Login lub e-mail Hasło   

Wyprzedaże czas zacząć

Zdarzają się bardzo atrakcyjne oferty, wystarczy trochę poszukać.
Wyświetlenia: 318 Zamieszczono 29/02/2016

Wyprzedaże nie dotyczą tylko ubrań z kolekcji zimowych, ale też często obejmuje te z całego roku. Sklepy na takich wielkich poświątecznych wyprzedażach pozbywają się tego, co zalega w magazynach, aby dać miejsca najnowszej kolekcji.

Jednak należy uważać, na to, aby nie ulec złudzeniu. Często dochodzi tylko do pozornej obniżki cen. Sklep najpierw podnosi ceny towarów, aby je za chwilę obniżyć, co w konsekwencji przynosi powrót do ceny wyjściowej. Czy to nie jest jawna manipulacja wtedy, gdy zupełnie siebie nie kontrolujemy?

Oto kilka trików, jak nie dać się wmanewrować w sprzedażowy zaułek:

- Dobrze sprawdzić, ile naprawdę dany towar kosztował przed obniżką. Dlatego warto odkleić kawałek promocyjnej ceny i zobaczyć, czy ta naklejona wcześniej nie była przypadkiem niższa. To bardzo częsta sztuczka, jaką stosują nieuczciwi sprzedawcy.

- To nie prawda, że ubrań z takiej promocji nie można reklamować! Reklamację składa się na piśmie, gdy rzecz okaże się wadliwa. Ale gdy wiedzieliśmy o istniejącej wadzie prawa do reklamacji już nie mamy.

- Zwroty uwzględnia tylko regulamin sklepu. Nie jest to nałożone żadną ustawą, lecz dobrą wolą sprzedającego.

- Cena podana na półce lub metce jest bezwzględnie obowiązująca. Mamy prawo kupić wybrany produkt po tej właśnie cenie.

- Należy uważać na wywieszki typu "Tylko u nas wszystko po niższej cenie". W praktyce okazuje się potem bowiem, że tylko część towaru jest objęta promocją.

- Zanim kupimy, należy dokładnie upatrzoną rzecz obejrzeć, czy ubranie nie jest przetarte, zaciągnięte czy poplamione. Później nagle może się okazać, że jego naprawa może znacznie przewyższyć jego wartość.

Zakupy zakupami, wyprzedaże wyprzedażami, ale także i w tej kwestii należy zachować umiar. Pomyślmy dwa razy, czy upatrzona rzecz jest nam tak bardzo potrzebna jak bardzo nam się spodobała. Miłych, ale z głową zakupów, zważywszy na ot tak podwyższony VAT.

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6590
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21419
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17998
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22467
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23047
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22728
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21567
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19198
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4780
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10794
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska