Login lub e-mail Hasło   

Perfumy na poprawę złego nastroju spowodowanego przez łysienie

Banalny tytuł? Jednak problem jest poważny. Łysienie prowadzi do depresji. Tej choroby trzeba się wystrzegać jak ognia, a miejscem gdzie dostaniemy lekarstwo może być perfumeria.
Wyświetlenia: 334 Zamieszczono 17/04/2016

Łysienie to problem, który dotyka coraz więcej osób, nie tylko starzejących się. Bywa też skutkiem stresu, ogólnego osłabienia organizmu. Niestety problem wypadania włosów to już nie tylko domena mężczyzn, ale także kobiet i dzieci. W tych dwóch przypadkach łysienie jest spowodowane najczęściej działaniem hormonów w okresie dojrzewania i po porodzie, spożywania niezdrowej i naszpikowanej chemią żywności czy lekarstw. Często utrata włosów ma bardzo negatywny wpływ na psychikę. Kiedyś tą przypadłość upatrywano w genetyce. 

Dziedziną nauk medycznych związaną bezpośrednio z chorobami oraz badaniem skóry głowy, włosów, ich cebulek jest trychologia. Natomiast wypadanie włosów zalicza się do grupy chorób psychodermatologicznych i może doprowadzić nawet do depresji. Psycholodzy i psychiatrzy coraz częściej w wywiadach potwierdzają, że systematycznie rośnie grupa pacjentów szukających u nich pomocy z powodu dolegliwości, jaką jest łysienie.

Trychologia jest stosunkowo młodą specjalizacją medycyny. Jeżeli zauważymy u siebie pierwsze oznaki łysienia powinniśmy jak najszybciej udać się do trychologa. Nawet jeśli lekarz rodzinny nie zleci dodatkowych badań to warto udać się na prywatną wizytę do specjalisty.

Początkowe oznaki wypadania włosów bywają zwykle niezauważalne. Dopiero z czasem zauważamy przerzedzone miejsca lub pogłębiające się zakola. Pierwsze co sami możemy dla siebie zrobić, a nawet powinniśmy, to wprowadzić zdrową dietę, próbować unikać stresu, wzmożyć higienę, zadbać o odpowiednią ilość snu.

W pierwszym etapie walki z utratą włosów należy zdiagnozować w czym tkwi problem, dokładnie ustalić przyczynę łysienia. Od tego zależy skuteczność kuracji. Dobry specjalista wie, że tylko kompleksowe przebadanie pacjenta, łącznie ze stanem jego duszy, może dać widoczne efekty leczenia. Gdy przyczyną łysienia jest stres w przypadku kobiet kilka wizyt u psychologa może pomóc uporać się z problemem. W innych przypadkach pozostaje leczenie farmakologiczne lub zabiegi kosmetyczne.

Ostatnim ratunkiem dla osób, które dotknęła przykra przypadłość jaką jest łysienie, jest operacja chirurgiczna – przeszczep włosów wykonany przez chirurga plastycznego. Niestety nie u każdego pacjenta da się  taki zabieg wykonać.

Jeżeli masz problem z powodu łysienia i bardzo to źle wpływa na Twoją psychikę to proponuję skorzystać z metod poprawy nastroju w depresji. Należy jak najwięcej korzystać ze słonecznej pogody, choćby poprzez spacery czy jazdę na rowerze. Kontrolowane spożywanie alkoholu czy słodyczy również przynosi efekt. Jednak z tym trzeba być bardzo ostrożnym i to można zaproponować osobą tylko z żelazną dyscypliną, gdyż można łatwo popaść w nałóg.

Najpopularniejszą metodą są zakupy. Powinniśmy co jakiś czas kupić sobie coś co poprawia wizerunek i odciąga uwagę od problemu z którym walczymy. Mam tu na myśli modną odzież, obuwie i.. perfumy. Tak, lekiem mogą być perfumy. W końcu są stosowane w celach medycznych w aromaterapii między innymi w walce z przewlekłym stresem, przemęczeniem czy rozgoryczeniem. Zapachy wywołują wiele skojarzeń. Musimy wybrać takie perfumy, które przywodzą nam na myśl radosne wspomnienia, by prowadziły nas do uspokojenia i dobrego nastroju, i wzbudzały pozytywną energię.

Zmiana wyglądu poprzez zmiany fizyczne (siłownia, rower) lub poprzez zmianę wizerunku (odzież, perfumy) może trwale nam pomóc w problemach psychologicznych związanych z łysieniem, a nawet mogą spowodować, że zaczniemy siebie akceptować. Nawet z ubytkami we włosach. Dlatego czym prędzej dowiedz się gdzie jest jakaś dobra perfumeria, lub poszukaj perfumerii online. 

Pamiętaj: Nawet najlepiej dobrany zapach nie będzie dobrze odebrane przez przyjaciół i znajomych, jeśli będziemy używać go w nadmiernych ilościach!

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 709
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 961
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 392
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 524
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1669
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 434
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 512
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 452
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 993
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 783
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska