Login lub e-mail Hasło   

Telewizja nadal popularna

W dobie powszechnej cyfryzacji telewizja jest jednym z najpotężniejszych mediów. Jest bardziej popularna od radia, a z drugiej strony nadal posiada znacznie większy zasię...
Wyświetlenia: 302 Zamieszczono 05/04/2016

W dobie powszechnej cyfryzacji telewizja jest jednym z najpotężniejszych mediów. Jest bardziej popularna od radia, a z drugiej strony nadal posiada znacznie większy zasięg, niż internet. Stopniowo maleje znaczenie prasy na rzecz portali internetowych, lecz telewizja wydaje się utrzymywać popularność. Co prawda, przestała już być głównym źródłem domowej rozrywki, jednak wciąż ponad 70% osób ogląda swoje ulubione programy codziennie.

Pomimo rosnącego udziału laptopów i tabletów w rynku, zdecydowana większość z nas posiada w swoim domu telewizor. Te cuda współczesnej elektroniki dają możliwość nie tylko zwyczajnego oglądania programów telewizyjnych, ale także umożliwiają surfowanie po internecie, komunikację z rodziną lub przyjaciółmi, nagrywanie programów (najnowsze modele pozwalają nawet ominąć niechciane reklamy), automatyczną regulację głośności, dzięki czemu nagłe przerwy reklamowe nie atakują nas wyższym natężeniem dźwięku, a nawet wyświetlenie obrazu z dwóch kanałów jednocześnie.

Nowoczesne telewizory nie tylko potrafią dobrze wyglądać, lecz również zapewniają znacznie większy komfort oglądania filmów, niż notebooki oraz inne przenośne urządzenia. Posiadają znacznie wyższą jakość obrazu oraz dźwięku, a dzięki odpowiednim rozmiarom i technologii wykonania, obraz jest dobrze widoczny nawet z dużego kąta, co jest szczególnie przydatne podczas seansu filmowego w gronie rodzinnym, tudzież podczas spotkania ze znajomymi. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, aby włączyć odpowiednią stację telewizyjną, włożyć kartę pamięci z zapisanym filmem do odpowiedniego portu, skorzystać z popularnej usługi VOD albo po prostu połączyć się z internetem (wymagane jednak jest do tego szerokopasmowe łącze), aby obejrzeć najnowsze filmy w jednym z popularnych serwisów takich jak YouTube. Dzięki portom USB, podłączenie klawiatury do telewizora nie będzie stanowiło najmniejszego problemu, za to na pewno ułatwi surfowanie po internecie.

Na ciągłą i stabilną popularność telewizji wpływają także pakiety szeroko oferowane przez dostawców usług cyfrowych takich jak Netia, Multimedia, Cyfrowy Polsat, Inea, Cyfra+ czy też Telewizja n. Operatorzy nierzadko łączą swoje usługi takie jak tania telewizja, telefon i internet w korzystne dla konsumentów abonamenty.  Bardzo często klienci wybierają właśnie pakiet telewizyjny w połączeniu z internetem. Pozwala to zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasowej niemałe kwoty, ponieważ zazwyczaj usługi dostarczane oddzielnie przez różnych operatorów kosztują drożej. Wybór taki pozwala na oszczędność również czasu, gdyż mamy tylko jeden rachunek do opłacenia. W zależności od szybkości internetu oraz ilości kanałów, ceny mogą wahać się w dużym przedziale. Najtańsze opcje, obejmujące do kilkunastu kanałów telewizyjnych oraz niezbyt szybki internet kosztują już od 30 zł wzwyż, co sprawia, że tania telewizja jest naprawdę tania.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1119
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 509
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1532
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1565
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 916
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 562
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 303
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 694
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 718
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 607
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105225
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1192683
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131060
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114641
102
komentarze: 26 | wyświetlenia: 274087
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska