Login lub e-mail Hasło   

Gdzie jest Kościół wskazujący drogę?

Ewangelia jest rzeczą bez większego znaczenia, a jedynym nakazem jest „bądźmy mili dla siebie”. dla pederastów, dla aborcjonistek, dla seksoholików, muzułmanów, wyznawców voodoo…
Wyświetlenia: 485 Zamieszczono 26/04/2016

 

W trudnych czasach PRL sytuacja była jasna – głową Kościoła w Polsce był kardynał Stefan Wyszyński, a zaufanie do niego i poparcie dla niego – bez granic (nie biorę pod uwagę starań Żydowinów z Obłudnika Powszechnego i innych spiskowców amatorów).

Kościół w Nadarzynie z menorą. Nie wiadomo, czy zdjąć w nim czapkę, czy założyć.

Dzisiaj, w (paradoksalnie) trudniejszych czasach, można odnieść wrażenie, że aby nie doszło do sprawdzonego wcześniej modelu władzy w Kościele, powołano do życia mgławicę, w której wprawdzie potrafię znaleźć adres Konferencji Episkopatu Polski, prymasa Polski czy arcybiskupa metropolity warszawskiego, ale gdyby przyszło mi być zmuszonym do wyszukania w sieci dobrego przedstawienia prawdziwej hierarchii kościelnej i funkcji, praw i obowiązków wymienionych instytucji – miałbym kłopot (a wiem to, bo próbowałem).

Chciałoby się człowiekowi dla śmiechu zabawić w analogie do Komitetu Centralnego, Biura Politycznego, instytucji pierwszego sekretarza i istnienia silnych sekretarzy wojewódzkich, gdyby, po pierwsze, sprawa nie była tak poważna, a po drugie – gdyby nie podejrzenie świadomie zainstalowanej rozbudowanej struktury organizacyjnej, z jej nieuchronną stałą koniecznością zawierania kompromisów i w końcu impotencją, tak wymarzoną przez nieprzyjaciół Kościoła.

Atmosfera jest ogólnie przedburzowa, a w całym Kościele Katolickim czuje się coś z „końca czasów” i śmierdzi siarką.

W polskim KK dni judaizmu przeplatają się z dniami islamu, hierarchowie na wyścigi przyjmują nagrody i zaszczyty ze strony wrogich Kościołowi instytucji, różne „sowy” pracują w gazetach wyborczych i żaden zwierzchnik nawet na nich nie fuknie. Gdyby św. Maksymilian Kolbe chciał wydawać Rycerza Niepokalanej i mówić, co mówił w kwestii zagrożenia ze strony żydostwa i masonerii – skończyłby w najlepszym razie jak ks. Międlar. Jedni hierarchowie budzą szacunek, podczas gdy inni imponują wyłącznie ilością podbródków, etc. etc.

Przesadzam? Chciałbym przesadzać.

Ile razy, kiedy oglądam w TVP POLONIA transmisję z niedzielnej Mszy Świętej i czekam na wystąpienie miejscowego księdza, oratora zdolnego mi coś powiedzieć – zawsze pojawia się bezbarwny urzędnik w postaci lokalnego biskupa i poprawnie duka spod jarmułki mdły naleśnik swojej homilijki, nadużywając swojej pozycji i mojej cierpliwości.

Ulżyłem sobie z krzywdą dla wielu, ale też myślę, że czas nadszedł, aby uniósł się w górę nasz wrzask. Bo jeśli nie my, owieczki, to kto obudzi pastucha, co ja mówię – pasterza.

Rozpuszczalnik
(Więcej artykułów tego autora: http://rozpuszczalnik.blogspot.fr )

Kościół katolicki na naszych oczach staje się tym, czym dawno już stały się „kościoły” protestanckie: miejscem, gdzie Ewangelia jest rzeczą bez większego znaczenia, a jedynym nakazem jest „bądźmy mili dla siebie”. Bądźmy zatem mili dla pederastów, dla aborcjonistek, dla seksoholików, dla muzułmanów, dla żydów, dla wyznawców voodoo… i broń Boże nie „narzucajmy” im naszego katolickiego światopoglądu.
Admin

Sh

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2007
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1759
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1163
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 997
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 313
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 929
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 738
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  26/04/2016

Dzisiejszy kościół jest tylko fasadą. Duchowni nie mają wiary, jak również większość ich owieczek.. Rozmawiam ponad dwadzieścia cztery lata na tematy religijne z osobami różnych wyznań. Zadaję pytanie ,,Czy jest pan,pani przekonana że Bóg istnieje''? Oczywiście, przecież jestem wierzący, odpowiada rozmówca. Byłem ochrzczony, byłem u komuni i bierzmowania-pokazuje medalik zawieszony na szyi. Co naj ...  wyświetl więcej

  lewi,  26/04/2016

katolicki na naszych oczach staje się tym, czym dawno już stały się „kościoły” protestanckie: miejscem, gdzie Ewangelia jest rzeczą bez większego znaczenia,

Kościoły poszły na współpracę z państwem świeckim i ewolucjonizmem, nic nie mają do zaoferowania

W dawnych czasach kiedy wedrowiec zblizal sie do jakiejs miesciny to pierwsze co widzial
byla sylwetka kosciola.
To jest jedyny przypadek kiedy kosciol realnie wskazywl konkretny kierunek.
Reszta to oceany bezsensu !

  Trebor,  26/04/2016

@zakrawarski: można by jeszcze stwierdzić, że na podstawie przelotu nad wieżami kościołów, ptaki wiedziały, że ziemia już blisko :-P

@Trebor: Widzac kosciol -p t a k i- wiedzialy, ze ziemia juz blisko,
ale bogowiercy mysleli, ze niebo tuz tuz,
Wniosek; ptaki za madrzejsze tych co chca do nieba !

  Trebor,  26/04/2016

@zakrawarski: czyli tak naprawdę KAŻDY kościół wskazuje drogę. Kościoły są w każdym mieście i prawie każdej wsi a w dużych miastach nawet po kilka kościołów.
Nie wiem czego autor jeszcze szuka?

@Trebor: "Ci" od kosciolow nigdy nie wiedzieli czego naprawde chca.
A to co chcieli miec bylo tylko w sferze ich marzen i nierealnych snow.
Ale te sny i marzenia mozna miec poza murami kosciola.
Wniosek; kosciol zluzy, w przydatny sposob, tylko ptakom i wedrowcom

  Trebor,  26/04/2016

@zakrawarski: no i świstakowi i mojrze - wszak do kogo / do czego by się odwoływał gdyby nie kościół?

@Trebor: Alternatywa dla swistaka i jemu podobnych jest miec w domu oswojonego ptaka,
jak wrone, papuge moze szpaka lub gluptaka (nie tego z eioby)
Madry ptak w domu bedzie wyjasnial im tajniki wiary w "cudowne bzdury"

swistak raz piszesz, że Kk to jedyny depozytariusz prawd wiary, innym razem, że w homiliach bzdury opowiadają. Zmień berecik, antenkę i radyjo, bo na starość zgupiejesz do reszty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska