Login lub e-mail Hasło   

Jak przygotować kuchnię na meble na wymiar

Oczami wyobraźni widzimy swoje przyszłe gniazdko w swej najświetniejszej z form, nie mogąc się doczekać, by wyobrażenia stały się rzeczywistością.
Wyświetlenia: 402 Zamieszczono 31/03/2016

Sklepy meblowe pękają w szwach od nadmiaru asortymentu najróżniejszego sortu, w coraz dziwniejszych barwach kształtach i o coraz dziwniejszym przeznaczeniu, mimo to firmy produkujące meble na wymiar nie mogą narzekać. Na takie usługi bowiem decyduje się regularnie rosnąca liczba osób. Indywidualnie zaprojektowany sprzęt wybierają nie tylko ludzie, którzy mogą sobie na to pozwolić finansowo, ale także ci zmuszeni przez innowacyjny lub problematyczny kształt swojego mieszkania. Trzecia, najrozsądniejsza z grup, ma na uwadze przede wszystkim porządną jakość proponowaną przez niezależne, małe firmy, będąc świadomym tego, że wybierają meble na długie lata. Większość jednak zapomina, że odnalezienie właściwego projektanta i ustalenie wymarzonego zestawu to dopiero początek przygody. Poniżej postaramy się poradzić, co zrobić, by remont przebiegł w mgnieniu oka.

Pierwsza wskazówka może wydać się banalna, jest to jednak jeden z najczęściej popełnianych błędów przez tych, którzy pragną mieć gotowe mieszkanie na już, na teraz. Co to takiego? Liczby. Choć jest to także zadanie osoby przyjmującej zlecenie, sprawdźmy nasze wymiary choćby i dziesięć razy, upewniając się, że przewidzieliśmy każdy ewentualny naddatek, tj. wszelkie dodatkowe listwy czy framugi. Nie zapominajmy, że meble nie są elastyczne i, w przeciwieństwie do ubrań, nawet jeden centymetr zrobi ogromną różnicę. Proszę zwrócić szczególną uwagę na framugę drzwi, jeżeli takowa przylega do planowego umiejscowienia naszych przyszłych mebli, w tym właśnie miejscu należy zostawić kilka dodatkowych centymetrów, byśmy mogli swobodnie przemieszczać się między pomieszczeniami.

Kolejną rzeczą komplikującą urządzenie wymarzonej kuchni czy innego pomieszczenia na wymiar - gotowych mebli zresztą też instalacje, których umiejscowienie jest najczęściej odgórnie narzucone przez spółdzielnię lub prawowitych właścicieli mieszkania, które remontujemy. Jeżeli jesteśmy zarzucani uwagami bądź poradami ze strony powyższych, nie odbierajmy tego jako oznakę czepialstwa czy wtrącania się. Zignorowanie przepisów prawnych dotyczących instalacji gazowych oraz kanalizacyjnych jest nie tylko karalne, ale może grozić poważnym uszkodzeniem mieszkania w wypadku awarii. O czym należy pamiętać?

W przypadku źródeł prądu - pod żadnym pozorem nie należy instalować żadnych przyłączy tuż obok urządzeń, do których są zamontowane. Mówiąc prościej, gniazdko, do którego podłączona jest kuchenka, nie może znajdować się obok niej, bezpieczniej zamontować je szafkę dalej. Warto również zwrócić uwagę na to, by przynajmniej jedno źródło zamontować powyżej wysokości 2,15m, przyda nam się ono przy instalacji okapu.

Dobrym rozwiązaniem, dzięki, któremu nasze plany zagospodarowania mieszkania czy domu będą przebiegały pomyślnie, jest skorzystanie z usług firmy, która projektuje kuchnia na wymiar mielec. Firmy takie realizują zazwyczaj nawet najbardziej zaawansowane projekty stolarskie, najczęściej według indywidualnego projektu, który idealnie dopasuje się do naszych oczekiwań oraz do warunków technicznych danej kuchni.

Jeżeli zaś chodzi o instalacje kanalizacyjne, przyłącze do wody powinno znajdować się bezpośrednio przy szafce, w której zamontujemy zlewozmywak. Wszelkiego rodzaju rury należy montować w ścianie, żadna z nich nie może luźno funkcjonować przykryta szafką.

Choć mogłoby się wydawać, że są to porady z zasady zbędne, banalne, pamiętajmy jednak, że jeżeli zignorujemy choć jedną z nich, najprawdopodobniej będziemy zmuszeni do rozebrania pomieszczenia i poprawienia usterki. A tego raczej wolelibyśmy uniknąć, nieprawdaż?

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2084
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 853
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1482
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1280
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 414
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 930
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1109
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska