JustPaste.it

Jak założyć stronę internetową samodzielnie z której będziesz dumny

Dziś każdy może mieć profesjonalną stronę internetową. Multum darmowych dodatków, szablonów sprawiają, że zaczniesz odnosić sukcesy a inni ci pozazdroszczą!

Dziś każdy może mieć profesjonalną stronę internetową. Multum darmowych dodatków, szablonów sprawiają, że zaczniesz odnosić sukcesy a inni ci pozazdroszczą!

 

6b26aff076ec8550385ab8f00130316d.jpg

Jeszcze kilka lat temu za statyczną stronę internetową trzeba było płacić grafikowi w tysiącach złotych. Wyobraź sobie stronę z kilkoma zakładkami, paroma fajnymi bajerami i fakturą opiewającą na kwotę 3 tysięcy złotych. Pamiętasz te czasy? Jeśli tak, to wiedz, że teraz jest zupełnie inaczej. Wyobraź sobie, że możesz założyć stronę na której będziesz publikować artykuły, które związane są z twoimi pasjami i które przyciągną uwagę publiki? Masz to? Widzisz to?

Problem tak naprawdę nie polega na tym, co chcesz publikować, tylko problem polega na tym jak zrobić to technicznie. Ten artykuł w tym ma ci pomóc. Dzięki niemu uświadomisz sobie, że własna strona internetowa jest na wyciągnięcie ręki, jest bliżej niż ci się wydaje. Po drugie zrozumiesz, że wiele osób takich jak ty już takie strony posiada. Po trzecie uzmysłowisz sobie, że własne miejsce w internecie przyniesie ci wiele korzyści.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że mnóstwo stron internetowych działa na darmowych systemach zarządzania treścią. Tylko wielkie portale mają własne dedykowane rozwiązania. Kiedyś bardzo modna była joomla. To właśnie na niej powstawały strony - wizytówki za które kasowano nawet kilka tysięcy złotych. Dziś joomla odeszła w zapomnienie a na jej miejsce wkroczył wordpress. Od 2011 roku wordpress ekspansywnie rozszerza swój zasięg i właśnie od tego okresu mamy do czynienia z wielkim boom.

Jeśli miałbym porównać ekspansję wordpressa to porównałbym ją z ekspansją wszechświata. Zapewne słyszałeś o tym jak wszechświat rozszerza się z niewyobrażalną prędkością, co liczy się w latach świetlnych. Wordpress także przyspieszył i choć stworzony był jako system blogowy, to z powodzeniem wykorzystuje się go do wielu innych zastosowań. Na wordpressie można założyć sklep internetowy, forum, portal z ogłoszeniami. Zastosowań jest mnóstwo choć może nie w każdym przypadku jest sens robienia tego na wordpressie. Jak zrobić taki blog możesz znaleźć w poradniku blogera, który ujawnia techniczne szczegóły zakładania stron i blogów.

Chciałbym w tym artykule uświadomić ci w jaki sposób ty możesz wykorzystać wordpressa do stworzenia własnej strony. Wordpress jest darmowy i niektóre hostingi mają instalera, który dosłownie trzema-czterema kliknięciami pozwala stworzyć własną stronę.

Oto kilka sposobów na wykorzystanie strony

blog - to obecnie najbardziej popularny powód zakładania stron. Blogi nie przypominają już nic z tych z lat 90-tych, które miały formy pamiętników. Obecne blogi są profesjonalne zarówno pod względem formy jak i treści. Bardzo często blogi zakładają specjaliści w swoich dziedzinach dzieląc się swoim doświadczeniem np. praca na wymiar. Jest to blog o wybiciu się z rynku pracy.

Aby rozgrzać twoje zainteresowanie prowadzeniem bloga odsyłam także do artykułu ile zarabiają blogerzy. To pozwoli uświadomić Ci, że prowadząc bloga systematycznie i z zaangażowaniem możesz stworzyć wierną publikę a jeśli tak się stanie, to masz łatwy dostęp do zarabiania pieniędzy.

Z pewnością powoli zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że blog jest realną szansą dla Ciebie. Musisz jedynie pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że twój blog odniesie sukces. Przede wszystkim musisz wiedzieć jak go prowadzić. Dowiesz się tego z wielu poradników, w tym poradnika blogera, którego link masz powyżej. Musisz także uzbroić się w cierpliwość, bo jeśli jedyną twoją motywacją będą pieniądze, to szybko stracisz zainteresowanie prowadzeniem bloga. Blog prowadzi się systematycznie, krok po kroku tak jak buduje się dom a efekty przychodzą dopiero po miesiącach pracy. To tak jak z domem. Najpierw muszą być fundamenty, potem mury, wykończenie itd. a droga do zamieszkania jeszcze daleka. tak też z blogiem. Najpierw powstają fundamenty, czyli powstaje strona, potem dodajesz treści, zdobywasz czytelników i dopiero pierwsze pieniądze pojawiają się po wielu miesiącach.

sklepy - do blogów mogą być dołączone sklepy sprzedażowe, produkty, kursy i szkolenia.

strony wizytówki - a może po prostu chcesz parę słów napisać o sobie, swoich usługach.

Podsumowanie

W rzeczywistości założenie własnej strony jest dość proste. Trzeba poznać jedynie schemat a potem to zastosować. Nie musisz znać specjalistycznego kodu html, czy innego jężyka programowania.. Po tym artykule problemem jaki zaczyna się pojawiać to już nie jest problem techniczny, bo możesz go szybko rozwiązać, ale problem związany z tym o czym takiego bloga prowadzić. Sprawdź więc, co znajdziesz w poradniku blogera.

Licencja: Creative Commons