Login lub e-mail Hasło   

Czy to Żydzi stworzyli terrorystów?

Ttworząc państwo Izrael wykorzystali i zastosowali całe swoje doświadczenie, naukę jaką wynieśli z prześladowań i holokaustu. Nauczyli się w jaki sposób robić holokaust i...
Wyświetlenia: 1.905 Zamieszczono 18/03/2016

Ttworząc państwo Izrael wykorzystali i zastosowali całe swoje doświadczenie, naukę jaką wynieśli z prześladowań i holokaustu. Nauczyli się w jaki sposób robić holokaust i zastosowali tę wiedzę robiąc go mieszkańcom Palestyny – Arabom. Stworzyli najbardziej rasistowskie państwo na świecie, w którym prześladowania ludności arabskiej i segregacja rasowa były znacznie dalej idące i bardziej bezwzględne niż na przykład w RPA podczas trwania apartheidu. Pozbawieni wszystkich praw obywatelskich rdzenni mieszkańcy Palestyny zostali przez Żydów jakby popchnięci do aktów terroryzmu, do odgryzania się w jedyny dostępny dla siebie sposób.

Bardzo łatwo można sobie wyobrazić narastanie nienawiści w Arabach mieszkających w namiotach, bo żydowscy żołnierze zburzyli im domy i nie wydali pozwolenia na budowę nowych. W Arabach zmuszonych do patrzenia na żydowskich osadników pływających w basenach, podczas gdy oni nie dostali pozwolenia na pogłębienie swoich studni, które wyschły bo żydowskie studnie są głębsze i obniżają wody gruntowe. W najgorszej jednak sytuacji są Palestyńczycy zamknięci w Strefie Gazy bez środków do życia i bez nadziei. To właśnie tam wylęgła się idea terroryzmu. Tam powstała nienawiść skierowana nie tylko na Żydów ale na cały świat i chyba nie bez powodu.

Przecież cały świat brał udział w tworzeniu Izraela, który powstał pod patronatem ONZ, po udostępnieniu terytorium przez Wielką Brytanię, dzięki wsparciu finansowemu USA, dzięki odszkodowaniom niemieckim za holokaust. Przekazy medialne całego świata – oprócz arabskich – pokazują problem tylko od strony żydowskiej. Nieszczęśliwy skrzywdzony naród żydowski jest wciąż prześladowany przez bandy brudnych Arabów. Nigdzie nie wspomina się o tym, że Żydzi mają duży udział w tworzeniu tego stereotypu i tego wizerunku i tego stereotypu, chociażby przez to że ograniczają Palestyńczykom dostęp do wody i szkolnictwa.

W Polsce też jest ten problem z postrzeganiem Izraelczyków jako ludzi skrzywdzonych przez II wojnę światową. Polskie uniwersytety nadają im tytuły doktorów honorowych. Media publikują ich wspomnienia i przeprowadzają wywiady z tymi miłymi, kulturalnymi ludźmi. No właśnie, czy można ich nazywać honorowymi i kulturalnymi, skoro zrobili kariery w rasistowskim państwie? W państwie, w którym żyją dwa narody, ale wodociąg, elektryczność, lecznictwo i w dużej mierze szkolnictwo są tylko dla Żydów?

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2178
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 884
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1545
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 970
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1320
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 463
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1012
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1032
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 720
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 729
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 548
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1002
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 669
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 546
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  19/03/2016

Żyd to człowiek wierzący w Boga. Natomiast 90% obywateli Izraela to ateiści. Dlatego nazywając ich Żydami, a nie faszystami, czyli syjonistami, popełniamy błąd. Syjoniści zawłaszczyli holokaust robiąc z niego biznes. Każdą polityczną krytykę traktują jako antysemityzm. Dla syjonisty antysemitą jest nawet Żyd ortodoksyjny, który ma wyrzuty sumienia.

  Hamilton,  19/03/2016

A może by stawiać pomniki terorystom, a dla tego, który zabije najwiecej nagrodę Nobla. Polacy też mają moralne prawo jeździć i zabijać na całym świecie w odwecie za krzywdy jakie doznali w swojej historii? Jak twojego sąsiada zwolnią z pracy też może zaszlachtować ci dziecko w odwecie Barkarzu? Dość głupia próba usprawiedliwiania czegoś co na to nie zasługuje.

  Kitek,  19/03/2016

Terroryzm znany był już w starożytności. Jeśli chodzi o Żydów to należy wyliczyć dwa ugrupowania zazębiające się, a mianowicie Zelotów i jeszcze radykalniejszych Sykaryjczyków (Sykariuszy). Oni między innymi terroryzowali własną ludność w Jerozolimie w powstaniu stłumionym przez Tytusa. Ale tamci byli żydami przez wielkie „Ż”, częściowo biblijnymi, dzisiaj powiedzielibyśmy Sefardyjczykami. Obecni ...  wyświetl więcej

Brutalne, niedopuszczalne, nieludzkie uogolnienia !
Dzieciatka z domu dziecka Janusza Korczka zamordowane wraz z nim w Treblince
to tez terorysci !? Wstydu i honoru calkowity brak.
.

  Kitek,  20/03/2016

@zakrawarski: Na podstawie działań jednostki nie wolno wyciągać wniosków w stosunku do całości populacji.

@Kitek: ty sobie sam zaprzeczasz.

  Kitek,  21/03/2016

@Hamilton Starszy: W którym momencie?

Jeśli teza autora o tym, że doznane krzywdy usprawiedliwiają terror to dlaczego ma pretensje do Żydów? Mają prawo mścić się na Palestyńczykach za krzywdy doznane od Niemców? Gdyby ta durna teza byłaby prawdziwa, wówczas nikt nigdy za nic nie ponosiłby winy.

  barkarz  (www),  21/03/2016

@Hamilton Starszy: Z Twoich wpisów wynika, że niektórzy Polacy nie potrafią odróżnić skrzywdzonych Żydów od współczesnych Izraelczyków, Gdyby Żydzi w Izraelu takich warunków. - sprzyjających powstaniu terroryzmu w dzisiejszym wymiarze - nie stworzyli pewnie dzisiejszy świat byłby bardziej bezpieczny

  Hamilton,  21/03/2016

@barkarz: twoja teza jest idiotyczna. Żadna przemoc nie usprawiedliwia odwetu. Zwłaszcza jeśli wymierzona jest w ludzi nie mających z tymi domniemanymi krzywdami żadnego związku.

  lewi,  21/03/2016

Niektóre przekonania są nie tylko inne, ale i niebezpieczne. Na przykład w początkach XX wieku pewni ludzie nabrali przeświadczenia, że Żydzi oraz masoni zamierzają „zniszczyć cywilizację chrześcijańską i ustanowić wspólne rządy nad światem”. Jednym ze źródeł tej opinii był antysemicki dokument zatytułowany Protokoły Mędrców Syjonu. Głosił on, jakoby w zakres tych planów wchodziło popieranie wygó ...  wyświetl więcej

  Kitek,  21/03/2016

@lewi: Protokół Mędrców Syjonu nie jest wiarygodnym dokumentem i na jego podstawie nie należy wyciągać wniosków. Jest jednak bardzo dużo innych faktów świadczących o działalności dużych firm, korporacji, banków oraz międzynarodowych organizacji i rządów przeciwko ludności i powolnym wprowadzaniu Nowego Porządku Świata. Wymienię kilka: wprowadzanie żywności modyfikowanej, przesiedlanie ludności afr ...  wyświetl więcej

W przedwojennej Polsce miszkalo 84% ze wszystkich zydow swiata.
Tylko w samym Bialymstoku mieszkalo wiecej zydow niz w owczesnej Palestynie.
Polska bylaby dzisiaj potega swiatowa gdyby Hitler nie wymordowal tej czesci naszego Narodu.

  Trebor,  21/03/2016

@zakrawarski: no to żeś się teraz świętym eiobowiczanom naraził - poczekaj na swój stos

@Trebor: Podalem tylko fakty !
Ale zdaje sobie sprawe, ze swieci zyja, dzialaja i wierza w rzeczy "niestworzone"
A w imie tego swietego belkotu podpalili "kilka"-set tysiecy stosow z ludzka "zawartoscia"
Jeden miej, czy wiecej....niech im tam.... bog poblogoslawi !

Bogaty świat pomaga biednym Palestyńczykom ładując w nich kupę kasy, bo im współczuje, jest to też rodzaj kultury albo politycznej poprawności, a oni nie wybudowali za te pieniądze żadnej szkoły, ani szpitala, za to machnęli parę zgrabnych tuneli i sporo ukradli. Okradanie rodaków z otrzymywanej z zagranicy pomocy jest opanowane do perfekcji w wielu krajach. Takie to życie jest, zupełnie nie czarno białe.

  barkarz  (www),  25/03/2016

@skrzydlate: Hmm, Palestyńczycy żadnej pomocy nie potrzebowali, nawet pod brytyjską okupacją jakoś sobie radzili, dopiero jak Żydzi stworzyli zaczęło się z nimi źle dziać.

@barkarz:
Właśnie o tym czasie mówię, no niestety prawda nie jest czarno biała. Nie bronię wariatów obwieszonych wybuchowym "gruzem" i budujących tunele, i nie bronię sztucznie wyhodowanego państwa Izrael. Chociaż myślę, że gdyby zdecydowanie i konsekwentnie chcieli już dawno by się pozbyli problemu. Mają na to środki, ale na przeszkodzie stoją różne człowiecze prawa, którymi się jeszcze pr ...  wyświetl więcej

  Kitek,  25/03/2016

@skrzydlate: W Biblii jest napisane: „… zbawienie pochodzi od Żydów” To stwierdzenie, to wierutna bzdura. Od żydów pochodzi terror i cierpienie.

@Kitek: jedź do Iraku, tam zaznasz spokoju.

edit... skasowałam, bo mi się nie chce dyskutować .. przepraszam

  awers,  25/03/2016

Rany... Barkarz... Jednym z pierwszych państw popierających powstanie Izraela była właśnie Polska. Metody izraelskie nie są godne słowa pochwały , ale terroryzmu Arabów jeszcze wcześniej uczyli hitlerowcy z Otto Skorzennym włącznie (I to już po wojnie, a przed powstaniem państwa Izrael). Mówisz propagandą ISIS, a tamten świat wcale nie jest taki prosty jak nagłówki z gazet. To co tu walnąłeś nadaje się do NOP -u itp. organizacji.

  bardek,  02/04/2016

@awers:
Jest Pan niedoinformowany. Zapraszam na Stronę pt. Listy z naszego sadu. Tam dowie się Pan prawdy o tym maleńkim państewku, które potrafi się z honorem bronić, a przy tym jak żadne inne państwo stać na straży praw człowieka. Okłamywali Pana.

  barkarz  (www),  02/04/2016

@bardek: Bardzo śmieszne. Trzeba tylko poinformować o tych prawach człowieka i obywatela mieszkańców Strefy Gazy.

@barkarz:
A co Pan o tym wie? Znów pisze Pan bzdury.
To nie śmieszne, lecz smutne, że tacy niedoinformowani osobnicy zabierają głos w sprawach na których się zupełnie nie znają i znać się nie mogą, gdyż nienawiść wypacza ich rozum. "Oczywiście do Listów z naszego sadu" nie zajrzy Pan. Są tam artykuły np. pisane przez Arabów, których Pan rzekomo kocha – poprzez nienawiść do Żydów.

  barkarz  (www),  03/04/2016

@bardek: Jakoś nie wydaje mi się, żebym kochał Arabów - muzułmanów, którzy chcą cofnąć w rozwoju, zniszczyć i niszczą świat, który znam. Mój świat. Wolałbym, żeby zostali u siebie. Mają zupełnie inny system wartości, świadomość na innym poziomie cywilizacyjnym. Po co nam było ich drażnić i dawać im pretekst do świętej wojny?

  barkarz  (www),  03/04/2016

@bardek: Przecież te „Listy z naszego sadu” to czysta izraelska propaganda skierowana również w Europę. Trzeba być Żydem, żeby w nią uwierzyć.
„Wszyscy widzieli niedawne próby Unii Europejskiej wykończenia Izraela ekonomicznie przez oznakowanie towarów wyprodukowanych na terytoriach spornych. To żądanie, którego nie stawia się żadnemu innemu krajowi ze spornymi granicami, w rzeczywistości s ...  wyświetl więcej

@barkarz: Hitlera też nikt nie chciał drażnić. Suici mordują szyitów i odwrotnie bo istnieje Izrael? Kierujesz się bardzo prymitywnym schematem. Te konflikty mają bardzo złożony charakter.

@barkarz: Chciałbym nim zostać, ale nie mogę. Miałbym powód do dumy. Może bym zasłużył na Nobla z fizyki?
Czy ten cytowany fragment przekonać ma wszystkich do pańskich racji? Jeśli już przekonuje, to o czymś odwrotnym. Trzeba być bardzo rozgarniętym.

  bardek,  02/04/2016

Cały ten artykuł, to stek bzdur człowieka pozbawionego najbardziej elementarnego racjonalizmu. Jedyną prawdą w tych rzygach pożal się Boże, jest wygląd flagi Izraela. Jeśli Hitler wraz ze swoimi oprawcami, to ludzie, co powiedzieć o tym osobniku, który żyje już po zbrodniach nazizmu i miał okazję uczyć się historii? Widocznie poziomem swym nie dorasta do możliwości uczenia się czegokolwiek.
...  wyświetl więcej

@bardek: @bardek: Podpisuje sie pod twoimi slowami.
Wyjatkowo paskudnie smierdzacy antysemityzmem art.
Piszacy go powinien zapoznac sie se sprawa Dreyfusa (jest opisana w vikipedii)
Dotyczy francuskiego oficera ktorego przy pomocy falszywego oskarzenia skazano
na dozywotne wiazienie, kiedy nawet Emil Zola wstawil sie za nim skazano i jego na rok wiezienia
i zmusz ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  05/04/2016

@zakrawarski: „Ten kto pisze tu to paskudctwo powinien wiedziec, ze zydzi zrozumieli, ze nigdy nigdzie nie beda
traktowani jako rowni obywatele jesli nie beda mieli wlasnego kraju.”
Jeżeli to nawet paskudztwo to nie ma w tym kłamstwa i nie jestem pewien czy wieloletnie prześladowanie Żydów przez prawie wszystkie chrześcijańskie narody Europy upoważnia ich do prześladowania Palestyńcz ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  07/04/2016

@barkarz: nie rozumiem logiki, którą się posługujesz. Żydzi nie mają prawa do prześladowania Arabów, ale te prześladowania doznane od Żydów usprawiedliwiają mordowanie przez Arabów przypadkowych ludzi. Logika blondynki albo uprzedzenia zastąpiły mózg.

@barkarz: Nie stoje po niczyjej stronie.
Nikt nie powinien przesladowac nikogo.
Nie ma systemow idealnych.
Najpewiej jest trzymac sie faktow, a tymi jest nastepujace:
Zydzi sa najbardziej przesladowanym narodem swiata.
Mimo to udalo sie podpisac i respektowac pokoj i jego ustalone warunki pomiedzy
Egiptem i Izraelem, a nawet Jordania.
Inne kraje a p ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska