Login lub e-mail Hasło   

Rodzaje sportu, które można wykonywać w parach

Motywacja to bardzo ważny element zdrowego trybu życia. Najlepiej, jeśli ją dzielić, a dzięki temu potęgujesz jej działania
Wyświetlenia: 726 Zamieszczono 08/03/2016

Jeśli Ty i Twój partner chcecie być zdrowsi przedstawiam niezawodny sposób na mnożenie motywacji – wspólne ćwiczenia. Trenować w parze warto z wielu powodów. Po pierwsze, dlatego, że nic tak nie motywuje jak osiąganie wyników przez kogoś innego – jesteśmy tak skonstruowani, że od razu chcemy dogonić. Po drugie wiele ćwiczeń potrzebuje wsparcia drugiej osobie a trening w parze daje możliwość urozmaicenia. Po trzecie wspólne spędzanie czasu ćwicząc, zamiast siedząc na kanapie umożliwia celebrowanie związku w zdrowy i aktywny sposób. To świetne rozwiązanie, jeśli chcecie pokonać rutynę w związku i zacząć robić coś zupełnie innego niż dotychczas. Trening to nieodłączny element zdrowego trybu życia.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór treningów kardio – wspólne bieganie, jazda na rolkach, jazda na rowerze, marszobiegi, a nawet spacery to już coś, co może być podstawą do wspólnej aktywności.

Realizując trening parami mamy możliwość wykonania większej ilości i wielu bardziej zróżnicowanych ćwiczeń sprawnościowych oraz rozciągających. Druga osoba nie tylko motywuje, ale również pomaga, poprawia technikę i sprawia, że czas spędzony na siłowni, czy sali gimnastycznej nie dłuży się.

Ćwiczenia dobre na początek:

Najlepiej jest zacząć od wspólnej rozgrzewki np. biegu. 10 minut truchtu to wystarczająca rozgrzewka. W tym czasie zachowujemy spokojne tempo.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha:

Kładziemy się naprzeciwko i jednocześnie zapieramy wspólnie nogami, po czym robimy zgięcia tułowia i klaszczemy w ręce drugiej osoby.

Stajemy naprzeciwko siebie i łapiemy się za ręce przytrzymując ramiona na wysokości barków. Stopu ustawiamy na szerokości bioder. Wykonujemy półprzysiady, tak by uda były w pozycji równoległej do podłogi. Ciężar ciała ma przenieść się na pięty. Należy uważać by kolana nie przekraczały linii palców. Po przysiadzie przytrzymujemy pozycje przez kilka chwil i wracamy do poprzedniej pozycji. Powtarzamy serię 15-20 razy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1585
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 906
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1174
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 757
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 730
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 454
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 573
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 501
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 716
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 985
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Rodzaje sportu, które można wykonywać w parach":
- szachy
- bilard
- tenis
- boks (i inne sporty walki)
- kajakarstwo

Propozycji całkiem sporo ... ktoś coś jeszcze dorzuci?

Poza tym dlaczego w artykule są zwroty odwołujące się do zdrowego trybu życia a podlinkowany zwrot kieruje (jak to w reklamach bywa) do strony z ciastkami? :-D

W sensi

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska