Login lub e-mail Hasło   

Nowe meble - gotowe czy na wymiar?

W trakcie remontu nieuchronnym jest napotykanie wiele spędzających nam sen z powiek decyzji. Czeka nas nie tylko utrzymanie porządku czy pilnowanie robotników.
Wyświetlenia: 327 Zamieszczono 31/03/2016

Tylko nieliczni potrafią pójść w ślady geniusza, jakim był Steve Jobs, i komfortowo czuć się w ogromnym mieszkaniu wypełnionym wyłącznie dywanem i skromnym materacem. Całej reszcie społeczeństwa nie pozostaje niestety nic innego jak zacząć poważnie myśleć o doborze mebli. Sprawą drugorzędną stają się styl, kształt czy odcień, pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, a jaka zaważy na całej reszcie, jest wybór mebli gotowych lub projektowanych na wymiar. Poniżej postaramy się Państwu szerzej omówić te dwie możliwości.

Niewątpliwym argumentem przemawiającym na korzyść mebli gotowych jest ich cena. Sprzęt, który możemy obejrzeć w sklepie, a na następny dzień już montować we własnym mieszkaniu, najczęściej jest produkcją masową, która ma ustaloną, nierzadko atrakcyjną cenę. W meblach gotowych ratunek odnajdą także osoby zabiegane lub subtelnie mniej kreatywne od pozostałych, które nie mają albo czasu, albo pomysłu, by zaprojektować mieszkanie swoich marzeń. Wszystko ma jednak swoją dobrą i złą stronę, tak jest również w przypadku powyższego sortu umeblowania. Pod podejrzanie niską ceną kryją się nie tylko promocja czy dobre serce sprzedawców, ale często też słaba jakość wykonania czy materiały nieznanego pochodzenia. Nie da się też ukryć, że właściciele mieszkań czy domów o nietypowych kształtach nie powinni nawet marnować czasu na wycieczki po sklepach meblowych. Dlaczego?

Jako że meble gotowe mają najczęściej jeden określony wymiar, którego nie da się zmienić, dopasowanie zestawu do specyficznego pomieszczenia jest nie lada zadaniem. W takiej sytuacji dużo rozsądniejszym posunięciem jest sięgnięcie po pomoc fachowca, który nie tylko zaproponuje szeroką gamę kolorów, kształtów i form, ale także dopasuje je wymiarami do naszego projektu (uwaga: pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach projekt w 3D jest na porządku dziennym i tego należy od zleceniobiorcy wymagać). Nie tylko jednak nietypowe kształty powinny skusić nas do wydania większej sumy. Kłopotliwą kwestią dla osób kupujących gotowe zestawy jest również dopasowanie ich pod wszystkie instalacje w naszym mieszkaniu - te elektryczne, kanalizacyjne i gazowe. Dla naszego stolarza, który na co dzień ma do czynienia z powyższym, to tzw. chleb powszedni. Nie możemy też nie wspomnieć o niewątpliwie wysokiej jakości produktów, z których korzysta firma prywatna. Nie zapominajmy jednak, by wcześniej przepytać znajomych i rodzinę, by podzielili się swoimi opiniami na temat wybranej spółki.

Dobrą wiadomością dla osób stojących przed wyborem mebli będzie informacja o sieciowych sklepach meblowych, które do swojej oferty wprowadziły możliwość dopasowania rozmiaru mebla. Takim producentem jest na przykład światowej sławy IKEA, który w sprytny sposób zdołał połączyć cenę gotowego sprzętu z indywidualnym rozmiarem tego projektowanego. W swojej ofercie sklep prezentuje kilka wymiarów, które możemy dopasować do własnych potrzeb.

Klienci bardziej wymagający, którzy nie zadowolą się gotowymi, szablonowymi rozwiązaniami powinni skorzystać z usług firm stolarskich, jak np. stolarz mielec. Firmy takie realizują zazwyczaj nawet najbardziej zaawansowane projekty stolarskie, najczęściej według indywidualnego projektu.

Jeżeli zatem jeszcze zastanawiacie się Państwo nad doborem mebli, proszę odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie - czy zależy Państwu na zaoszczędzeniu sporej kwoty, czy jednak na 100% wykorzystaniu zarówno potencjału naszego mieszkania, jak i możliwości sprzętu? Czy może i jedno, i drugie?

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2084
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 853
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1482
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1280
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 414
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 930
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1109
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska