Login lub e-mail Hasło   

Gdzie studenci mogą szukać pracy?

Uczęszczając na uczelnię również można zdobyć doświadczenie, które zaprocentuje podczas bycia absolwentem, a wcześniej pomoże zarobić własne pieniądze na codzienne wydatki.
Wyświetlenia: 421 Zamieszczono 10/05/2016

Szukanie pracy może się okazać zniechęcające, zwłaszcza gdy nie wie się, od czego zacząć. Poniższej przedstawiamy listę najlepszych miejsc, w których studenci często znajdują pracę.

 

Handel detaliczny

Wielu studentów decyduje się na pracę w handlu detalicznym i aplikuje do sklepów, które działają w obszarze ich zainteresowań. Jesteś maniakiem technologii? Możesz starać się o pracę w sklepie komputerowym lub z gadżetami mobilnymi. Studenci zainteresowani branżą mody mogą wkroczyć do niej pracując w sklepach odzieżowych (dzięki temu można również często zdobyć zniżki na odzież lub obuwie). Można również pracować w supermarkecie i korzystać ze zniżek na żywność, co może czasem naprawdę obniżyć koszty. Praca studencka w sklepie może pomóc rozwinąć wiele uniwersalnych umiejętności pracy w handlu detalicznym i obsłudze klienta.

Praca w barze

To prawie tak, jakby wyjść w nocy na imprezę, ale otrzymać wynagrodzenie. Praca w barze może przynieść dobre doświadczenie, jednak trzeba być przygotowanym na długie zmiany i trudne sytuacje z klientami. Większość barów i pubów poszukuje pracowników, którzy posiadają doświadczenie,  jednak są i takie, które chętnie nauczą zawodu młodych pracowników. Zastanawiając się na wybraniem takiej pracy należy poważnie zastanowić się, czy możliwe nocne zmiany nie wpłyną na naukę.

Udzielanie korepetycji

Rodzice są skłonni zapłacić duże pieniądze, aby pomóc swojemu potomstwu otrzymać dobre oceny z danego przedmiotu, a udzielanie korepetycji może być naprawdę satysfakcjonujące. Aby uzyskać taką pracę należy samemu mieć dobre wyniki w nauce, umieć przekazać swoją wiedzę oraz mieć dużo dozy cierpliwości.

Według ekspertów Jobsora , rozpoczęcie pracy jako nauczyciel języka lub tłumacz to również fantastyczny sposób na poprawienie swojego życiorysu.  Otwiera również możliwości na zdobycie pracy opiekuna za granicą w okresie letnim. Jeżeli zatem byłeś zawsze najlepszy w szkole z angielskiego lub dobre radziłeś sobie z matematyką, wykorzystaj swoje umiejętności, aby zarabiać pieniądze i mieć poczucie, że komuś pomagasz.

Tajemniczy klient

Aby zarabiać jako tajemniczy klient wystarczy zapisać się do kilku agencji przez Internet i zacząć otrzymywać zaproszenia, aby pójść na zakupy lub coś zjeść. Większość agencji będzie miała swój formularz do wypełniania, a po zrealizowaniu zadania poprosi o napisanie raportu o swoim doświadczeniu. Otrzymane zadanie może wymagać poproszenia sprzedawców o pomoc lub ocenienie usługi otrzymanej w sklepie lub restauracji szybkiej obsługi. Jeśli wiesz, że czułbyś się komfortowo stwarzając wrażenie bycia zwykłym klientem, Mystery Shopping może być dla ciebie łatwym sposobem na zarabianie pieniędzy (lub otrzymanie bezpłatnych upominków).

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 340
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 883
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72010
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647658
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14850
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21356
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40322
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17275
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13022
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53085
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22410
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17951
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22975
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska