Login lub e-mail Hasło   

"Tusk przed Trybunał Stanu"

"Tusk przed Trybunał Stanu". Sasin komentuje szokujące ustalenia "Gazety Polskiej" Dodano: 07.04.2016 foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska - W przypadku premiera...
Wyświetlenia: 368 Zamieszczono 07/04/2016
 


 

"Tusk przed Trybunał Stanu". Sasin komentuje szokujące ustalenia "Gazety Polskiej"

Dodano: 07.04.2016 [14:17]
"Tusk przed Trybunał Stanu". Sasin komentuje szokujące ustalenia "Gazety Polskiej" - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
- W przypadku premiera, członków rządu ta droga jest dosyć oczywista. Jest droga oczywiście do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. Za decyzje lub zaniechania podejmowane w związku z pełnioną funkcją, taka kara jest dla najwyższych urzędników państwa jest przewidziana. Ja myślę, że jest aż nadto powodów, aby taką drogę w stosunku do Donalda Tuska poważnie rozważyć - powiedział Superstacji poseł PiS Jacek Sasin, komentując artykuł Grzegorza Wierzchołowskiego w najnowszej "Gazecie Polskiej".

Dlaczego Sasin chce postawić przewodniczącego Rady Europejskiej przed Trybunałem Stanu? W związku z "kłamstwami i zaniedbaniami" wokół Smoleńska.

Jak poinformowała "Gazeta Polska", już we wrześniu 2010 r. Donald Tusk został poinformowany przez ambasadora Jerzego Bahra, że Rosjanie przyznali się, iż w trumnie prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego złożyli zwłoki innej osoby. Ekshumacja - przed którą wzbraniał się rząd Tusk - wykazała to dopiero dwa lata później. Przez ten czas rodziny prezydenta Kaczorowskiego nawet nie poinformowano o wiadomościach uzyskanych od Rosjan.

- Szokuje mnie ta informacja, chociaż nie dziwi. My mamy już na tyle dużą wiedzę, żeby również wiedzieć o tym, że bardzo wiele kłamstw przez rząd Donalda Tuska było kolportowanych. To jest kolejne kłamstwo, kolejny dowód na to, jak Donald Tusk i jego ekipa podchodziły do sprawy Smoleńska

- stwierdził w rozmowie z Superstacją Sasin.

Do możliwego postawienia Tuska przed Trybunałem Stanu odniósł się Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. - Z polskiej partii rządzącej płynie dzisiaj bardzo ciekawy sygnał. Przedstawiciel partii rządzącej Jacek Sasin mówi, że szef Rady Europejskiej, właściwie prezydent Europy, który przed chwilą spotykał się na kolacji z Barackiem Obamą, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. To rzeczywiście bardzo poważne słowa - powiedział Superstacji poseł PO. W jego ocenie PiS ma obsesję na punkcie Tuska, bo... były premier wygrał z PiS osiem razy.

Donald Tusk, choć wiedział o błędnej identyfikacji ciała prezydenta Kaczorowskiego już we wrześniu 2010 r., jeszcze w marcu 2012 r. zasugerował, że rodziny domagające się ekshumacji mają problemy emocjonalne: 

„Nie powinienem komentować determinacji niektórych rodzin na rzecz ekshumacji zwłok, nawet jeśli nie rozumiem tej determinacji, bo nie rozumiem. Ale widocznie jest jakaś potrzeba, która tkwi w zranionych uczuciach rodzin ofiar”.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2425
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1182
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 768
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 860
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1552
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 699
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 676
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 762
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 538
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 441
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  08/04/2016

Na zemstę zza grobu nie ma lekarstwa, bo trudno zastraszyć zmarłego!

"Zbrodni" ekipy Tuska będą setki. Naród jest zachwycony, a cały świat przyjeżdża i podziwia rząd Kaczyńskiego, tylko KOD i żydomasoni są przeciwko. Na złość Kaczyńskiemu mordują nawet konie w stadninach. Podobno zapowiedzieli, że zaczną topić ryby w Wiśle. W tej sytuacji prokurator generalny powinien zostać prezesem wszelkich sądów i trybunałów, komendantej policji, generalnym inkwizytorem i naczelnym egzorcystą. Jego apolityczność i bezstronność jest ogólnie znana.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska