Login lub e-mail Hasło   

Ks. Szydłowski: Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u

Można Podejrzewać że hierarchowie nie tyle boją się żydoliberalnych mediów, ile właśnie podzielają ich poglądy, niewykluczone że przy niejakim poparciu pieniężnym
Wyświetlenia: 456 Zamieszczono 26/04/2016

Ks. Szydłowski FSSPX

Po modlitwie różańcowej w intencji ks. Jacka Międlara, która odbyła się zamiast Mszy w jego intencji, ponieważ takiej intencji mszalnej krakowska Kuria zabroniła, prowadzący ją ks. Łukasz Szydłowski FSSPX w ostrych i pełnych goryczy słowach odniósł się do zaistniałej sytuacji.

– Jest to skandaliczne zachowanie duchowieństwa, ponieważ normalnie 30 kwietnia papież będzie odprawiał Mszę za Rotary Club, które to idee masońskie propaguje, tymczasem nie ma możliwości odprawienia Mszy za księdza, który, jakby nie mówić, jest księdzem katolickim i nie jest ani ekskomunikowany, ani suspendowany póki co. Zabronienie odprawienia za niego Mszy jest skandaliczne. Nie wiem, w imię czego to jest robione – mówił, zwracając się do zgromadzonych na modlitwie.

Ks. Szydłowski podkreślał, iż to powinno otworzyć ludziom oczy, że to nie jest tylko problem polityczny, ale jego sens jest zdecydowanie głębszy.

– Jest problem hierarchów kościelnych, wyższego szczebla, u góry nawet – diagnozował. – Niestety hierarchia jest tak przesiąknięta tym liberalizmem, że się boją cokolwiek zrobić. Boją się głosić tego, co było przez wiele setek lat głoszone, a mianowicie, że państwo powinno być katolickie, a religia katolicka – religią panującą – zaznaczył.

 

Zwrócił uwagę na działania papieża Franciszka, które nie wspierają polityków walczących z imigrantami.

– Możemy walczyć na płaszczyźnie politycznej z imigrantami, ale co z tego, jeżeli papież bierze trzy rodziny imigranckie do siebie do Watykanu. To jest zachowanie, które podważa totalnie zwykłą troskę naszych rodaków o Ojczyznę, o to, żeby rzeczywiście było spokojnie, żeby nie było żadnych wrogów Ojczyzny. I tak naprawdę rzutuje to na bezpieczeństwo – stwierdził.

– Ale skąd to się bierze? Dlaczego politycy nie mają poparcia ze strony duchowieństwa? Ponieważ tak naprawdę źródło tego jest w liberalizmie, którym przesiąknął Kościół katolicki. A to pojednanie liberalnej idei z Kościołem katolickim miało miejsce na Soborze Watykańskim II – zauważył, dodając, iż „teraz w imię ekumenizmu, w imię wolności religijnej takie rzeczy się dzieją, że dla młodzieży, która potrzebuje pomocy duszpasterskiej nie ma miejsca w Kościele”.

– I co? Teraz mamy ich wyrzucić z Kościołów? Nie można ich spowiadać? Nie można nic dla nich zrobić tylko dlatego, że chcą państwa katolickiego? – pytał. – To jest skandaliczne zachowanie. I w imię czego? Że się boją, że TVN czy Gazeta Wyborcza zrobi nagonkę. To jest poniżej poziomu duchowieństwa. Duchowieństwo nie ma się bać opinii publicznej, tylko ma się bać Boga przede wszystkim – napominał.

– Gdyby bronili rzeczy złej, to rozumiem, bo nie może Kościół bronić rzeczy złej, ale to, co ci młodzi ludzie robią, to co ten ksiądz chce głosić, to nie jest nic złego. Poza tym to jest wykluczanie pewnych ludzi z grona duszpasterstwa. To jest też nie w porządku – podkreślał.

– Przez takie zachowania duchowieństwa można ludzi odciągnąć od Kościoła katolickiego. Na wiele lat. I gdzie ci młodzi ludzie pójdą? Mają protestantami zostać? – nie krył goryczy.

Swojego rozczarowania postawą krakowskiej Kurii nie kryli również zgromadzeni na Różańcu wierni.

Portal Prawy.pl wysłał do krakowskiej Kurii Archidiecezjalnej prośbę o wydanie oświadczenia w spawie wydanego zakazu przyjmowania przez księży proboszczów diecezji krakowskiej intencji mszalnych za ks. Jacka Międlara. Dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

http://prawy.p

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2009
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1760
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1165
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 998
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 317
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 929
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 739
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

to w końcu kto jest zły? żyd czy mason? bo ja się w tym gubię?
A może obłudny katotalib?

  lewi,  26/04/2016

KRK już w IV w.n.e stracił cel z oczu, zamiast głosić dobrą nowinę - zaczął uprawiać politykę, do tej pory to czyni.

swistak, prędzej czy później przylecą po ciebie aniołki i zabiorą twe pobożne zwłoki do raju, a tam Chrystus - Żyd, Piotr -Żyd, Józef - Żyd, Bogurodzica też. Tam może być ich więcej niż w Izraelu. Wieczność spędzisz z Michalkiewiczem, mojrą i Kitkiem w kaftanach bezpieczeńtwa, z grubym patykiem w zębach i kagańcach. Będą was obwozić po rajskich cyrkach. Nie będzie ci wstyd?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska