JustPaste.it

Ćwiczenia na skakance to nie dziecinada

Trening ze skakanką poprawia wygląd łydek, ud, pośladków i ramion. Dobrze wpływa na pracę serca i układu krążenia oraz koordynację ruchową.

Trening ze skakanką poprawia wygląd łydek, ud, pośladków i ramion. Dobrze wpływa na pracę serca i układu krążenia oraz koordynację ruchową.

 

Jak wybrać skakankę?


Parametry skakanki powinny być dostosowane do wzrostu osoby ćwiczącej. Aby to sprawdzić, musisz stanąć obiema stopami na środku skakanki trzymanej w dłoniach. Jeśli końce uchwytów skakanki sięgają Twoich pach, to jej długość jest właściwa. Pamiętaj, że skakanka powinna tylko delikatnie muskać podłogę pod stopami.


Co ćwiczyć?


Skakanka to świetne narzędzie treningu interwałowego, czyli takiego o zmiennej intensywności. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitness, skacz przez 30 sekund, a potem przez półtorej minuty wykonuj chód w miejscu. Stopniowo wydłużaj czas skoków do minuty, a odpoczywaj 2-3 minuty. Całość powtarzaj 7-10 razy. Rekwizyt, który w dzieciństwie służył Tobie do zabawy teraz pozwoli spalić 300-400 kcal w ciągu pół godziny!


Dla bardziej zaawansowanych


Kiedy poczujesz się już gotowa na poważniejsze wyzwania, zrób minimum 10 serii skoków trwających po minimum 30 sekund każda. Przerwa pomiędzy seriami również powinna trwać pół minuty. Najbardziej wytrwałe z Was mogą spróbować skakać przez minutę, a odpoczywać tylko pół.


Pamiętaj o technice


Skakać należy w ubraniu dobrze dopasowanym do ciała, najlepiej w butach amortyzowanych, zwłaszcza jeśli trenujemy na świeżym powietrzu. Gdy wybieramy tą drugą opcję, skaczmy na podłożu płaskim, stabilnym i jak najbardziej miękkim. Sylwetka podczas ćwiczeń musi być wyprostowana. Trzymajmy nisko łokcie, nie usztywniajmy kolan. Ruch powinien „iść” z nadgarstków, a nie z ramion. Aby nie zanudzić się podczas ćwiczeń warto do nich wprowadzać podskoki na jednej nodze lub z wykrokiem albo „ósemki”.


Kto skakać nie powinien?


Jeśli masz sporo kilogramów za dużo, odpuść sobie ten rodzaj treningu bo może się on źle skończyć dla Twoich stawów. Nie skacz także, jeśli jesteś w ciąży albo cierpisz na jakiekolwiek urazy kręgosłupa lub kolan. Dla całej reszty z Was skakanie może się stać cennym uzupełnieniem indywidualnych planów treningowych. Powodzenia  Aha, o motywacji do treningu poczytajcie tu: http://fitness-blender.pl/jak-zmotywowac-sie-do-treningu/

sea-81251_960_720_small.jpg