Login lub e-mail Hasło   

Jaki wybrać internet?

Dziś, w XXI wieku, dzięki ciągle rozwijającej się technologii jesteśmy świadkami pewnego rodzaju fenomenu. Jeszcze 15 lat temu internet posiadali nieliczni, kafejki internetowe...
Wyświetlenia: 404 Zamieszczono 10/03/2016
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Dziś, w XXI wieku, dzięki ciągle rozwijającej się technologii jesteśmy świadkami pewnego rodzaju fenomenu. Jeszcze 15 lat temu internet posiadali nieliczni, kafejki internetowe były oblegane przez ludzi w każdym wieku, a pobranie filmu trwało czasami nawet kilka dni. Czasami w gazetach pojawiały się artykuły o tym, że internet nie ma szansy przetrwać, a już na pewno nikt nie wyobrażał sobie, że stanie się on częścią życia codziennego każdego z nas. Dziś nastolatek nie posiadający konta na Facebooku postrzegany jest jako osoba co najmniej dziwna i aspołeczna.

Wraz z czasem samo łącze zaczęło być coraz szybsze. Kiedyś dzieciaki czerpały radość, kiedy rodzice podłączali im internet o prędkości 128kb/s. Dziś dostawcy rywalizują ze sobą o to, kto będzie miał najszybszy internet i kwestią czasu jest, aż na rynku pojawią się pierwsze oferty oferujące prędkość nie w kilo, nie w mega, a w gigabajtach na sekundę. Wielu z nas myśli sobie, że im szybszy internet tym lepszy.

W jaki internet i dlaczego powinniśmy się zaopatrzyć?

Dziś posiadamy internet w telefonie i jest to normalne. Sieci komórkowe oferują nam masę pakietów, coraz częściej dodając do umowy tak zwany internet bez limitu. Jednak taki internet raczej nie uratuje nas, kiedy będziemy chcieli pograć w jakąś grę internetową, obejrzeć film czy pobrać jakieś pliki. Ze względu na te okoliczności wciąż popularnym wyborem jest internet kablowy. 

Oferta jest zależna przede wszystkim od zamieszkania. Nie wszędzie możemy podpisać umowę z dostawcą, który akurat reklamuje się w telewizji. Może okazać się, że nie posiada on firmy np. w województwie Podkarpackim. Klient powinien przebadać teren i sprawdzić co oferują lokalne firmy. Bardzo często znajdziemy ciekawsze opcje podpisując umowę jednocześnie na kablówkę i internet. Jeśli dostawca kablówki oferuje ciekawą ofertę z Internetem – warto z niej skorzystać. Nawet jeśli do końca starej umowy zostało dużo czasu, najczęściej chętnie przedłużą umowę na nowych, korzystniejszych dla obu stron warunkach.

Jeśli oferta kablówki z Internetem nie jest korzystna albo dostawca telewizji nie ma takiej w ofercie, a umowa kończy się dopiero za rok, warto sprawdzić, czy nasz operator komórkowy nie oferuje takiej usługi jako dodatkowej do abonamentu. Tutaj również nie powinno być problemu z przedłużeniem umowy która będzie korzystna dla obu stron. 

Warto również popytać sąsiadów, znajomych i innych ludzi z naszej okolicy z kim mają podpisaną umowę i czy są z niej zadowoleni. Pomoże to uniknąć ewentualnych problemów czy haczykach w umowie. Jeśli w okolicy nie ma wiarygodnych osób – warto odwiedzić fora internetowe. Z pewnością pojawili już ludzie, którzy potrzebowali takiej opinii. 

Niestety coraz rzadziej dostawcy dają możliwość przetestowania Internetu. Jednak jeśli już pojawia się taka opcja – warto z niej skorzystać. Nic nie tracimy, a możemy uniknąć nieprzyjemnej umowy na długie lata.

Po wybraniu dostawcy nadejdzie czas na wybranie konkretnej oferty. Najczęściej będą różnić się one tylko prędkością. Powinniśmy dobrać ją do własnych potrzeb. Jeśli tylko czytamy wiadomości, nie potrzebujemy 100Mb/s i odwrotnie, streamując gry czy pobierając masę danych nie wystarczy 5Mb/s.

Dodatkowo, jeśli korzystamy z Internetu głównie poza domem i chcemy mieć zasięg w pociągu czy na wakacjach – powinniśmy zaopatrzyć się w internet mobilny. Poza prędkością w umowach tego typu będziemy mieli również limit danych. W zależności od tego czym się zajmujemy podczas korzystania z komputera – powinniśmy wybrać odpowiedni dla siebie pakiet. 

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1149
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60716
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32585
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31288
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63517
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64971
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23271
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28837
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28513
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23494
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26315
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26673
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Trebor,  11/03/2016

Nie wiedziałem, że Internet się wybiera.
Zawsze byłem przekonany, że jeśli mam dostęp do Internetu - on po prostu jest - istnieje w jednej formie dla krajów zachodnich. Bo o ile dobrze pamiętam to Chiny czy Rosja chcą zbudować swój Internet ... ale chyba jeszcze tego nie dokonali - a może się mylę?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska