Login lub e-mail Hasło   

Pochodzenie życia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://skroc.pl/f7162
Skąd się wzięło życie? Czy proste formy życia są naprawdę proste? Skąd się wzięły instrukcje zapisane w DNA? Czy wszystkie organizmy żywe mają wspólnego przodka?
Wyświetlenia: 531 Zamieszczono 12/04/2016

Pochodzenie życia - to 32. stronicowe opracowanie odpowiadające na postawione we wstępie pytania.

POCHODZENIE ŻYCIA - dostępny plik PDF, który uważam, że warty jest co najmniej przejrzenia, aby uświadomić sobie, jak złożonym jest to, co nazywamy życiem... Skąd się ono w ogóle wzięło? - oto jest pytanie, z którym warto skonfrontować własne lub zasłyszane opinie.

Również w odpowiedzi na tego typu pytania pomocny może być ten blog: kliknij

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 492
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1149
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 301
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 675
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 339
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2490
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1039
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141788
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239806
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111174
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122182
 
Autor
Dodał do zasobów: Zbyszekg4
Artykuł

Powiązane tematy

tak powoli zabierałem się za pobranie tego materiału ale coś mnie tchnęło by najpierw wejść na bloga.
Po pierwszym wstępie do całego artykułu na blogu odechciało mi się czytać reszty rzeczy na blogu i pobierać tego artykułu.

Czy temat "skąd pochodzi życie" - nie zaczął się jeszcze nudzić?
Przecież do przeżarcia o tym się tutaj i wszędzie klepie!

Wczoraj wieczorem na T

...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  12/04/2016

@Trebor:
No nie wiem czego jest więcej... Kreacjonizmu czy ewolucjonizmu? Nie ma przyrodniczego filmu w TV, w którym by nie było wzmianki o ewolucji... Każda szkoła (przynajmniej w Polsce) naucza o teorii ewolucji...
Mam nadzieję Trebor, że Twój sceptycyzm przed otwarciem pliku PDF będzie działał na zasadzie: a właśnie, że otworzę! (syndrom zakazanego owocu)...
:)

@Zbyszekg4: nie, ciekawość kazała mi go otworzyć ale szybko znikła po wejściu na bloga.

W szkole naucza się też religii na której mówi się o kreacjonizmie. W szkole średniej program z j. polskiego jest tak ustawiony, że przerabia się dzieła religijne i kwestie kreacjonizmu.

Natomiast temat dotyczący nauczania w szkołach przerabiałem z Lewim i jakoś mam dosyć - z sił opadłem.

  Zbyszekg4  (www),  12/04/2016

@Trebor:
Lewi, blog i PDF mają coś ze sobą wspólnego... ale akurat w tym temacie wzniosłem się ponad denominacyjne podziały i dałem namiar na materiał (mowa o PDF) naprawdę dający do myślenia (o ile ktoś lubi myśleć)...

@Zbyszekg4: nie przebrnę przez to bo zwyczajnie nie mam ochoty.
Myśleć można nad wieloma innymi rzeczami - zarówno tymi bardziej jak i tymi mniej praktycznymi

  lewi,  12/04/2016

@Zbyszekg4: Nie wszyscy potrafią wznieść się ponad podziały, uprzedzenie jest poważną przeszkodą, żeby obiektywnie zweryfikować materiał. Już samo to , że ktoś ma taki a taki światopogląd i jest utożsamiany z taką czy inną religią, stanowi dla wielu barierę nie do przebycia żeby otworzyć się na czyjeś poglądy i rozsądnie rozumować

Uprzedzony człowiek tkwi w niewiedzy, jest manipulowany przez innych powielając zasłyszane opinie, przez co nie dowiaduje się prawdy.

@lewi: dlaczego o otwarciu się na inne możliwości mówią ludzie zindoktrynowani do szpiku kości?

  lewi,  12/04/2016

@Trebor: Nie chodzi o pochopne przyjęcie innego poglądu , ale przynajmniej zapoznaniu się z nim. Ja nie unikam tematu ewolucja, agnostycyzm, filozofia, różne religie wschodu itd,itp.

@lewi: a ja nie zawsze w dane tematy mam ochotę się pchać by przerabiać w kółko TO SAMO. To marnowanie czasu i nic więcej. Jeśli przez 10 tematów dotyczących jednej kwestii dyskusje z innymi przybierają podobną postać, to dlaczego mam wierzyć, że 11 dyskusja będzie inna? Żadnych sensownych przesłanek ku temu nie ma - zatem strata czasu dla każdej ze stron.

  lewi,  12/04/2016

@Trebor: Słusznie, poświęcamy czas tematom które nas interesują. Niekoniecznie jakiś temat musi interesować drugą osobę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska