorejąca sytuacja na całym Kaukazie i w „miękkim podbrzuszu” Eurazji na czele z Kazachstanem. O wyludniającej i niszczejącej Syberii, która jest łakomym kąskiem dla żarłocznych Chin, pisało już chyba każde polskie medium.

Wracając do meritum: kryzys dotyczy nawet takich dziedzin, jak sfera idei, myśli, filozofii, morale. Skorumpowane etycznie i moralnie ideologie i religie po prostu upadają. Islam, którego wyznawcy w ogóle nie zastanawiają się nad sensem swoich wierzeń i innymi sentymentami, tylko zwierzęco prą do przodu, ma ambicję zastąpienia tej wielkiej próżni. Możliwe, że tego chcą również architekci systemu – stąd do Europy ściąga się ludy bezmyślne, głupie, barbarzyńskie.

Obecnie z jednej strony mamy mieć rzekomo anglosaski projekt nowego porządku świata – new world order, NWO. Ale chwila! Przecież Rosja i Niemcy, odwieczni sojusznicy i mordercy Słowian, tworzą swoje własne, konkurencyjne „NWO„! Poczytajcie o chorych teoriach głównego okultysty Kremla, Alexandra Dugina. Poczytajcie o projekcie Eurazji – czyli planowanym sojuszu. UE pod przewodnictwem Niemiec, Rosji i być może Chin i Indii. Kopara Wam wtedy opadnie. To takie same „NWO” jak to proponowane przez anglosaskich syjonistów. Być może jeszcze gorsze dla Polski.

Arabowie i ogólnie cały islam, w którym trwa wielkie wrzenie do wojny w Europie, chcą własnego NWO. Czyli podboju całej Ziemi przez totalitaryzm islamski. W meczetach na całej kuli ziemskiej, od Indonezji i Malezji, po Pakistan i Bliski Wschód, aż po Algierię i Maroko – trwa wielkie nawoływanie do globalnego dżihadu. Dziesiątki tysięcy imamów i setki tysięcy nauczycieli islamskich wzywa muzułmanów do ruszenia jako „uchodźca” na podbój Europy. Oni dobrze wiedzą, że ruszają na dżihad, na wojnę totalną. Nie wykluczam tutaj nawet masowej hipnozy czy wpływu psychotronicznego, np poprzez nadajniki GSM (telefonia) lub satelitarne.

Ostatnie lata, a w niektórych krajach dziesięciolecia, upływają pod znakiem anomalnych zmian klimatu. Pogoda robi się nie tylko coraz bardziej kapryśna, zmienna i nieprzewidywalna. Ale coraz częściej staje się ona katastrofalna. Przeświadczenie szarych Kowalskich że „jakoś to będzie„, i że to dotyczy tylko jakichś bananowych, gorących republik na krańcach świata, jest całkowicie błędne. Susza w Polsce trwa z przerwami od 2012 roku. W zeszłym roku była ona chyba najbardziej dotkliwa. Mamy skrajnie małe zasoby wody pitnej jak i wody do chłodzenia bloków energetycznych w przestarzałych, zdezelowanych elektrowniach węglowych. W tym roku lato będzie jeszcze gorętsze a braki wody, i niestety, zasilania, jeszcze dotkliwsze.

Zmiany klimatyczne są faktem. W jednych miejscach jest goręcej, w innych zaś – zimniej. Można spekulować, co jest tego przyczyną. Co do dwutlenku węgla – w to chyba już nikt nie wierzy. Słynna książka Ala Gore’a o globalnym ociepleniu z lat 90-tych, która wywołała pseudo-ekologiczną histerię, sprzedawana jest teraz w cenie jednego dolara za sztukę. A na poważnie, biznes związany z CO2 trwa nadal w najlepsze. Ale do rzeczy: być może jest to efekt destabilizacji wszystkich ziemskich ekosystemów, zanieczyszczeń. Inna teoria mówi o trwającym przebiegunowaniu biegunów magnetycznych i geograficznych, i wpływie Słońca na klimat. Słońce jest coraz słabsze i nie przebiegunowało się tak, jak to robi rutynowo co 11 lat. Ale to temat na zupełnie inny felieton. Tak czy inaczej, ta teoria ma też potwierdzenie w faktach.

Gołym okiem zaczyna być widoczne, że nasz świat pogrąża się w cywilizacyjnym chaosie. System upada, i myślę że nikt już tego nie kontroluje. Żadni zakulisowi gracze, masoni, illuminaci. Z drugiej strony biorę jednak pod uwagę, że ktoś może nad tym wielkim chaosem jakoś panować, choć nie mam pojęcia, jak. Nawet jeśli architektom systemu uda się dokonać przetasowań i korekty w nim, to i tak to niewiele da. Bez gruntownej zmiany w światowej technologii i przemyśle, hodowli zwierząt, rolnictwie, i to na olbrzymią skalę – całkowita zagłada biosfery i życia na Ziemi jest pewna. I to dużo szybciej, niż myślimy.

Nadchodzą trudne czasy” Jacek Bartosiak o rozpadającym się ładzie światowym:

Cytuję: „Ziemia i jej biosfera – której jesteśmy częścią – to zintegrowany żywy system. Choć zdaje się on teraz chwiać w posadach, to jednak planeta także może doznać spontanicznej remisji. Aby do tego doszło, potrzebna jest fundamentalna zmiana naszej świadomości i przekonań na temat tego, kim naprawdę jesteśmy. Jesteśmy przeświadczeni, że nowa wiedza naukowa gruntownie odmieni zbiorowe przekonania naszej cywilizacji na temat istoty życia. Nasza cywilizacja znajduje się w fazie dezorganizacji i rozpadu.

Ewolucyjny przeskok jest pilnie potrzebny i nie mamy już czasu na ewolucję powolną i stopniową. Nauczyciele duchowi od tysiącleci radzą nam kierować się w stronę miłości. Obecnie nauka potwierdza tę odwieczną wiedzę. Wszyscy jesteśmy komórkami ewoluującego gigantycznego super-organizmu, który nazywamy ludzkością. Ponieważ każdy z nas ma wolną wolę, możemy wybierać, czy wzniesiemy się na nowy poziom, czy też odpadniemy z gry jak dinozaury.”
~dr Bruce Lipton, Steve Bhaerman

Autor tekstu: Jarek Kefir

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2255
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1136
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1079
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 631
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 999
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 724
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 408
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  KoLo,  26/02/2016

P L A G I A T

@kolo: nie pierwszy, nie ostatni ;-)

  KoLo,  26/02/2016

@Trebor: No wiem. Denerwuje mnie ten typ.
Trzeba mieć we łbie nawalone po sam czubek, żeby niczego nie zrozumieć- lipski tak ma!

  lewi,  26/02/2016

Taki przebieg wydarzeń był przepowiedziany w proroctwach biblijnych. Rzeczywiście następuje fizyczna i moralna degradacja obecnej cywilizacji. Myślący i nie ,,zaślepieni''ludzie wyraźnie ten proces dostrzegają, natomiast większość bagatelizuje. Są i tacy którzy nie więdzą jaki będzie tego finał, a jeszcze inni twierdzą że musi być bardzo źle, żeby następnie było dobrze.

ardzo treściwa wypo

...  wyświetl więcej

  nse,  26/02/2016

@lewi: "Są i tacy którzy nie więdzą jaki będzie tego finał, a jeszcze inni twierdzą że musi być bardzo źle, żeby następnie było dobrze." ... taki scenariusz Tytanica, tylko większa skala :(

@lewi: uważam się za naukowca i wielu ludzi ròwnież mnie za takiego uważa, zatem na pytanie- cytuję "Czy nauka jest zainteresowana tym, żeby zaszczepiać wartości duchowe i moralne ludziom?" odpowiadam- Tak, jest.

Mariusz Kajstura: wystarczyło nie wymyślać w zeszłym roku bajeczek o zielonych jabłkach i uwieżyć w mòj plan gospodarczy ktòry gwarantował posiadanie zapasòw żywności, ale możemy

...  wyświetl więcej

  lewi,  27/02/2016

@Józef Jankowski: Czy nauka jest zainteresowana wszczepianiem wartości moralnych i duchowych? W takim razie proszę o konkretny przykład, który to potwierdza.

@Mariusz Kajstura: i jeszcze taka refleksja mnie naszła, że taki titanick nie miał lepiej od momentu gdy stało mu się gorzej...

@lewi: nie zabijaj i nie kradnij, gdyby tak było zawsze i wszędzie to nie potrzebna była by policja czyli wydatki państwa są mniejsze czyli możliwe są wtedy mniejsze podatki, a to jest proste i naukowe podejście społeczno- gospodarcze...

  lewi,  27/02/2016

@Józef Jankowski: Biolog Ruth Hubbard, powiedziała: „okazuje się, że nie mamy do czynienia z problemami naukowymi. Kłopotów przysparza raczej struktura społeczna, sprawy, które posunęły się za daleko, oraz ludzie goniący za zyskiem i lekceważący potrzeby bliźnich”. Następnie dodała: „Biorąc pod uwagę realne możliwości nauki, naprawdę nie sądzę, by mogła ona rozwiązać jakiekolwiek trudności, z którymi zmagają się ludzie na świecie”.

@lewi: Chrystus, Kròl powiedział: szukajcie, a znajdziecie... Kto według Ciebie jest większym autorytetem? A tutaj masz link do struktury rozwiązującej "problemy" ludzkości...www.eioba.pl/a/4wl1/porzadek-struktury-spoleczno-gospodarczej

Pozdrawiam i smacznego obiadu ☺

Lipski wiecznie żywy. Jak Lenin.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska