Login lub e-mail Hasło   

Feng shui, czyli biuro idealne

Dlaczego niszczarka do dokumentów powinna stać pod biurkiem? Po co Ci w biurze akwarium? O tym i innych metodach na osiągnięcie spokoju w pracy dowiesz się z naszego poradnika.
Wyświetlenia: 543 Zamieszczono 22/04/2016

Feng shui to nie tylko sztuka urządzania wnętrz, to także wywodząca się z chińskiej tradycji filozofia. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń wpływa na nasz nastrój, spokój i przepływ pozytywnej energii. Liczy się każdy element, od ustawienia drukarki po kolor doniczki.

Biurko

Pokój powinien być prostokątny lub kwadratowy, żadne nieregularności, czyli przepierzenia, kolumny czy ścięte kąty, nie wchodzą w grę. Meble czarne lub w innych ciemnych kolorach pomogą naszej karierze nabrać tempa. Najważniejszym elementem pomieszczenia powinno być oczywiście biurko. Zaleca się siedzenie tyłem do ściany i przodem do wejścia, ale nie na linii okno-drzwi, gdyż w ten sposób będziemy blokowali przepływ energii. Widok na wejście pozwoli nam kontrolować wchodzących do pomieszczenia, da nam to poczucie pewności i bezpieczeństwa. Starajmy się unikać zbyt dużej ilości przedmiotów na biurku, gdyż dekoncentrują i powodują stres. Telefon powinien znajdować się w prawym górnym rogu biurka. To miejsce jest naszym oknem na świat, więc ta lokalizacja pozwoli nam zadbać o strefę kontaktów.

Sprzęt biurowy

Miejsce kserokopiarki jest na północy lub zachodzie. Wszelkie maszyny odpowiedzialne za powielanie powinny znajdować się na widoku, gdyż dają poczucie powtarzalności i spokoju. Jeśli zdecydujesz się na duże urządzenie wielofunkcyjne, wybierz kolor pastelowy, dzięki temu zachowasz harmonię w pomieszczeniu. Kanciaste meble przysłoń rośliną, to pozwoli zneutralizować negatywną energię jaką niosą za sobą rogi. Niszczarka pod biurkiem pomoże Ci szybko uporać się z przeszłymi sprawami. Jeśli organizujesz w biurze konferencje, podczas których korzystasz z projektora, przeznacz na to oddzielne pomieszczenie. Rzucany obraz zaburza pozytywną energię.

Dodatki

Jeśli pracujesz w redakcji poczytnego pisma albo studio telewizyjnym, Twoim symbolem jest ogień. Musisz zadbać o podtrzymanie żaru sławy. W tym pomoże Ci kolor czerwony i skórzane elementy, na przykład fotel przy biurku. Z kolei o Twoją dobrą reputację zadbają trójkąty.

Najbardziej zależy Ci na dynamicznym rozwoju kariery? Postaw na sprzęt z elementami metalowymi lub szklanymi. Drukarka powinna mieć odcień szarości i niebieskiego. Wstaw do biura akwarium, gdyż woda symbolizuje przepływ gotówki. Jeśli nie masz takiej możliwości, wystarczy lustro lub szklany stolik.

Warto zadbać o dobre samopoczucie w biurze. Odpowiednio rozstawione elementy mogą nawet najmniej przytulne miejsce zamienić w przestrzeń emanującą pozytywną energią. Uważaj tylko z różem, chyba nie chcesz ciągłych romansów w miejscu pracy!

Aleksandra Pos

Podobne artykuły


22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 82648
38
komentarze: 64 | wyświetlenia: 4516
17
komentarze: 5 | wyświetlenia: 6348
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5789
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 18932
50
komentarze: 97 | wyświetlenia: 114198
38
komentarze: 26 | wyświetlenia: 6514
37
komentarze: 12 | wyświetlenia: 61038
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19553
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8868
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8920
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 3035
30
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3594
28
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2114
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska