Login lub e-mail Hasło   

Co będzie z Polską, gdy Unia Europejska upadnie?

Co będzie z Polską, gdy Unia Europejska upadnie? Photo credit: shadaik via Foter.com / CC BY „Jeśli zabita zostanie Unia, to nieboszczykiem stanie się równi...
Wyświetlenia: 390 Zamieszczono 04/05/2016

Co będzie z Polską, gdy Unia Europejska upadnie?

Co będzie z Polską, gdy Unia Europejska upadnie? Photo credit: shadaik via Foter.com / CC BY
 

„Jeśli zabita zostanie Unia, to nieboszczykiem stanie się również euro. Według wielu głównym beneficjentem europejskiej waluty są Niemcy. Mniejsze i słabsze gospodarczo kraje tracą z kolei na silnej walucie i nie mają ważnego instrumentu, jakim jest możliwość samodzielnego (i tak ograniczonego) wpływania na kurs własnej waluty.

Tak więc zapewne w krótkim czasie znów płacilibyśmy frankami, guldenami czy pesetami.

Ciekawym problemem stałby się status cudzoziemców pracujących w krajach „eks-UE”, np. olbrzymich społeczności polonijnych w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Wątpliwe, by ci ludzie z dnia na dzień stracili możliwość legalnego przebywania w tych krajach.

Ale na pewno ich sytuacja mocno by się skomplikowała” – pisze Forsal.pl.

Polska niewątpliwie zyskałaby na likwidacji Unii Europejskiej.

Już dzisiaj jesteśmy płatnikiem unijnym, więcej wpłacamy do kasy, niż dostajemy.

Pozbylibyśmy się absurdalnych przepisów kaleczących naszą gospodarkę, jak przymus podpisania mafijnego paktu klimatycznego, który nakłada na firmy podatek klimatyczny.

Nie musielibyśmy akceptować umowy amerykańsko-unijnej TTIP Traktat ten przekazuje władzę nad gospodarką i prawem korporacjom międzynarodowym.

Największą zaletą upadku Unii, byłaby możliwość odzyskania kontroli nad najważniejszym narzędziem w gospodarce: podażą pieniądza..

Gdybyśmy mogli swobodnie kontrolować emisje pieniądza, to poprzez wyrównanie ich ilości na rynku, automatycznie zyskalibyśmy boom gospodarczy.

Tylko z tego jednego powodu warto walczyć o wyjście z Unii. W dłuższym okresie czasu moglibyśmy dogonić wynagrodzenia na zachodzie.

Osoby, które już dzisiaj są mieszkańcami Unii, nie zostaliby pozbawieni swoich uprawnień. Gdyby jakieś państwo, nagle wyrzuciło pracujących emigrantów z kraju, to zafundowałoby sobie krach ekonomiczny. Dlatego wszelkie straszenie emigrantów o wydaleniu ich z krajów zamieszkania jest tanią propagandą.

A co z rolnikami?

Moglibyśmy w końcu odrzucić produkty Monsanto i innych trucicieli i uprawiać zdrową żywność. Poprzez wzrost wynagrodzeń, również rolnicy zyskaliby na zwiększonym handlu i wyższych cenach.

Kiedy może dojść do upadku Unii Europejskiej?

Na pewno nie stanie się to przy Brexit, Grexit czy jakimkolwiek innym „…exit”.

Unia Europejska jest powiązana z korporacjami. Widać to przy ustalaniu prawa unijnego. Właścicielami największych korporacji są rodziny bankowe czyli międzynarodowa finansjera. Dlatego najpierw trzeba pokonać międzynarodowego bankiera, aby unicestwić Unie Europejską.

Bankier nie pozwoli na rozpad Unii, ponieważ jest to przedsionek do nowego systemu gospodarczego – NWO – New World Order. To jest za ważny projekt dla nich, aby polityk z jakiegoś kraju poprzez „…exit” mógł dokonać rozwałki Unii.

Wcześniej spowodują upadek napastliwego, niepodporządkowanego polityka.

Dlatego droga do wyjścia z Unii jest ściśle powiązana z finansjerą.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2008
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1760
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1165
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 998
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 317
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 929
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 739
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  KoLo,  04/05/2016

Nareszcie Polska będzie Polską, tym krajem, który moi rówieśnicy dobrze pamiętają. Kraj bez nakazów i innego rodzaju zniewolenia. Państwo otoczone bezpiecznymi granicami, przez które nie ma prawa przejść żaden agresywny intruz, żadna rasa morderców, ani kozo***ców...
Gdzie nikt mnie nie będzie zmuszał bym przyjął do swego Domu-Polski, pedofili, zoofili, nekrofili, morderców...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska