Login lub e-mail Hasło   

Na miłość boską - JESTEM FACETEM!

...
Wyświetlenia: 1.641 Zamieszczono 06/05/2016

Bycie prawdziwym mężczyzną jest rzeczą niezwykle trudną (podobnie jak bycie prawdziwą kobietą) lecz nie o definicji "prawdziwości" tutaj rzecz.

W dzisiejszych czasach (co mimo dosyć młodego wieku jest dla mnie niesłychanie zaskakujące) na sklepowych półkach możemy znaleźć całe mnóstwo kosmetyków dla mężczyzn: dezodoranty w spreju, dezodoranty typu roll-on, perfumy, wody kolońskie, żele pod prysznic, szampony do włosów, balsami po goleniu i pianki do golenia (a teraz te najdziwniejsze) kremy do twarzy na dzień, kremy do twarzy na noc, kremy na zmarszczki, kremy wypełniające, balsamy do ciała, balsamy do rąk, balsamy po depilacji ... wymieniać dalej czy już zwymiotowaliście?

Skąd to moje zaskoczenie, zdumienie, zdziwienie czy jak to nazwać?

Bo nie umiem sobie wyobrazić tego, że moja kosmetyczka może wszelkimi rozmiarami przebijać kosmetyczkę mojej (czy jakiejkolwiek innej) kobiety! Facetowi powinien wystarczyć żel pod prysznic, mydło, opcjonalnie szampon do włosów, perfum/dezodorant, pasta do zębów, pianka do golenia i woda kolońska (tudzież balsam po goleniu). Są to kosmetyki, które w zupełności wystarczą do tego by czuć się świeżo, czysto zadbanie i schludnie.

Mężczyźni spotykają się z krytyką, że zakupy najczęściej robią z listą zakupów.

Czy to faktycznie jest godne krytyki?

Osobiście sam ZAWSZE przy większych zakupach (przekraczających liczbę 5 produktów) do sklepów udaję się z kartką na której wypunktowane są produkty. Drogie panie ZAPAMIĘTAJCIE! To, że mężczyzna idzie z kartką na zakupy to niekoniecznie wina pamięci lecz chęć wypełnienia zadania, które przed nim stoi. I jeszcze jedno - NIE WAŻNE* Z CZYM FACET IDZIE NA ZAKUPY LECZ Z CZYM WRACA!

*rzecz jasna pomijam pieniądze lub opcjonalnie torbę czy plecak

"Wy faceci zawsze myślicie o seksie!"

Panowie, ilu z Was ZAWSZE myśli o seksie? Czy w waszym życiu nie ma czasu i miejsca inne przyjemności i konieczności? W życiu mężczyzn sex jest bardzo ważnym aspektem życia i faktycznie mamy skłonność patrzeć na kobiety jak na kawał wypieczonej karkówki na widok której "ślinka cieknie". Jednak pamiętajcie, że poza tym lubimy sport, sztukę, lubimy rozmawiać, lubimy przyrodę, muzykę i literaturę oraz film i nie zawsze wiąże się to z rozmyślaniem o współżyciu.

Z jednej strony Panie zwracają uwagę, że facet myśli "tylko o jednym" a z drugiej strony oczekują rozmowy na wyższym poziomie, zainteresowanie się porządkami domowymi, kuchnią, sztuką, motoryzacją itd.

Być facetem, znaczy skupić się na jednym.

To także poważny temat i zarzut do nas - panów. Podobno nie mamy podzielnej uwagi i nie potrafimy wykonywać wielu czynności jednocześnie. Może i tak jest. Przypadki przecież są różne. Ale jeśli kobieta oczekuje, że u jej boku stanie prawdziwy mężczyzna, skąd zatem zarzuty i wyrzuty o nieumiejętność dzielenia uwagi między tematami? Szanowne Panie - dla nas, facetów ważne jest by od A do Z prawidłowo wykonać zadanie. Gdy je wykonamy, przejdziemy do kolejnego zadania i też będziemy wykonywać je od A do Z z dołożeniem wszelkiej staranności. Jeśli jesteście kobietami, nie oczekujcie, że my także się nimi staniemy. Równie dobrze możecie od sumity oczekiwać, że nagle w tym samym czasie stanie się gwiazdą koszykówki.

Facet to proste, prymitywne, nie wymagające większego wkładu "urządzenie".

Dokładnie tak jest! Chyba żaden facet (a już na pewno nie ja) nie lubi komplikować sobie życia. Większość z nas uwielbia jasne i proste przekazywanie informacji, szukania najprostszych rozwiązań i drogi do celu, nie udzielania się gdy temat nie jest interesujący lub nie leży w kompetencji danej osoby. To nic złego, to naturalne, że człowiek chcąc żyć w zgodzie z naturą ułatwia sobie życie a nie utrudnia. Rzeki też nie płyną pod górę, drzewa też nie rosną koronami pod ziemię, lwy, tygrysy, wilki też nie polują w upalne dni na w pełni sprawne, szybkie osobniki (chyba, że nie mają innego wyjścia). Zatem jak mówicie, że coś was boli, nie mówcie, że wszystko jest w porządku bo domyślać się z pewnością nie lubimy - choć robimy wszystko by się tego nauczyć i rozumieć Was - to co do nas - Panie - mówicie.

Przez żołądek do serca.

Ależ oczywiście, że TAK! Głodny facet to zły facet. Spada kojarzenie, spada poczucie bezpieczeństwa, spada ochota na seks, spada zainteresowanie innymi tematami i wartościami. Jednak nie każda forma posiłku jest odpowiednia. O ile facet powinien nie grymasić, nie wybrzydzać, nie marudzić przy stole, o tyle z pewnością nie znosi narzucania diety! Jeśli masz ochotę na sałatkę z pomidorem, ogórkiem, sałatą i oliwkami co następnie popijesz wodą, wiedz, że mężczyzna także to zje, ale nie oczekuj, że zapełniłaś jego żołądek i potrzebę żywieniową (no, chyba że pan z własnej nieprzymuszonej woli właśnie tego typu strawę preferuje).

Facet i prezenty.

Panowie, ponieważ cechuje nas prostota, kto się obrazi gdy z okazji urodzin od swojej kobiety otrzyma butelkę dobrej Whisky czy Czystej? Drogie Panie, alkohol ZAWSZE jest trafionym prezentem (chyba, że pan jest abstynentem) i nie dywagujcie nad wyglądem butelki, bo nie butelka się liczy, lecz jej zawartość. Wóda to nie perfum, to trunek typowo męski - mocny, prosty w użyciu i jeszcze prostszy w spożyciu.

Czy ja (kobieta) podobam się mojemu facetowi?

OWSZEM! Jeżeli mężczyzna jest w związku z kobietą to właśnie między innymi dlatego, że jemu ta kobieta się podoba.
Mężczyzna ZAWSZE jest wzrokowcem, nie zaniedbuj swojego wyglądu szczególnie w łóżku. Nie obchodzi nas czy masz krzywy nos, odstające uszy, dłuższy palec serdeczny czy wskazujący. Jeśli ubierzesz na siebie seksowną bieliznę a facet ma ochotę na seks, NIGDY NIE ODMÓWI i nigdy nic złego nie powie na temat twojego wyglądu a po udanym seksie ZAWSZE będzie zadowolony i wzrośnie poczucie własnej wartości.

I jeszcze jedno w temacie łóżka - jeśli razem ze swoim facetem lubicie oglądać pikantne filmy podczas swoich zbliżeń PAMIĘTAJCIE! NIE NALEŻY KOMENTOWAĆ WYGLĄDU I STROJU AKTOREK! Nas - panów - kompletnie to nie obchodzi czy aktorka odpowiednio dobrała kolor lakieru do makijażu. Czy ma prosto czy krzywo pomalowane rzęsy i czy założyła modną czy już przeżytą sukienkę.

Jeśli któryś z panów w powyższe punkty się nie wpisuje to najmocniej przepraszam i na swoje usprawiedliwienie dodam, iż rozumiem, że zdarzają się wyjątki i nikogo za nic nie krytykuję

Podobne artykuły


10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 685
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1123
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 927
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 937
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1368
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1503
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 202
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1465
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 479
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1119
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 504
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 589
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104183
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  06/05/2016

Ja tam wyglądam jak król włóczęgi.
Lubię dobre mięsko, zwierzęce także.
Jestem skomplikowanie prymitywny
Uwagę mam podzielną, choć pierdółki mało mnie obchodzą
...a to nie kobiety częściej myślą o seksie.?

.

  ,,  09/05/2016

@Henear:

"...a to nie kobiety częściej myślą o seksie? "

Chętnie by to robiły...gdyby miały Czas :-))

  greenway,  06/05/2016

Lubię poczucie humoru i u panów i u pań. ;)

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: jakie poczucie humoru? ja to na poważnie pisałem :-P

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: No nie mów, że nie używasz np balsamu do ciała. ;-P

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: no wyobraź sobie, że nie :-)))))
Moja druga połowa chyba by mnie z domu na zbity pysk wywaliła jakby coś takiego zobaczyła :-P

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Ostra babka. ;)) Ale prawdę powiedziawszy też zdumiałoby mnie takie zachowanie u mojego faceta, jednak z domu bym go nie wywała. W końcu facet to facet nawet gdy się balsamuje przy pomocy kremu. ;-P

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: "W końcu facet to facet nawet gdy się balsamuje przy pomocy kremu" - chyba bym powoli wtedy tracił poczucie swojej męskości. A jak to mawia moja partnerka "w domu potrzebuję faceta a nie przyjaciółki z którą będę odwiedzała rossmana :-)

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Skoro taki balsam do ciała tak wstrząsnął by twoim poczuciem tożsamości to rzeczywiście rozumiem twoją postawę. W moich oczach ani balsam do ciała ani odżywka do włosów nie ujęła by męskości mojemu facetowi, bo męskość to postawa wobec życia, dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność za siebie za rodzinę za własne postępowanie. Dojrzałość.

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: i czyny ... do których zalicza się również wsmarowywanie balsamu i dobieranie balsamu :-P

Nie no, generalnie są zarezerwowane czynności dla faceta i dla kobiety :-)
Bardzo cenię gdy kobieta rozumie te podziały i gdy facet również je rozumie. To takie coś gdzie uważam, że konserwatyzm zawsze powinien być pielęgnowany a nie odsuwany :-)

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Masz rację taki konserwatyzm to zdrowe podejście do życia, myślę jednak że w przyszłości być może nawet niedalekiej, nie da się utrzymać takich zdecydowanych podziałów damsko-męskich. Szkoda. :)

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: ech to nic tylko w google szukać info na temat odpowiednich lakierów do paznokci :-P

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Nie to już by było ponad moje siły. Nawet ja nie maluję paznokci. ;))

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: aaa Ty masz ludzi od tego :-P

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Nie Treborku. ;)) Mój facet jest bardzo facetowy. ;)) Po za tym chyba się zorientowałeś, że testuję twoje poczucie humoru. ;-P

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: to trzeba je jeszcze testować? :-P

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: A czemu nie. ;))

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: np. temu nie by mnie nie stresować egzaminowaniem :-)))))

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: No to uśmiecham się pięknie do Ciebie. :)) Jednak delikatne te facety. ;))

  Trebor,  09/05/2016

@greenway: nawet nie wiesz jak bardzo delikatne :-P
No i ja przecież odwzajemniam te uśmiechy :-))))

  greenway,  09/05/2016

@Trebor: Dziękuję za dobrą zabawę. ;)))

  seta1212,  08/05/2016

To mini - compendium wiedzy na temat różnic płci jest jednoznacznym potwierdzeniem , "że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus"
Jestem pod wrażeniem Twojej znajomości tematu.
Na plus dodałbym też, że najtrudniej jest pisać o sprawach oczywistych, z wdziękiem i w sposób prosty.
Piątka z plusem Treborku :))

  Trebor,  09/05/2016

@seta1212: Dzięki!

"Jestem pod wrażeniem Twojej znajomości tematu." - to pod wpływem negatywnych emocji wynikających z irytacji gdy usłyszałem, że balsamy do ciała i odżywki do włosów to normalne, typowe męskie kosmetyki :-P

Temat tak naprawdę to temat rzeka - długi, bardzo szeroki i rwący ... można rozszerzać i rozszerzać i żaden bóbr nurtu nie zatamuje :-)

  ,,  09/05/2016

Wiek mężczyzn:

0 - 20 lat - mężczyzna jest jak FIAT... mały i figlarny.
20-30 lat - mężczyzna jest jak PORSCHE ... szybki i energiczny.
30-40 lat - mężczyzna jest jak CITROEN ...perfekcyjny.
40-50 lat - mężczyzna jest jak POLONEZ ... obiecuje więcej niż może zrobić.
50-60 lat - mężczyzna jest jak ŻUK ... trzeba go ręcznie zastartować.
60- ... lat - wypada zmienić markę albo umrzeć :-))

@Bella: grunt to zrozumienie :-D

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Faceci przy pracach domowych są jak Ananas:
A NA NAS nie liczcie :-))

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Jak mężczyźni sortują pranie?

- Na brudne oraz brudne, ale jeszcze można założyć :-))

@Bella: :-D
dawaj więcej tego :-))))

Szczerze wybuchnąłem śmiechem przed komputerem :-)

@Bella: jakie kolory rozróżniają mężczyźni?
Fajny, niefajny i pedalski :-)

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Facet jest jak batonik czekoladowy: słodki i pierwsze co robi, to dobiera ci się do bioder.
:-))

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Jaki to jest kolor Pedalski??

@Bella: jaskrawe pudrowe - np. róż :-P

  ,,  09/05/2016

Co każdy facet chciałby usłyszeć od swojej żony...

1. Kochany, jesteś pewien, że wypiłeś już wystarczająco dużo?
2. Jak cudownie puszczasz bąki. Zrób to jeszcze raz dla mnie.
3. Postanowiłam od dzisiaj chodzić po domu nago.
4. Wyskoczę pomalować płot w ogródku.
5. Czy nie powinieneś teraz być z kolegami w pubie?
6. Tak mnie podniecasz, kiedy jesteś pijany

...  wyświetl więcej

@Bella: jeszcze punkt 9 i 11 i jestem w pełni szczęśliwy :-D

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Przychodzi mężczyzna do księgarni i mówi:
- Poproszę książkę "Mężczyzna - najdoskonalsza istota na ziemi".

Sprzedawczyni:
- Niestety nie mamy książek science-fiction.

  ,,  09/05/2016

Co powiedział Bóg po stworzeniu mężczyzny?

Stać mnie na Więcej!

I stworzył Kobietę ...

:-)))

@Bella: daj znać jak o kobietach będę mógł zacząć :-P

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Napisz artykuł a ja tu sobie popiszę w międzyczasie :-)

  ,,  09/05/2016

Kiedy facet traci 99% swojej inteligencji?

– Gdy zostaje wdowcem

  nse,  09/05/2016

@.: ... o kurcze a ja byłem przekonany, że w momencie sakramentalnego tak :)

@Mariusz Kajstura: wtedy to głupieje ... ze szczęścia :-P

  nse,  09/05/2016

@Trebor: ... no tak głowy mu się pomyliły :D

  ,,  09/05/2016

Dlaczego seks z mężczyzną jest jak opera mydlana?

– Bo w momencie, kiedy zaczyna się dziać coś interesującego, wszystko się kończy aż do następnego razu.

  ,,  09/05/2016

Dlaczego mężczyźni uganiają się za kobietami, których nie mają zamiaru poślubić?

– Z tego samego powodu, dla którego psy uganiają się za samochodami, którymi nie zamierzają jeździć.

  ,,  09/05/2016

Dlaczego mężczyźni są jak kosiarki do trawy?

– Trudno je uruchomić, emitują nieprzyjemne zapachy i co chwila nawalają.

:-))

  ,,  09/05/2016

Dlaczego tak trudno kobiecie znaleźć mężczyznę, który byłby wrażliwy, troskliwy i przystojny?

– Bo on przeważnie już ma chłopaka.

:-D

@Bella: :-D

  nse,  09/05/2016

@.: masakra :)))))

  ,,  09/05/2016

Co dla mężczyzny znaczy gra wstępna?

– Pół godziny żebrania.

:-D

  ,,  09/05/2016

Co masz, kiedy trzymasz w ręce dwie małe piłeczki?

– Niepodzielną uwagę mężczyzny.

No dobrze...teraz Bella popracuje, a ty nie waż się wstawiać kawałów o Kobietach!!!!!
Bo cię przeklnę :-)))

@Bella: będą gotowe lada chwila :-P

@Bella:
logiczny dowód na to, że kobieta nie jest człowiekiem:

facet jest człowiekiem? TAK
kobieta jest facetem? NIE

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

"logiczny dowód na to, że kobieta nie jest człowiekiem:

facet jest człowiekiem? TAK
kobieta jest facetem? NIE "

oooooooooooo

Kobieta nie jest facetem? Tak
Facet nie jest człowiekiem? Tak

:-)))

  nse,  09/05/2016

@.: ... a jak jest człowiek w rodzaju żeńskim ?

@Mariusz Kajstura: jak jest człowiek w rodzaju żeńskim ?
Jest....Czlowiekowa ! A to kiedy czlowiek ja posiadzie !

  Trebor,  09/05/2016

- Kochanie, poszłabyś ze mną na siłownię?
- Myślisz, że jestem gruba?!
- OK, jak nie chcesz...
- I do tego leniwa?!!
- Uspokój się.
- Wmawiasz mi hiserię?!!!
- Wiesz, że nie o to chodzi!
- Teraz twierdzisz, że przeinaczam prawdę?!
- Nie! Po prostu nie musisz ze mną nigdzie iść!!!
- A dlaczego tak Ci zależy, żeby iść samemu...?

  Trebor,  09/05/2016

Nigdy nie zrozumiem, czemu kobiety lubią koty. Koty są niezależne, nieposłuszne, nie przychodzą, kiedy je wołasz, uwielbiają przebywać poza domem w nocy, przychodzą do domu oczekując jedzenia i głaskania, potem chcą być same i spać. Inaczej mówiąc, kobiety nienawidzą u mężczyzn wszystkich tych cech, które kochają u kotów.

Żona wraca do domu nad ranem. Mąż otwiera jej drzwi:
- Gdzie byłaś? Miałaś wrócić od koleżanki o 21 a jest 2 w nocy?
- Parkowałam...

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Czy ty wiesz jak trudno jest zaparkować wieczorem? Ograniczone widzenie ... :-))

@Bella: nie spotkałem się z takimi trudnościami :-P
jestem facetem - prostą prymitywną istotą dla której trochę miejsca czasem wyznaczone kilkoma prostymi liniami oznacza "mogę wjechać i zostawić samochód" i to robię :-P

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

No bo ty masz przecież KONIA :-)))

  Trebor,  09/05/2016

@Bella: też ... :-P

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

A wiesz po czym poznać wesołego Trebora?

@Bella: boję się spytać:-P

  ,,  09/05/2016

@Trebor:

Po komarach na zębach :-)))

@Bella: mam podłączoną kamerkę? :-P

  ,,  09/05/2016

To powinno ciebie usatysfakcjonować: Męsko - Damskie 1:1 :-))

Rozmowa w kolejce stojącej przed sklepem:

- Czy pan jest ostatni?
- Nie, są gorsi ode mnie.
- Czy pan stoi na końcu?
- Nie, na nogach.
- Świnia!
- Bardzo mi przyjemnie, Kowalski jestem.
- Niech mnie pan w d*.*ę pocałuje!
- Ależ, proszę pani ja tu przyszedłem po cytryny, a nie po pieszczoty.

  Trebor,  09/05/2016

@Bella: tutaj nigdy dla nikogo nie będzie 2:1:-P

Pełna zgoda...

Zgadzam się, ze wszystkim, co napisałeś, ale uważam, że za przeproszeniem zabierasz się do tego od d...y strony. Bo nie wspomniałeś o jednym aspekcie tego wszystkiego, a mianowicie ekonomicznym. Tu w dużej mierze chodzi o wielką kasę. Ile kosmetyków można wcisnąć kobietom? Pewnie dużo, ale prędzej czy później zostanie osiągnięty pułap sprzedaży, który ciężko przekroczyć. Co wtedy? Są jeszcze facec ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: dzięki za komentarz, ale nie uważam, bym zabierał się od dupy strony za temat i to moje "uważanie" sam potwierdzasz :-)

Może uzasadnij swoją wypowiedź/oskarżenie inaczej ... ?

Generalnie w tym tekście zwracam uwagę na to jak prostą w obsłudze istotą jest facet.
W dzisiejszych czasach zaczyna się to zatracać i AKURAT mnie się to nie do końca podoba i TYM BARDZIEJ

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska