Login lub e-mail Hasło   

POLSKA – Ziemia Obiecana.

POLSKA – Ziemia Obiecana. Polska to Kraj Wybrany. Problem polega na tym, że Polacy o tym nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. W ostatnich stuleciach, na skutek braku...
Wyświetlenia: 419 Zamieszczono 11/04/2016

POLSKA – Ziemia Obiecana.

 

 

Polska to Kraj Wybrany. Problem polega na tym, że Polacy o tym nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. W ostatnich stuleciach, na skutek braku zgody narodowej, oraz manipulacji politycznych – postępuje agonia Naszego Kraju – jako Ojczyzny Polaków.

POLSKA – Ziemia Obiecana.(ZATAJONE przed POLAKAMI bogactwa Polski)...

 

Polska jest Krajem Wybranym. Problem polega na tym, że Polacy o tym nie wiedzą albo też i nie chcą wiedzieć – i poprzez ostatnich kilka stuleci, wskutek rozmaitych manipulacji wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych; poprzez brak zgody narodowej – w rezultacie jesteśmy świadkami agonii Naszego Kraju – jako Ojczyzny Polaków.

 

Przedstawiam podsumowanie geologiczne - „skarbów” Naszego Kraju.

Ku pokrzepieniu serc a otrzeźwieniu umysłów.

Ku przebudzeniu świadomości i ducha Polskiej Racji Stanu.

 

Polska jest zdaniem wielu geologów NAJBOGATSZYM krajem świata, położonym w sercu Europy. Oczywiście na te bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dlatego, być może na razie niewiele się na ten temat mówi. Ktoś przecież musi najpierw – wyprowadzić stąd – z „Ziemi Obiecanej” Polaków – albo w sposób „prawnie”... finansowy – zapanować nad krajem.

 

Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich).
Zasobność: 1,5 mld ton rudy; Wartość samego tytanu to355 mld $.

Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (1 bilion $).W USA - trylion dolarów. (Anglosasi na miliard mówią - bilion).

Wiadomo, że prócz 50 mln T tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki, innych - tzw. metali ziem rzadkich.

Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

 

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi k/ Myszkowa (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen.Zasobność –726 milionów ton); Wartość samego tylko molibdenu –14 520 000 000 $ (14,52 mld $)

 

Złoża niklu: Ząbkowice Śląskie. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce.Zasobność- 14 mln ton; Wartość tylko niklu ok. 4 000 000 000 $ - (4,00 mld $).

 

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego Lubelszczyzna. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem.Zasobność – 40 mld ton; Wartość – 4 800 mld $ = 4,8 biliona $.

 

Złoża węgla brunatnego- Legnica .Zasobność: 15 mld ton; Wartość - 87,0 mld $.

 

Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska.Zasobność – 350 ton kruszcu; Wartość – 14,0 mld $.

 

Złoża miedzi i złota w rejonie jez. Odrzańskiego.Zasobność: Miedź – 8 mln ton.

Złoto – 100 ton kruszcu. Wartość razem 62,50 mld $.

 

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska,
Wielkopolska i Podkarpacie.Zasobność - 1,7 bln m3. Wartość - 510 mld $.

 

RAZEM-5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $. !!!(podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami).

 

Jednak to wcale nie wszystko!!!.
 

Polska leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki) bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jak gąbka nasączony jest gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce!

 

Tylko, te ogromne złoża znajdują się na głębokości 5 km- Polska Płn-Zach oraz 7 km- Polska Płd-Wsch. Te głęboko położone złoża szacowane są na650 mld ton, co daje4764,5 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej szacowane są tylko na 265mld baryłek Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa.

 

Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi –ok. 300 biliona $ czyli - w USA - 300 trylionów $).

 

Należy też dodać:

Polska leży w unikalnym zbiegu 4-rech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, powstającej z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych lub ogrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

 

Ten fenomen geotermalny jest w Polsce unikalny. Jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej, w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!.

Ten fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wieloletniego programu badań. Sowieci tak przestraszyli tych informacji, że prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony w USA) polski geniusz geologii, miał zakaz... jakichkolwiek publikacji na ten temat !

Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej o 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 x! Polska może być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!.

 

Obecna polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 mld ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy.

 

Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię.

W Polsce wiele mówiło się o łupkach (Shale Gas); zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świecie ceny za ropę i gaz ( Cimoszewicz, Pawlak).

Powody polityczne zatajania przed Polakami bogactw naturalnych kraju są oczywiste. Oprócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów. - poprzez określone grupy interesów, które stosują - jako broń masowego rażenia - zniewolenie ekonomiczne.

 

Ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej i narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne przez poprzednie rządy. Polska stała się dla nich "postawem sukna - każdy ciągnie w swoją stronę - tyle ile może tylko ukraść.

Wnioski nasuwają sie same - ale pozostawiam je Państwu.

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2248
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1133
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1074
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 500
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 687
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 994
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska