Login lub e-mail Hasło   

Miłość jest darem świata, który nas otacza.

Miłość jest darem świata, który nas otacza. Tę najważniejszą dają nam ludzie, wspaniałą również z natury bierzemy, są inne jeszcze miejsca i rzeczy, gdzie miłość...
Wyświetlenia: 332 Zamieszczono 01/05/2016
 
Miłość jest darem świata, który nas otacza.


Tę najważniejszą dają nam ludzie, wspaniałą również z natury bierzemy, są inne jeszcze miejsca i rzeczy, gdzie miłość znaleźć możemy.

Człowiek potrafi kochać, gdy sił mu staje, powie pesymista, potrafi kochać zawsze powie optymista. Jest człowiek istotą szczególną, gdzie miłość i rozum, nas z pośród zwierząt wyróżnia. Nasze cechy są wielkie a i niewielkie być mogą. Zdolność ta sama, co miłość wytworzy i rozum kieruje, naraz w upadek człowieka zrzuca. Nie tylko jak zwierzę, człowiek być gorszy potrafi. Co wówczas swym przodkom odpowie?

Jak te skrajności się rodzą w człowieku, co jest przyczyną wzniosłości a co upadku jego. Morale i honor z jednej a z drugiej nóż w plecy, z zawiścią godną bestii. Gdzie ten potencjał siedzi w człowieku i co go budzi do życia. U jednych miłość i szczęście u innych zawiść i zemsta. Wachlarz jest większy niż tęcza a mieści się cały w człowieku.

Tak, człowiek jest wielki, nie szukaj większych, poszukaj siebie. Znajdziesz, gdy szczęście z miłości osiągniesz. Nie szukaj wielkiej z razu miłości, poszukaj takiej, co blisko Ciebie. Może być mała, lecz szczęście duże z każdej miłości osiągniesz. Nie stawiaj wielkich wymagań, nie szukaj sobie równego, poszukaj to, co już lubisz, ono ciebie nie zwiedzie. A szczęście jest dziwnym tworem z ziarenka maku, pałac powstanie.

Gdy będziesz szukać godnego siebie, na adwersarza w miłości, może nie starczyć Ci cierpliwości. Człowiek człowiekowi wilkiem, nie tak jak wilki, tylko jak ludzie. Więc bądź ostrożny by miłość w kły się nie przemieniła. Proste jest wyjście, żądaj od siebie a partnerowi szczęście pokazuj. Wygrasz każdą batalię emocjonalną, nawet, gdy życie chciało inaczej. Lecz jak na każdej wojnie i na tej, siły zgromadzić musisz olbrzymie. Każdy wysiłek się tu opłaci, jednak pamiętaj, żądaj od siebie.

Nie daj się ponieść w wir namiętności, nim czas miłości nastanie. Zaułek ślepy nie jest przyjemny i zawsze do tyłu idziesz. Tu jest czas próby i czas charakteru, jednym zwyciężysz, żądaj od siebie. Szukasz pomocy, znajdziesz ją tam, gdzie jest wielkość w sobie. I nie mów nikomu a nawet sobie, że wielkość jest wszędzie, tylko nie w tobie. Nie daj się z prochem zrównać, nie daj się zakuć w pokorę. Bądź równy sobie i równy Bogu, a będziesz równy bliźniemu.

Teraz poszukaj źródła miłości, będzie na pewno źródłem radości. Tylko ostrożnie, małe źródełko, nie zaraz krynicę całą. Bo znów utoniesz, zanim dobrze popłyniesz. Jak już nauczysz się, smaku miłości i życia na progu szczęścia, wtedy podejmij kroki, godne twojej wielkości. Będziesz z partnerem, partnerem będąc a nie ofiarą miłości. Nie musisz wielu warunków stawiać, wystarczy jeden, żądaj od siebie, drugiemu szczęście pokazuj.

Jedyna droga, na szczyty szczęścia, druga jest do otchłani. Jeżeli wielkość chcesz zdobyć siłą, to jak odnajdziesz miłość. I nawet wtedy, gdy będziesz górą, to szczęście będzie na dole. Co pokazujesz i co dostajesz, czy tylko „wilcze” prawo. Na ile siły starczy w tej walce i co po niej zostaje, szczęście czy zgliszcza. Wszystko jest proste, wystarczy tylko żądać od siebie a nie od innych.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2024
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1761
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1166
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1082
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1021
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 999
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 334
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 745
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1071
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska