Login lub e-mail Hasło   

Janicki Industries - Woda i prąd z ludzkich odchodów.

Janicki Industries - Woda i prąd z ludzkich odchodów Na zdjęciu Bill Gates pije szklankę wody która 5 minut wcześniej znajdowała się w ściekach kanalizacyjnych. P...
Wyświetlenia: 360 Zamieszczono 29/03/2016

 

 
 
 

Janicki Industries - Woda i prąd z ludzkich odchodów

Na zdjęciu Bill Gates pije szklankę wody która 5 minut wcześniej znajdowała się w ściekach kanalizacyjnych. Ponad 2 miliardy osób na świecie żyje w warunkach gdy odchody i odpadki produkowane przez człowieka zanieczyszczają środowisko
 

"Omniprocessor" ma na celu rozwiązanie problemu oczyszczania. Badania nad nim prowadzone są w Seattle w bioenergetycznej firmie braci Janickich - Janicki Industries.

Maszyny do ekstrakcji wody z kanalizacji, oczyszczają ścieki które są pompowane lub dowożone   do zakładu. Następnie ścieki używa się do generowania pary, która napędza całą maszynerię.

Bill Gates publicznie potwierdza swoje zobowiązanie do wspierania nowych technologii wypijając szklanki wody nalanej z maszyny do której kilka minut wcześniej dotarła jako w postaci substancji stanowiącej publiczne ścieki kanalizacyjne.  

https://www.youtube.com/watch?v=bVzppWSIFU0

Powiem od razu że nie wierzę w to że Gates faktycznie ten płyn wypił albo, że z kranu płynely przetworzone  ścieki a nie źródlana woda.

Cała tę informacje uważam za promocję "charytatywnej" działalności miliardera i promocję  właściciela Omniprocesora. Widocznie Gates widzi tu okazje powiększenia swego majątku. Bowiem gdyby był tak wielkim łaskawcą ludzkości nie sadzałby do więzienia ludzi tylko za to że używają jego "wypożyczone" software.

To co faktycznie widać na filmie to to, jak się pan Gates postarzał.

 Omniprocessor  Janickiego jeśli się sprawdzi może być źródłem  osiągnięcia ogromnego zysku, co czyni go atrakcyjną inwestycją dla przedsiębiorców głównie w krajach rozwijających się.Jedyny prototyp znajduje się na północ od Seattle, ale istnieją plany projektu pilotażowego w Dakarze w Senegalu, jeszcze w 2015 roku.


Gates uważa, że Omniprocessor może też "idealnie pasować" w Indiach. Nie znany jest jeszcze koszt takiego urządzenia. Jego wielkość można porównać do dwu piętrowych autobusów więc raczej nie nadaje się do indywidualnego użytku ale samorządy i przedsiębiorców powinno coś takiego zainteresować.

Gates  wcześniej informował o jego aspiracji do opracowania "nowoczesnej muszli klozetowej"   oferując 400.000 dolarów nagrody dla tych, którzy mogą rozwiązać problem warunków sanitarnych w innowacyjny sposób. Były projekty od ultrafioletowych filtrów piaskowych do dezynfekcji, aż po pomysł "hydrotermalnego koksowania", które przekształca odchody ludzkie w węgiel drzewny. Pierwszą nagrodą zdobył zespół z Kalifornii, który opracował zasilane energią słoneczną WC,  rozkładającą odchody ludzkie i generujący z nich wodór.

Z powodu złych warunków sanitarnych umiera każdego roku około 700.000 dzieci. Szkoda jednak że do tej pory nikt nie powiedział panu Gatesowi ile dzieci ginie w wyniku aborcji, może dałby jakąś nagrodę za rozwiązanie tego problemu.

Zachodnie toalety nie nadają się w krajach nie(do)rozwiniętych , ponieważ wymagają ogromnej infrastruktury rur kanalizacyjnych i oczyszczalni, które po prostu nie są możliwe w wielu biednych krajach. Więc rozwiązanie Janickiego może być przydatne. Omniprocessor prezentuje zupełnie inne podejście do problem nie szukając sposobu "rewolucjonizowania"  oczyszczalni.

Gates mówi, że jest "podekscytowany" projektem Janickiego. "Procesor nie tylko odzyskuje wodę pitną z ludzkich odpadów ale też pokazuje że takie odpady jako towar mogą stanowić rzeczywistą wartość na rynku. Rozwiązanie jest przykładem na prawdziwość starego powiedzenia że: " śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego człowieka. "

PS. Jeśli szklanka takiej wody przyniesie uspokojenie tym którym wstrzykuje się szczepionki depopulacyjne w krajach (ro)zwijających się, to dobre i tyle.

Urządzenie do odzyskiwania wody opracował też Dean Kamen. Można o tym poczytać tu: http://www.popsci.com/article/science/undefined/article/science/pure-genius-how-dean-kamens-invention-could-bring-clean-water-millions

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1076
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1026
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 903
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 480
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1001
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1598
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 527
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142801
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245104
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114109
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122858
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska