Login lub e-mail Hasło   

Jak oszczędzać w dzisiejszych czasach?

Wielu Polaków ma problem z oszczędzaniem pieniędzy. Nie kontrolujemy swoich wydatków, nie wspominając już o odkładaniu małych kwot, np. do skarbonki.
Wyświetlenia: 418 Zamieszczono 03/03/2016

Należy pamiętać, że zaoszczędzone pieniądze dają nam bezpieczeństwo finansowe, którego każdy potrzebuje. Tak naprawdę oszczędzanie nie jest takie trudne i wcale nie trzeba do tego dużo zarabiać.

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć, jest uporządkowanie swoich wydatków. Często nam się zdarza przysłowiowe „wyrzucanie pieniądze w błoto”. Kupujemy za dużo artykułów spożywczych, które najczęściej lądują w koszu, albo nieodpowiednio zużywamy prąd, paląc światła w pokojach, w których nie przebywamy. Wydają się to małe rzeczy ale w skali roku nabierają one znaczenia. Moglibyśmy się zdziwić ile zaoszczędziliśmy nie popełniając tych błędów chociażby przez rok.

Ważne jest również nastawienie z jakim podchodzimy do oszczędzania. Nie należy myśleć, że małe kwoty odkładane w skarbonce do niczego się nie przydadzą. To właśnie one regularnie odkładane budują większy kapitał. Najważniejsze jest to, aby zacząć i robić to konsekwentnie i z głową, wyrobić w sobie nawyk oszczędzania. Dobrze jest też postawić sobie jakiś cel, na który odkładamy pieniądze. Zwiększy to naszą motywację.

Dobrym sposobem na oszczędzanie są również produkty oszczędnościowe. W Polsce najczęściej wybierane, to lokaty i konta oszczędnościowe. Jeśli chodzi o lokaty to są to produkty przeznaczone dla osób, które mogą sobie pozwolić na zamrożenie gotówki na dłuższy okres czasu. Kiedy zakładamy tego typu depozyt, musimy liczyć się z tym, że nie będziemy mogli korzystać ze zdeponowanych środków przez dany okres czasu. Oczywiście zerwanie umowy jest możliwe, ale wiąże się to z utraceniem wszystkich zebranych do tej pory odsetek lub znacznej ich części. Drugim rozwiązaniem są konta oszczędnościowe. One sprawdzą się w przypadku osób, które mają potrzebę dysponowania zgromadzonymi oszczędnościami. Muszą jednak uważać, ponieważ w przypadku takich kont na ogół tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, kolejne mają naliczany już odpowiedni procent. Dlatego należy dokładnie czytać podpisywane umowy i dopytywać o szczegóły doradców.

Stosując te zasady możemy małymi krokami osiągnąć duży sukces.

Polecam każdemu zainteresowanemu tą tematyką serwis oszczednoscionline.pl

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 455
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 942
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72281
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647765
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14935
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21419
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40365
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17311
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13045
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53141
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22467
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17998
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23047
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska