Login lub e-mail Hasło   

Czym się kierować kupując ubranka dla niemowląt?

Przygotowywanie wyprawki dla niemowlęcia to naprawdę przyjemne zajęcie. Buszowanie między sklepowymi półkami pełnymi malutkich ubranek jest dużą radością dla przyszłych rodziców.
Wyświetlenia: 384 Zamieszczono 06/05/2016

Miniaturowe śpioszki i czapeczki potrafią naprawdę zawrócić w głowie i szybko można wpaść w wir kupowania kolejnej pary pajacyków i skarpetek. Podziwiając śliczne wzory i kolory łatwo zapomnieć o malutkim człowieku, dla którego cały ten ekwipunek będzie przeznaczony. A to jego potrzeby muszą być najważniejsze.

Oczywiście kupując odzież niemowlęcą jak najbardziej możemy i powinniśmy się kierować własnym gustem. Jednak nadrzędnymi zasadami są funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo. Być może malutki kaftanik z mnóstwem figlarnych zapięć prezentuje się przeuroczo, jednak na dziewięćdziesiąt dziewięć procent okaże się tak niepraktyczny, że powędruje w kąt szuflady.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że noworodek zazwyczaj bardzo nie lubi ubierania lub wręcz się tego boi. Jest to bowiem dla niego zupełnie nowa sytuacja, na którą może nawet zareagować płaczem. Szczególnie problematyczne jest zakładanie czegokolwiek przez główkę. Dlatego najlepszą opcją są ubranka (body, śpioszki, kaftaniki, pajacyki) rozpinane na całej długości. Może to być zapięcie zwykłe, ale jeszcze lepiej sprawdza się zapięcie kopertowe. Zamek błyskawiczny może maluszka podrażnić, lepiej wybrać zatrzaski. Dla starszego nieco dziecka można wybrać ubranka zakładane przez główkę, ale z dodatkowym zapięciem na ramionkach – to znacznie ułatwia zakładanie i zdejmowanie.

Trzeba pamiętać o tym, że niemowlęce ubranka koniecznie trzeba prać w wysokiej temperaturze, a po wyschnięciu także wyprasować. Dlatego lepiej jest unikać bardzo intensywnych kolorów (jest spora szansa, że szybko zblakną, nawet jeżeli są to tak zwane ubranka markowe), a także dekoracji w postaci prasowanek – wielokrotnie prane i prasowane na pewno brzydko popękają i się zmarszczą. Dużo trwalsze są zdobienia w formie naszytej aplikacji, byle nie zbyt grubej.

Maluszek musi czuć się w ubranku absolutnie komfortowo, więc powinno być ono dość luźne. Odpadają wszelkie elementy uciskowe i gumki, lepiej też zrezygnować z falbanek i koronek, chyba że na pewno nie będą mieć kontaktu ze skórą dziecka.

Dziecięce ubranka muszą być całkowicie bezpieczne, a więc wykonane z atestowanych materiałów i z zastosowaniem atestowanych barwników. Dokonując zakupu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy dana odzież posiada stosowne certyfikaty. Takie właśnie sprawdzone ubranka niemowlęce kupisz tutaj: sklepy internetowe dla niemowląt.

Podobne artykuły


71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17587
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6000
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4087
30
komentarze: 30 | wyświetlenia: 2458
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11786
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5448
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11014
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3586
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66962
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21564
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27670
23
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2687
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3307
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska