Login lub e-mail Hasło   

Oszczędne drukowanie

Polacy żywo interesują się tematem kontroli zarówno domowego, jak i firmowego budżetu. A zastanawialiście się jak zaoszczędzić na drukowaniu?
Wyświetlenia: 453 Zamieszczono 26/04/2016

Prowadzisz firmę i codziennie zapełniasz trzy segregatory stertami dokumentów? W punkcie ksero znają już nawet imię Twojego kota? Masz manię archiwizowania artykułów z Internetu w wersji papierowej? Wbrew pozorom nie musisz tracić na to setek złotych. Wprowadzenie paru prostych zasad może okazać się zbawienne dla Twojego portfela.

Kup drukarkę

Zastanów się ile złotych miesięcznie wydajesz na wszelkie usługi dostępne w punktach ksero. Pomyśl ile razy drukowałeś na przykład treści marketingowe, czyli ulotki i broszury, poza swoim biurem. Jeśli robisz to regularnie, zakup drukarki będzie dla Ciebie doskonałą inwestycją. Wbrew pozorom nie opłaca się jednak kupowanie najtańszego modelu. Warto od razu sprawdzić ile kosztuje tusz czy toner pasujący do danego sprzętu. Jeśli zestawisz wszystkie te koszta, okazuje się, że drukarka laserowa z najwyższej półki może być dużo bardziej ekonomiczna, niż jej tani odpowiednik atramentowy – wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Zmniejsz eksploatację materiałów

Czy wiesz, że na zużycie tuszu czy toneru w znacznym stopniu wpływa czcionka jakiej używamy? Standardowy Times New Roman należy do czcionek optymalnych, czyli nie zużywa dużo atramentu i łatwo się go czyta, ale jeśli nie zależy nam na estetyce lepiej wybrać Century Gothic, czyli czcionkę najtańszą. Dla przykładu popularny Arial jest jednym z najdroższych wyborów. Dodatkowo warto ustawić druk na tryb roboczy. Co prawda będzie nieco jaśniejszy, ale pozwoli nam to znacznie zaoszczędzić zużycie tuszu lub toneru. Pamiętaj również, że nie warto kupować kartridży na zapas, gdyż wysychają, a wytrącający się osad może nam pozatykać dysze. Z kolei zużycie papieru ogranicza opcja druku dwustronnego. Jak łatwo policzyć, stosując tę zasadę zużyjemy go aż… dwa razy mniej!

Zanim kupisz nowy tusz

Atrament to największy wydatek posiadaczy drukarki, a jednak okazuje się, że większość z nas wyrzuca nawet jedną trzecią niezużytego tuszu czy toneru. Jak to się dzieje? Przede wszystkim nie należy sugerować się komunikatami mówiącymi o zużyciu. Nie oznacza to, że kartridż jest pusty, przy niektórych drukarkach ostrzeżenie wyskakuje kiedy mamy jeszcze nawet 20-30% tuszu do użycia. W dodatku jeśli druk jest niewyraźny i przerywany, wyciągnij toner i potrząśnij nim parę razy. To naprawdę pomaga! W ten sposób równomiernie rozprowadzamy tusz w opakowaniu. Ta czynność pozwoli nam zadrukować nawet kilkanaście dodatkowych stron.

Kontrola nad zużyciem materiałów biurowych jest dobrym nawykiem, szczególnie jeśli prowadzisz firmę. Przekonaj się, że stosując tych kilka prostych zasad szybko zaoszczędzisz pieniądze na dodatkowy kartridż lub ryzę papieru.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1508
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1144
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1115
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 854
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 404
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1177
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 567
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 521
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1055
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska