Login lub e-mail Hasło   

Atos Excellence Program dla szkół średnich 
– pionierski projekt współpracy Atos

Atos, międzynarodowy lider branży usług cyfrowych, we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy zainicjował program partnerski o nazwie Atos Excellence Program.
Wyświetlenia: 436 Zamieszczono 26/02/2016

Trzydzieścioro najzdolniejszych uczniów VI LO z klas I i II o profilach matematyczno-informatycznym oraz politechnicznym rozpoczęło w listopadzie 2015 roku pierwszy etap programu składający się z serii wstępnych szkoleń technicznych, miękkich oraz szkoleń z zakresu języka angielskiego - biznesowego i technicznego. Jest to faza ogólna mająca na celu wprowadzenie i poznanie zainteresowań uczestników, a tym samym umożliwienie płynnego przejścia do kolejnej części. Będzie to już bardziej wymagający etap, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i ze względu na intensywność kursów. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy z dedykowanym programem zajęć technicznych nakierowanym na zdobywanie konkretnych umiejętności, m.in. z zakresu monitorowania infrastruktury klienckiej, rozwiązywania problemów związanych z serwerami, bazami danych, aplikacjami, a także wsparcia technicznego dla klienta w obszarze sieci komputerowych. Będą kontynuować równocześnie kurs języka angielskiego w zwiększonym wymiarze godzinowym.

Co nas wyróżnia?

Celem tego projektu jest przeprowadzenie serii szkoleń dla wybranych uczniów Liceum przy jednoczesnym wprowadzeniu ich do pracy w branży IT. Indywidualne podejście oraz przystosowanie pakietu szkoleń do programu nauczania. Przywiązujemy dużą uwagę do konstruowania zajęć odpowiadających zainteresowaniom licealistów, aby pod patronatem Atos mogli rozwijać się w wybranych przez siebie kierunkach. Zależy nam także na praktycznym wymiarze, dlatego nie powielamy informacji znanych uczniom ze szkoły. Przekazujemy wiedzę i umiejętności wykorzystywane w codziennej pracy przez specjalistów Atos. Wszystkie zajęcia odbywają się w naszych biurach i prowadzone są przez pracowników, chcemy bowiem umożliwić licealistom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych, poznanie sposobu pracy i kultury organizacyjnej firmy.

Rozwój pod okiem osobistego mentora

Uczestników Atos Excellence Program zainteresowanych dalszym rozwojem Atos zaprasza na miesięczne płatne praktyki wakacyjne, podczas których pod okiem przydzielonych im mentorów będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą w dwóch poprzednich etapach. Celem programu jest wyłonienie i przyciągnięcie do Atos talentów, a także promowanie wśród młodzieży możliwości pracy w branży IT jako ciekawej, perspektywicznej i różnorodnej ścieżki kariery.

Pierwsze sukcesy programu

Mimo że program niedawno się rozpoczął, już teraz jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Po pierwsze zainteresowanie propozycją Atos przerosło nasze oczekiwania (chęć udziału wyraziło ok. 80 uczniów, czyli mniej więcej połowa osób, którym program został zaprezentowany). Po drugie uczestnicy są bardzo zaangażowani i usatysfakcjonowani dotychczasowymi szkoleniami. Jesteśmy pod wrażeniem ich dojrzałości oraz wytrwałości połączonej z chęcią zdobywania nowych umiejętności. W związku z powyższym przewidujemy kontynuację Atos Excellence Program w kolejnych latach.

O Atos

Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 12 mld EUR i zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.

Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.

W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4000 osób.

Po więcej informacji zapraszamy na:

atos.net

pl.atos.net

facebook.com/atos.polska

Kontakt dla mediów:

Atos IT Services 

Patrycja Kublik

+48 22 444 6165

+48 728 438 496

patrycja.kublik@atos.net

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 497
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1151
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 315
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 678
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 352
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2504
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1045
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141799
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239854
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111208
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122187
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska