Login lub e-mail Hasło   

Nadchodzi era nowych prezentów

Największe e-sklepy zaczęły już swoje świąteczne odliczanie. Warto to zrobić jak najszybciej, aby wymarzone podarki trafiły na czas pod wskazany adres.
Wyświetlenia: 343 Zamieszczono 27/02/2016

Takie przypadki zdarzyły się w latach ubiegłych, a to ze względu na liczne opóźnienia instytucji Poczty Polskiej i innych firm kurierskich. Coraz gorsza sytuacja Poczty Polskiej sprawiła, że cieszy się ona najmniejszym zaufaniem konsumentów.

Fenomen popularności sklepów internetowych polega na tym, że najczęściej towary tam dostępne są tańsze od tych, które znajdujemy w tradycyjnym sklepie. Dlaczego tak się dzieje? Wirtualne sklepy nie muszą płacić za wynajem lokalu, ani utrzymywać wielkich magazynów. Odbierają z hurtowni tylko te produkty, które już zamówili zainteresowani klienci. Wiąże się to również z zatrudnieniem mniejszej ilości pracowników, stąd ceny stają się dużo atrakcyjniejsze.

Niezależnie od miejsca sklep sklepowi nie jest równy. Dlatego przed ostatecznym zakupem warto przejrzeć oferty przynajmniej kilku z nich. Najważniejsza jest oczywiście cena towaru. Ale nie tylko to powinniśmy brać pod uwagę. Liczy się też renoma sklepu, bo wciąż można trafić na oszustwa. Wszelkie, zbyt duże różnice cenowe powinny wzbudzać naszą czujność. Warto pozbierać opinie użytkowników dotyczących wiarygodności i rzetelności sklepu. Należy również pamiętać, że w cenę towaru dolicza się koszt przesyłki.

Ceny uzależnione są też od tego z kim sklep współpracuje. Małe przesyłki dostarczane są pocztą. W innym przypadkach zajmuje się tym wyspecjalizowana firma kurierska.

Kiedy najlepiej składać swoje zamówienia? Oto przykładowe wirtualne sklepy oraz ich dostępny harmonogram.

- Empik.com – dzięki dostępnemu licznikowi można dowiedzieć się kiedy od czasu złożenia zamówienia paczka do nas dotrze. Jeśli prezent chcemy mieć już przed Wigilią, zamówienie powinno zostać złożone w ciągu najbliższych 30 dni.

- Rebel.pl – tutaj data dostarczenia zakupionego towaru zależy indywidualnie od wybranego produktu. Swoje zamówienie można złożyć aż do 20 grudnia.

- Merlin.pl – tu istnieje kilka dostępnych możliwości, w zależności jaki sposób realizacji zakupu wybieramy: kurier – do 21grudnia; odbiór w poczekalniach i salonach Empik – do 20 grudnia; poczta – do 30 grudnia;

- Allegro.pl – jako jedyny nie odpowiada za czas, w jakim dostarczone będą przesyłki. Uzależnione jest to od poszczególnych sprzedawców.

- Komputronik.pl – wszystkie szczegółowe informacje organizatorzy przedstawią na początku grudnia, po rozmowach z firmami kurierskimi.

Najdroższa jest wysyłka za pobraniem, kiedy za towar płacimy dopiero przy odbiorze. Czasem dany produkt da się odebrać osobiście, wtedy zaoszczędza się na kosztach wysyłki.

Na stronie dziendarmowejdostawy.pl znajduje się lista sklepów, w których zrezygnowano z opłaty za dostarczenie zakupów. Dzień darmowej opłaty przypada 1 grudnia.

E-sklep z prawdziwego zdarzenia powinien mieć kilka sposobów kontaktu z jego klientami: telefoniczny, mailowy, listowny, osobisty – uważany za najlepszy.

Natomiast szerokim łukiem unikać tych, które w miejscu odpowiedniego kontaktu mają jedynie formularz kontaktowy. Jakość otrzymanego już towaru zawsze sprawdzamy w obecności listonosza lub kuriera. Jeśli produkt jest uszkodzony, to oczywiście nie przyjmujemy go. Jeśli natomiast wada pojawia się później, to po prostu reklamujemy go.

Bez żadnych konsekwencji dany towar bez podawania powodów można zwrócić w ciągu 10 dni od daty jego otrzymania.

Dostępne internetowe porównywarki cen: Ceneo.pl, Nokaut.pl, Skąpiec.pl, Okazje.info.pl, Twenga.pl, Radar.pl, Tanio.pl.

Po co godzinami szukać prezentów w którymś z kolei sklepie. Można spokojnie zasiąść przed monitorem i w krótkiej chwili wyklikać prezent dla ukochanego, mamy czy siostry.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 421
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 925
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72186
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647736
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14913
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21402
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40350
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17297
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13038
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53128
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22450
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17985
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23030
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska