Login lub e-mail Hasło   

Żeby święto było świętem!

I tak z innej beczki. Światecznej.
Wyświetlenia: 288 Zamieszczono 29/02/2016

Przełom roku to wyjątkowa dla każdego szczególna pora. Wtedy też zwiększa się ilość świątecznych, noworocznych oraz karnawałowych. Co za tym idzie zagęszczają się spotkania rodzinne z imprezami towarzyskimi.

Tam gdzie są ludzie, tam są też rozmowy. Aby stały się jednakowo miłe dla wszystkich, nie mogą dotyczyć tematów drażliwych i nietaktownych.  Nie wypada też zasypywać naszego rozmówcy setkami niewygodnych pytań. Warto wyznaczyć sobie i innym bezpieczną sferę komfortu. Nie jest ona jednakowa dla wszystkich ludzi. Zależy to przede wszystkim od indywidualnej osobowości oraz doświadczeń, które ubogacają nasze życie przez cały czas.

Aby skutecznie, ale i niezwykle taktownie odprawić kolejne niedyskretne pytanie, warto postarać się być bardziej asertywnym. Dlatego coraz bardziej większą popularnością cieszą się treningi asertywności. Mają za zadanie wyznaczyć osobiste granice i skutecznie bronić swoich racji. Tak, aby nie pozwalać innym wejść sobie na głowę i "wchodzić z kaloszami do duszy". Wtedy na pewno rozmowy upłyną w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

Dlatego przynajmniej raz w roku zafundować sobie Wigilię i resztę świątecznych dni pod patronatem tak potrzebnego świętego… spokoju. Często zapominamy, że Boże Narodzenie jest niesamowitą pamiątką wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, które odmieniło oblicze całego świata.  

Czekamy na nie z wielkim utęsknieniem. Boże Narodzenie to najpiękniejsze dni w ciągu całego roku – tak zapowiadamy, ale po chwili wzdychamy, bo…

Bo Gwiazdka to nie tylko przyjemność. I niestety, nawet długo wyczekiwana Wigilia nie zawsze kończy się tak, jak to sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Przed świętami – dopada nas stres, w święta – towarzyszy napięcie, czy wszystko się ułoży, a po – jesteśmy jak zwykle przejedzeni, zmęczeni, i… rozczarowani.

Mamy zbyt duże oczekiwania w związku z tym, jak mają te świąteczne dni wyglądać. Obecnie to też wielkie poczucie obowiązku, aby przygotować wszystko na wysoki połysk.

W imię przyjaźni i spokoju – w najbliższej rodzinie i nie tylko, zawsze wybierajmy tematy jak najmniej wścibskie i jak najbardziej taktowne.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1786
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1710
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1123
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 969
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1048
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 968
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 884
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 413
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 572
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 881
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 577
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  29/02/2016

Często zapominamy, że Boże Narodzenie jest niesamowitą pamiątką wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, które odmieniło oblicze całego świata.

Nie jest to prawdą, .większość bożonarodzeniowych tradycji sięga korzeniami rytuałów pogańskich. Przykładem może być choinka, Święty Mikołaj, wręczanie prezentów, wieszanie jemioły i ozdobnych wieńców, palenie świec i polana wigilijnego oraz śpiewanie kolędDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska