JustPaste.it

Korek w aranżacji wnętrz. Jakie ma zastosowania?

Coraz więcej osób decyduje się na podłogę korkową. Trudno się dziwić, gdyż taka podłoga jest rzeczywiście trwała, odporna na wgniecenia i doskonale izoluje termicznie.

Coraz więcej osób decyduje się na podłogę korkową. Trudno się dziwić, gdyż taka podłoga jest rzeczywiście trwała, odporna na wgniecenia i doskonale izoluje termicznie.

 

W szczególności zaś korek jest polecany na podłogę w sypialni i pokoju dziecka. Korek posiada właściwości podobne do drewna, czyli zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, pochłania nadmiar wilgoci, a także doskonale wytłumia dźwięki, jakie dobiegają z zewnątrz, jak i hałasy z domu. Korek trafia też na ściany pod postacią boazerii korkowej lub tapety.

Korek ma wielkie możliwości w zakresie aranżacji wnętrz, co oznacza, że na przykład podłogi korkowe można pokryć różnymi powłokami, jak lakier lub barwiąca farba akrylowa. Okładzina korkowa wykorzystywana na wszystkich ścianach pomieszczenia jednakże może wywoływać wrażenie duszności, lepiej więc ją wykorzystywać oszczędnie, bardziej fragmentarycznie. Wraz z modą na ornamenty i wycinanki dobrze spojrzeć na korek, jak na materiał, który łatwo poddaje się obróbce, przez co doskonały do wykorzystania w wielu sytuacjach.

Podłogi korkowe i wykładziny są polecane w szczególności do pokojów dziecinnych i sypialni. Wykładziny ścienne wykorzystywane w pomieszczeniach, w jakich przebywamy najczęściej, powinny być zaimpregnowane tylko woskiem. Tylko miejsca bardzo narażone na wilgoć należy wykładać korkiem lakierowanym. Najkorzystniej kupować je z naniesionym  już lakierem, gdyż lakier, który jest nakładany fabrycznie jest bardziej trwały i odporny na ścieranie.