Login lub e-mail Hasło   

Marihuana, problem zdrowia czy monopolu?

Marihuana, problem zdrowia czy monopolu? „Walka z konkurencją jest głupotą.” (David Rockefeller) „Moi ludzie giną z braku wiedzy.” (Ozeasz 4:06) Od 177...
Wyświetlenia: 380 Zamieszczono 31/03/2016

Marihuana, problem zdrowia czy monopolu?

„Walka z konkurencją jest głupotą.” (David Rockefeller)

„Moi ludzie giną z braku wiedzy.” (Ozeasz 4:06)

Od 1772 roku w Polsce, system edukacji publicznej jest używany jako narzędzie indoktrynacji dzieci i młodzieży do akceptowania aktualnie obowiązującego systemu przekonań i norm zachowania, uważanych za dopuszczalne przez starszych i mądrzejszych. (Pytanie: gdzie znajduje się ośrodek władzy kraju nad Wisłą?)

Problem konopi indyjskich, pospolicie zwany w Polsce i na świecie z hiszpańskiego marihuaną, pojawił się u Nas na początku lat 1990., po tzw. przemianach. A generalnie na świecie, wystąpił w latach 1940. Co się takiego stało, że jeszcze w latach 1930. można było spokojnie palić, czy pić marihuanę w kawiarniach Nowego Jorku, a w 30 lat potem można było iść za to do więzienia. Jak zwykle, gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze.

Ale, oto, trochę historii.

Najstarsza tkanina odzieżowa znajdująca się w muzeach pochodzi z okresu ok. 8000 lat przed naszą erą i zrobiona była z włókna konopi. Innymi słowy, już nasi pra, pra, praprzodkowie znali wartość użytkową konopi.

Około 8000 lat p.n.e. znano sznurek z konopi. Znaleziono jego fragmenty w wykopaliskach na Tajwanie. R. Hamilton podał, że rozwój cywilizacji nastąpił dopiero po odkryciu konopi w rolnictwie.

6000 lat p.n.e. konopie i otrzymywany z nich olej, stosowany do celów spożywczych, znaleziono w wykopaliskach chińskich.

4000 lat p.n.e. tkaniny z konopi stosowano w Chinach i Turkiestanie.

2000 lat p.n.e. informacje o stosowaniu zarówno nasion, jak i liści i łodyg z konopi do celów użytkowych, zanotowano w świętych księgach hinduskich – Althraveda.

1500 lat p.n.e. konopie są uprawiane w Chinach do celów spożywczych i przemysłowych – tkaniny. Scytowie przenoszą wiedzę o konopiach na zachód.

700-600 lat p.n.e. starożytny perski tekst Zendavesta wspomina o konopiach.

Ok. 600 lat p.n.e. uprawa konopi pojawiła się na terenie obecnej Rosji.

500 lat p.n.e. Scytowie donieśli konopie aż do dzisiejszego Berlina. W wykopaliskach znaleziono artefakty z nasion konopi, włókna ubrań i liny z konopi.

200 lat.p.n.e. konopie pojawiły się jako uprawy w Grecji.

100 lat p.n.e. w Chinach otrzymano papier z konopi.

23-79 rok n.e. Pliniusz Starszy [Rzym] wspomina o konopiach, jako lekarstwie przeciwbólowym i o linach z konopi.

Ok. 500 roku n.e. znaleziono liny z konopi u Wikingów.

W 850 r. pojawił się papier z konopi u Arabów.

W roku 1600 Anglia, poprzez Kompanię Moskiewską, zaczyna eksport konopi z Moskwy.

1602-1632 Francuzi i Anglicy wprowadzają uprawy konopi w Nowym Świecie. Stanowią one podstawę ich samodzielności w przygotowaniu materiałów odzieżowych i lin, szczególnie okrętowych.

1619 w kolonii Jamestown w Wirginii ustalono pierwsze prawo, zmuszające rolników do uprawy konopi. Prawo działało prawie 200 lat. Od 1763 konopie były prawnym – legalnym środkiem płatniczym w koloniach.

1764 konopie pojawiają się oficjalnie w lecznictwie europejskim.
W latach 1850 – 1915 konopie są szeroko stosowane w lecznictwie w całych Stanach Zjednoczonych.

1916 Departament Rolnictwa wydaje akt USDA nr 404 „gloryfikujący” uprawy konopi.

1915-1927 pojawiają się pierwsze administracyjne zakazy stosowania konopi. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poniżej.

1936 – produkcja propagandowego filmu REFER MADNESS, mającego wpłynąć na opinię publiczną i na wprowadzenie zakazu upraw konopi.

1937 – Kongres USA podejmuje uchwałę o zakazie upraw konopi. Jest to niesamowicie dziwna uchwała, podjęta w ciągu niecałych 2 miesięcy (normalnie uchwały podejmuje się po szerokiej dyskusji, trwającej kilkanaście miesięcy. Jako żywo przypomina to uchwalenie Konstytucji III Maja, lub ustawy FED). Przewodniczący Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego głośno protestuje przeciwko takiej głupocie: „AMA nie posiada ŻADNYCH dowodów na szkodliwość konopi.” Oczywiście nie miało to ŻADNEGO znaczenia. Już w 1941 roku konopie są skreślone z Farmakopei Stanów Zjednoczonych.

1942 – Biuro Służb strategicznych, poprzednik CIA, wprowadza konopie do środków tortur, enigmatycznie nazywanych kontrolą zachowań. Kontrolą oczywiście przez oficera prowadzącego.

1971 – naukowe opracowania udowadniają, że konopie pomagają w leczeniu jaskry.

1977 – ukazuje się książka Carla Sagana; główną teza jest problem: „ konopie doprowadziły do rozkwitu naszej cywilizacji, opartej na rolnictwie. Do czego doprowadzi zakaz upraw konopi?”

1996 – Kalifornia, pierwszy stan, który w 1906 zakazał używania konopi, ponownie zalegalizował konopie „medyczne”.

2001 – Kanada, jako pierwszy kraj na świecie, legalizuje konopie do celów medycznych.

Jak podają źródła historyczne, ok. 90% wszystkich żagli od ok. 5 wieku przed naszą erą, było produkowane z konopi. Czyli przez prawie 2500 lat uprawiano tę roślinę i nikomu to nie przeszkadzało. Pozostałe 10% żagli produkowano z lnu, sizali, juty. Wszelkie mapy nawigacyjne, dzienniki okrętowe, Biblie, były pisane na papierze z konopi. Praktycznie 80% namiotów, płótna, ubrań, koców, kołder, obrusów, ręczników, itd., było aż do XX wieku produkowanych z konopi. Najlepsze sukno odzieżowe robione we Włoszech, czy Irlandii, aż do lat 1930., było robione z włókna otrzymywanego z konopi.

Jeszcze do dnia dzisiejszego ludzie pamiętają, że jeżeli chciano produkować włókno na miękką bieliznę, to „żniwa” trzeba było przeprowadzić po 3 miesiącach, a na sznury czy liny okrętowe, po 4 miesiącach. Natomiast dopiero po 6 miesiącach włókno nadawało się na grube powrozy, czy brezent.

Dane statystyczne potwierdzają, że w roku 1850 w USA, było 8327 plantacji konopi, o powierzchni powyżej 2000 akrów, mniejszych nie notowano. Z konopi produkowano tkaniny, płótna, liny, także do prasowania bawełny. Zdecydowaną większość papieru, aż do 1883 roku, produkowano z włókien konopnych. Wszelkie banknoty, mapy, papiery wartościowe, gazety, produkowano z włókna z konopi, np. słynna Biblia Gutenberga, była wydrukowana na papierze otrzymanym z konopi. Głównym producentem konopi wykorzystywanych na zachodzie, najwyższej jakości, szczególnie w latach 1740–1940, było Carstwo Moskiewskie, a następnie Sowieci. Nikt nigdy nie słyszał o problemie tzw. narkomanii w Carstwie Moskiewskim.

Konopie były także doskonałym materiałem budowlanym. Z 1 hektara ziemi można było otrzymać 4 razy więcej pulpy aniżeli z hektara lasu. Z konopi produkowano, lub wzmacniano nimi najlepsze dywany. Dywany te były doskonałym produktem antyalergicznym, nie wydzielały także toksycznych oparów, jak obecnie wytwarzane z włókien sztucznych. Nawet znany producent samochodów, Henry Ford, budował karoserię z pulpy otrzymanej z konopi i w latach 20-tych demonstrował na filmach jej wytrzymałość usiłując, usiłując rozbić taką karoserię młotkiem. Wykonana z konopi odzież, bielizna, były tak trwałe, że można je było przekazywać wnukom. Wiem coś niecoś o tym, ponieważ otrzymałem w spadku po pradziadku, z ok.1905 roku, przygotowaną taką wyprawkę husarską i jeszcze przez 5 lat używałem jej do nauki jazdy konnej.

Ponieważ w konopiach jest 77% celulozy, wydajność biomasy jest ok. 10-krotnie większa, aniżeli innych roślin. Można stosować ją do produkcji paliw oszczędzając kopaliny.

Wymaga podkreślenia fakt, że farmy konopne nie wymagają środków chemicznych i mogą produkować ok. 25 000 kg z hektara ziemi, w okresie 4 miesięcy. Pozwoliłoby to zaoszczędzić rolnikowi kilka – kilkanaście tysięcy złotych rocznie na hektarze.

Konopie doskonale nadawały się do umacniania skarp, osuszania błot, zapobiegania stepowieniu łąk, ponieważ w okresie do 30 dni wypuszczają korzenie, o długości ok. 45 cm. Wiążą wiec doskonale glebę, spełniając tą rolę o wiele lepiej, aniżeli np. żyto, czy pszenica.

Konopie sprawdziły się także doskonale w produkcji farb i pokostu. Tylko w 1935 roku, a więc na dwa lata przed zagładą tego przemysłu, tylko w USA użyto 58 000 ton nasion konopi.

Do 1800 roku olej otrzymywany z konopi, był najpowszechniej używanym olejem opałowym na świecie. A prawie do końca XIX wieku był drugim olejem opałowym po tranie.

Co za barbarzyństwo, dzieci masowo chorowały w tym okresie na krzywicę, a społeczeństwo paliło najłatwiejszym lekiem na tą chorobę. I w tym czasie cała ta elita naukowców i „wybitnych” medyków milczała i nie protestowała przeciwko takiemu marnotrawstwu tranu. Tak więc początki dziwnego zachowaniu „ludzi nauki”, nie pojawiły się w XX wieku. Były znacznie wcześniejsze.

W związku z masowym wycinaniem lasów na początku XX wieku, co bardziej rozsądni ludzie, zaczynali się rozglądać za innym źródłem łatwo dostępnego materiału celulozowego. W 1916 roku amerykańscy naukowcy pracujący w Ministerstwie Rolnictwa opracowali metodę łatwego i taniego wytwarzania papieru z pulpy konopnej (USDA nr 404). Powodem tego procesu był fakt, że z 1 hektara powierzchni, otrzymywano corocznie, przez okres 20 lat, tyle samo celulozy, co z 4,1 hektarów drzew. Dodatkowo nowy proces używał tylko jedną piątą siarkopochodnych chemikaliów i innych środków chemicznych, niezbędnych do niszczenia drzewnika wiążącego włókna pulpy. Konopie zawierają bowiem tylko 4% drzewnika, a drzewo prawie 7 razy więcej, bo do 30%. Drzewnik nadaje brunatną barwę papierowi i dlatego pulpa musi być wybielana. Proces wybielania za pomocą chloru jest źródłem dioksyn, związku wysoce rakotwórczego. W czasie produkcji papieru z konopi proces powstawania dioksyn nie istnieje. Tak więc papier produkowany z konopi, wg nowej technologii, byłby zdecydowanie mocniejszy, bardziej giętki, zdecydowanie tańszy i zdrowszy!

Wszystkie atuty były po stronie konopi i jej producentów, a mimo to przegrali z kretesem do tego stopnia, że dzisiaj mamy całe masy użytecznych idiotów, zwalczających produkcję konopi.

Jak do tego doszło? Do tego właśnie są potrzebni politycy!

Rząd USA w 2011 roku potwierdził, że marihuana leczy raka. Właśnie National Cancer Instytut, część rządowego National Instytut of Health, opublikował raport stwierdzający, że marihuana, czyli konopie indyjskie, hamują receptory estrogenne dodatnie i ujemne w raku piersi. Wpływają także korzystnie na leczenie chorób neurodegeneracyjnych. A kobiety chcą sobie obcinać biusty. I tyle mamy organizacji feministycznych, takie tuzy jak prof. Środa, marszałków Sejmu, ale żadna nie wystąpi z wnioskiem o zatwierdzenie konopi w medycynie. I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze!

Podobno mamy partie tzw. chłopskie. Ale ŻADNA nie zainteresowała się możliwością dochodów wynikających z upraw konopi i ich zastosowania w przemyśle. Czyli albo to są tylko, jak pisałem wielokrotnie, instytucje do trzymania za pysk dołów albo działające w interesie obcych stron. Słyszymy bowiem ciągle narzekania a to na za małe dopłaty – dalsze uzależnienie od „zagranicy” albo narzekania na za duże podatki, ale żadnej konstruktywnej pomocy. Czy tak jest, musisz sobie sam POLSKI CHŁOPIE na to odpowiedzieć.

Sprawa konopi świadczy dobitnie o upadku polskiej klasy – elity. Przecież teoretycznie mamy całą masę uczelni wyższych w tym rolniczych. PO likwidacji PGR-ów ok. 10 000 000 hektarów leżało odłogiem. I nikt w całej Polsce z tych wybitnych, odznaczanych naukowców nie wpadł na pomysł upraw konopi do celów przemysłowych produkcji materiałów odzieżowych, worków itd. Pozwoliłoby to na ograniczenie ucieczki dewiz wydawanych np. na zakup bawełny czy włókien syntetycznych z Izraela. Oczywiście możemy wysnuć inny wniosek. Jesteśmy kondominium i centrale nie pozwoliły na rozwój jakiegokolwiek przemysłu. Musisz sobie Szanowny Czytelniku sam wybrać, który jest prawdziwy.

Od 1772 roku w Polsce, system edukacji publicznej jest używany jako narzędzie indoktrynacji dzieci i młodzieży do akceptowania aktualnie obowiązującego systemu przekonań i norm zachowania, uważanych za dopuszczalne przez starszych i mądrzejszych. (Pytanie: gdzie znajduje się ośrodek władzy kraju nad Wisłą?)

Zbieranie konopi na początku XX wieku, weszło w zakres nowej technologii, mechanizacji rolnictwa co znacznie przyspieszyło i ułatwiało żniwa. Wyprodukowano nowe kombajny. To zagroziło głównym producentom papieru z drzew. Takie giganty, jak Hearst – Paper Manufakturing Division, Kimberly Clark, czy St. Regis, stanęły w obliczu olbrzymich strat. Jak wiadomo, tacy magnaci są za silni, aby przypadkowo ginąć. W tym samym mniej więcej okresie, tj. w 1937 roku, koncern chemiczny Du Ponta [tego samego, którego przodek w latach 1770. robił w Polsce za Komisję Edukacji Narodowej i likwidował Zakon Ojców Jezuitów, przyczyniając się jednocześnie do likwidacji „Świętego Eksperymentu”, opatentował nowy proces produkcji papieru, z wykorzystaniem kwasu siarkowego. Tak więc, aby ta nowa technologia dała zysk, musiano wstrzymać produkcję papieru z konopi. Nie było to łatwe. Ale skutecznie się udało. Dzisiaj wszędzie króluje sztuczne włókno. I mamy całą masę dodatkowych chorób, od alergii poczynając, a na astmie kończąc.[1]

Hearst już w czasie wojny hiszpańsko-amerykańskiej w 1898 roku, przez swój koncern prasowy, oczerniał nieprzyjaciół, jako palące marihuanę bandy. Co prawda nikt w owym okresie nie zwracał na to specjalnie uwagi, ponieważ w kawiarniach Nowego Jorku także palono konopie. Niestety, jeden z dowódców wojsk hiszpańskich w owym okresie, słynny Pancho Willa, popełnił niewybaczalny błąd w pojęciu Hearsta – zajął i zniszczył 800 000 akrów jego lasów. Niestety te lasy były podstawą pracy papierni produkujących papier niezbędny do wydawania gazet. Stąd uraz psychiczny Hearsta do bandy marihuanistów. Przez 20 lat jego zaciekłość wzrosła w znacznym stopniu. W swoich gazetach zaczął używać meksykańskiej nazwy konopi, tj. marihuany. Chodziło bowiem o to, aby poprzez nastawienie ludności przeciwko kolorowym marihuanistom, nie stworzyć połączenia z legalnymi w owym czasie lekarstwami, otrzymywanymi z konopi oraz z całą produkcją i zyskami, miejscami pracy setek tysięcy ludzi, zatrudnionych przy konopiach. Najpierw Hearst i jego koło próbowali zniszczyć plantacje, nakładając na nie dodatkowe wysokie podatki. Przeprowadzili w Kongresie słynne, wymienione wyżej, ustawy. Powstała tzw. ustawa Harrisona, nakładająca na szczeblu federalnym dodatkowy podatek na konopie. Posługując się różnymi sposobami, udało Harrisonowi się dogadać z dyrektorem FBI D/S NARKOTYKÓW [obecnie Drug Enforcement Administration] niejakim Harrym Anslingerem. Ten zdecydowany przeciwnik kolorowych, całą mocą swego urzędu zaczął zwalczać marihuanę. Dopuścił się fałszowani statyk, podając do publicznej wiadomości, że 65-75% przestępstw jest dokonywanych pod wpływem marihuany. Z jeszcze większym prawdopodobieństwem w owym czasie mógł twierdzić, że 99% przestępstw jest dokonywanych pod wpływem tytoniu, tak był tytoń rozpowszechniony. Taka prasowa nagonka doprowadziła do wydania zakazu posiadania marihuany, we wrześniu 1937 roku. Oczywiście stał za tym cały przemysł petrochemiczny, a nie tylko Hearst.[2]

Trzeba podkreślić, że konopie – alias marihuana, to nie tylko pierwszorzędny produkt medyczny i przemysłowy, to także olbrzymia ilość nowych miejsc pracy. Ma jednak jedną poważną wadę – NIE MOŻNA JEJ OPATENTOWAĆ. I dlatego musiała być zakazana. Marihuna była używana z powodzeniem w lecznictwie takich chorób jak: alkoholizm, alzheimer, astma, arterioskleroza, bezsenność, biegunki, bóle różnego rodzaju [brak efektów ubocznych], nawet nowotworowe, Crohn, demencja, depresje, dermatozy, dystrofie mięśniowe, epilepsja, glejaki, jaskra, leukemia, łuszczyca, miażdżyca, nowotwory piersi, mózgu, płuc i w ponad dwudziestu innych jednostkach chorobowych. To wszystko zostało zastąpione przez opatentowane produkty, pochodne ropy naftowej. A kto jest kojarzony z ropą?

Sprawą drugą, niezmiernie ważną z punktu widzenia społeczności na ziemi, jest istnienie tzw. organizacji ekologicznych. Jak Szanowni Czytelnicy doskonale wiecie, jest cała masa organizacji, mających hasła ochrony przyrody, ze słynnym Greenpeace na czele. Również doskonale wiadomo, z nagłaśnianych i szeroko reklamowanych akcji, wszyscy ci „miłośnicy przyrody” walczą z wycinaniem drzew w Amazonii i w innych takich miejscach.

Pytanie: A dlaczego nie zwalczają przyczyny, tylko skutek? Przecież gdyby była wprowadzona w życie, znana od 2000 lat technologia pozyskiwania papieru z konopi, to nikt by nie wycinał drzew w Amazonii. Bo po co? Transport jest bardzo drogi. Komu więc zależy na odwracaniu uwagi i zatrudnianiu użytecznych idiotów do rozmaitych tzw. społecznych akcji?

I niestety mamy problem. Kto finansuje te wszelkiej maści organizacje ekologiczne, protestujące przeciwko wycinaniu drzew, a jednocześnie protestujące przeciwko uprawianym od 10 000 lat konopiom? Przecież w samej Polsce mamy kilka tysięcy hektarów nieużytków, a zagraniczne koncerny wycinają nam lasy na potęgę. Proszę przejechać się koło Świecia, czy Kwidzyna. Jeszcze 30 lat temu las dochodził do miasta. A obecnie nie ma tam nic.[3]

W Polsce mamy szeroko rozwinięty przemysł papierniczy, oparty na wycinaniu lasów. Dlaczego, mając uczelnie przygotowujące inżynierów i leśników, nikt nie usiłował nawet przestawić tych działań na otrzymywanie papieru z konopi? Dlaczego z jednej strony wprowadzono zakazy w Unii, zwanej Europejską, ograniczające produkcję rolną i tworzące nieużytki, a nie przestawiono się na produkcję na bazie konopi? Powtórzę, z konopi można produkować materiały ubraniowe, dywany i w ten sposób ograniczyć import bawełny, papieru, elementów karoserii itd. Żelazo musimy sprowadzać, a konopie nie. W taki prosty sposób, narzucając określone kierunki rozwoju, starsi i mądrzejsi za granicy ogołacają nasz kraj, bez specjalnych protestów tzw. organizacji ekonomicznych, ekologicznych, handlowych i przemysłowych. Oczywiście te, które istnieją w Kraju, uważają się za jak najbardziej swojskie?

I niestety wracamy do początku, a wszystkiemu jest winien gensek Edward Gierek, agent komunistyczny, sprowadzony do rządzenia Polską. To on, za pieniądze zachodnich banków, przekazanych do Sowietów na budowę rurociągu orienburskiego, celulozowni zabajkalskiej i czegoś tam jeszcze, zgodził się na wprowadzenie reform w oświacie. Wyniki tych reform, to właśnie 6-klasowa szkoła powszechna, obowiązkowa obecnie. Wystarczy zapoznać się z tematami wygłaszanymi przez posłów czy radnych. To kursy pomaturalne zmienione na wyższe wykształcenie, pod nazwą licencjaty. I o to właśnie chodziło! Trzeba wreszcie otwarcie powiedzieć, że tzw. wyższe szkolnictwo, a przede wszystkim licencjaty, to placebo, substytut prawdziwej edukacji. Celem takiego kształcenia jest indoktrynacja młodych ludzi w taki sposób, aby kwalifikowali się do wykonywania prostych czynności, poleceń idących z góry, od starszych i mądrzejszych niestety przybyszów. I proszę zauważyć, dzieje się to bez żadnego oporu tzw. inteligencji. Takie są dalekosiężne skutki mordów katyńskich.

Autor: dr Jerzy Jaśkowski

Rozpowszechnianie wszelkimi sposobami jak najbardziej wskazane

BIBLIOGRAFIA

1. http://www.advancedholistichealth.org/history.html

2. http://medicalmarijuana.procon.org/view.timeline.php?timelineID=000026

3. http://www.activistpost.com/2014/01/grass-history-of-marijuana-documentary.html

4. http://www.polishclub.org/2013/12/30/stanislaw-bulza-narod-bez-elity-czesc-ii/

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2084
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 853
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1481
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1280
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 414
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 930
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1109
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska