Login lub e-mail Hasło   

Pismo do Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Beaty Szydło oraz Prezesa PiS

Pismo Zygmunta Cąkały do Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Beaty Szydło oraz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w/s antypaństwowej i antyrządowej działalności PRL-owskiej &bdqu...
Wyświetlenia: 571 Zamieszczono 11/05/2016

Pismo Zygmunta Cąkały do Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Beaty Szydło oraz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w/s antypaństwowej i antyrządowej działalności PRL-owskiej „elyty”.

 Dotyczy : funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego oraz antypaństwowej
i antyrządowej działalności Panów : Andrzeja Rzeplińskiego, Grzegorza
Schetyny, Ryszarda Petru, Władysława Kosiniaka – Kamysza i szefa
KOD : Mateusza Kijowskiego.

Tak samo jak spora liczba Polaków uważam, że Prawo i Sprawiedliwość, powinno bardziej zdecydowanie reagować na nieprawdziwe zarzuty – nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości – pod adresem Pana Andrzeja Dudy : Prezydenta RP
Pani Beaty Szydło : Premiera RP i prezesa Prawa i Sprawiedliwości : Pana Jarosława Kaczyńskiego, formułowane przez anty-rządowe i anty-państwowe formacje polityczne takie jak : Platforma Obywatelska, Nowoczesna Petru, Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Obrony Demokracji oraz przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego : Andrzeja Rzeplińskiego.

Po raz pierwszy po 1945 roku – Polacy mają szansę traktować Polskę jak swój dom, od czasu wyborów parlamentarnych w 2015 roku, w wyniku których władzę w Polsce przejęła od przestępczej i anty-obywatelskiej Platformy Obywatelskiej partia Pana Jarosława Kaczyńskiego. To jest ostatnia szansa dla Polaków, stworzona przez Prawo i Sprawiedliwość, aby odbudować Polskę z pełnym poszanowaniem tradycji, historii i wartości, jakimi kierowała się II Rzeczypospolita Polska. Dlatego trudno jest zrozumieć tych Polaków, którzy przeżyli prawdziwy horror : upodlenia, poniżenia, lekceważenia i okradania niejednokrotnie z całego dorobku życia przez 26 lat pod rządami Układu Okrągłostołowego i Grubej Kreski Tadeusza Mazowieckiego – ostatnio pod rządami Platformy Obywatelskiej – a dzisiaj wspierają swoich prześladowców i tych, którzy ich poniewierali.

Jest także prawdą, że za rządów tego przestępczego i mafijnego układu, nastąpiła na niespotykaną dotąd skalę po 1945 roku grabież majątku narodowego, bez udziału tych, którzy przez długie lata i z pełnym poświęceniem budowali ten majątek. Po 1989 roku zostali odstawieni na „boczny tor” i pozostawieni sami sobie, niejednokrotnie przymierając głodem. Wykluczeni z życia publicznego zostali również ci, którzy z powodu przestrzegania wartości etyczno-moralnych, jakimi kierowali się przez całe swoje życie – nie podporządkowali się wartościom narzuconym im przez środowiska liberalne i neoliberalne, które ukształtowały Polskę na wzór państwa przestępczego i mafijnego. Zbudowali nam Polskę, w której do listopada 2015 roku „rządziły” : korupcja, patologia niemal w każdej dziedzinie życia oraz powszechne bezprawie i złodziejstwo. Zbudowali nam państwo, w oparciu o kruchy fundament, którego elementami są : korupcja, nieposzanowanie praw i godności człowieka, niesprawiedliwość i krzywda ludzka. W tym miejscu należy sobie przypomnieć nagranie internetowe pt. „8 minut Leppera” – w którym na sali sejmowej Lepper ujawnia przekręty polityków. Przykładem jest Pan Janusz Lewandowski i wielu, wielu innych.

Polskie społeczeństwo nie mogąc już dłużej tolerować rządów Układu Okrągłostołowego, prowadzącego polskie państwo do całkowitego upadku – w listopadzie 2015 roku, postanowiło w władzę w Polsce powierzyć partii Pana Jarosława Kaczyńskiego : Prawu i Sprawiedliwości w drodze demokratycznych, parlamentarnych wyborów po to, aby w Polsce przywrócić normalność i przyzwoitość, wprowadzić do życia publicznego zasady państwa prawa oraz poszanowanie Obywateli.
Narodowi Polskiemu po latach zniewolenia przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich i współpracującego z nim reżimu komunistycznego, należy się szacunek, przywrócenie przestrzegania zasad i wartości etyczno – moralnych w życiu publicznym – sięgając do najlepszych wzorów z historii Polski – tj. tradycji patriotycznych i narodowych. A gdy Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości zaczęła odzyskiwać swoją tożsamość, na przeszkodzie w budowaniu sprawiedliwszego państwa stanęła II Targowica zawiązana przez awanturników, sprzedawczyków i zdrajców tj. Grzegorza Schetyny – przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Ryszarda Petru – przewodniczącego Nowoczesnej, Władysława Kosiniaka –Kamysz – prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego i Mateusza Kijowskiego – szefa KOD. Na czele tej nie konstruktywnej opozycji, stanął sam prezes Trybunału Konstytucyjnego : Pan Andrzej Rzepliński, co jest ewenementem nie tylko w Polsce, ale także na skalę światową. W dzisiejszej Polsce – sytuacja powtarza się z 1792 roku, kiedy to w nocy z 18 na 19 maja w porozumieniu z carycą : Katarzyną II, przywódcy polskiej magnaterii i szlachty zawiązali KONFEDERACJĘ w miejscowości Targowica, w celu przywrócenia starego ustroju Rzeczypospolitej pod hasłami zagrożonej wolności, przeciwko reformom Konstytucji 3-go Maja. Jeden jej przywódców – hetman wielki koronny : Franciszek Ksawery Branicki, skarżył się na Rzeczypospolitą i donosił Carycy.

Identycznie postępują polscy opozycjoniści, którzy pod fałszywymi i nieprawdziwymi hasłami : przywrócenia wolności, demokracji i rządów prawa, skarżą się Angeli Merkel, niemieckim politykom i nieprzyjaznym Polsce politykom Unii Europejskiej – oraz donoszą na Polskę. A tak naprawdę bronią swoich interesów, przywilejów i majątków zdobytych w większości na drodze przestępczej – tj. starego ustroju, tak samo jak starego ustroju broniła TARGOWICA. Do tych głównych donosicieli i sprzedawczyków należą : spadkobierca po Donaldzie Tusku : Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru. Przykro jest, że politycy wchodzący niedawno w skład obozu rządzącego Polską, donoszą na Polskę – broniąc własnych i obcych interesów, w tym przede wszystkim interesów niemieckich.

Podczas 8-mio letnich rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, pod płaszczykiem prywatyzacji okradano majątek narodowy i Polaków na wielką skalę. Aż się roiło od różnych szwindli i przekrętów – czego potwierdzeniem są nie rozliczone do dnia dzisiejszego liczne afery gospodarcze i nie tylko. Takim znaczącym przykładem rozkradania majątku narodowego jest afera związana ze spółką „AMBER GOLD” i z prywatyzacją spółki „CIECH S.A” – której byłym prezesem był polski przedsiębiorca : Jan Kulczyk. Był on również właścicielem przedsiębiorstwa „Kulczyk Holding” z siedzibą w Warszawie i międzynarodowej grupy inwestycyjnej : „Kulczyk Investments” z siedzibą w Luksemburgu. Za jego prezesury, w dniu 30 maja 2014 roku dokonano sprzedaży spółki „CIECH S.A.” znacznie po niższej jej wartości – narażając Skarb Państwa na wielkie straty. W sprzedaży tej spółki, pośrednio zamieszany był Donald Tusk poprzez swojego byłego rzecznika prasowego : Pawła Grasia. Dokładnie o tym relacjonują ujawnione taśmy dotyczące z przeprowadzonych rozmów Pawła Grasia z Janem Kulczykiem. Rozmowy dotyczyły między innymi usunięcia ze stanowiska naczelnego redaktora dziennika „FAKT”, którego wydawcą jest niemiecki koncern Ringer Axel Sprinter. Po upływie tygodnia od ich rozmowy – Donald Tusk spotkał się z Angelą Merkel, której mąż zasiada w zarządzie wyżej wymienionej spółki. Za te wszystkie szwindly – Jan Kulczyk został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

To wszystko jest potwierdzeniem co działo się z Polską za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzisiaj mają czelność krzyczeć, że nie ma demokracji, wolności i rządów prawa – gdy tymczasem wszyscy pamiętamy jak za ich rządów wyglądała wolność oraz w jakim stanie była demokracja, w której Obywatele nie mieli prawa głosu, byli poniżani i lekceważeni na każdym kroku – a rządy prawa zamienili na powszechnie obowiązujące BEZPRAWIE. Co to za demokracja, gdy prezes Trybunału Konstytucyjnego : Pan Andrzej Rzepliński zabrania jednemu z sędziów głosu na forum publicznym?

Dlatego jako jeden z licznych Obywateli naszego Kraju, popierający rządy Prawa i Sprawiedliwości – jestem za przyśpieszeniem rozliczenia wszystkich afer gospodarczych i ukarania winnych – łącznie z konfiskatą ich mienia oraz postawienia Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Schetyny, Ryszarda Petru, Władysława Kosiniaka – Kamasza przed Trybunałem Stanu – a Pana Andrzeja Rzeplińskiego wtrącenia do więzienia za całokształt ich działalności na szkodę Polski i na rzecz obcych interesów. Należy również przyjrzeć się majątkom zdobytym przez sędziów i prokuratorów, łącznie z Panem Andrzejem Rzeplińskim. Wiadomo jest, że niektórzy z nich dorobili się ogromnego majątku. Można to określić jednym słowem – ZDRADA.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2026
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1762
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1167
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1082
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1021
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 999
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 337
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 746
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1071
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 919
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  marek7,  11/05/2016

Super text, ale obawiam się ze dalej jesteśmy jako naród robienia w lolo

@marek7:
Ano, dalej jesteśmy robieni w Lolo. Też tak uważam.

  Hamilton,  11/05/2016

@marek7: PIS przewodnią siłą narodu, a nowy sekretarz generalny Kim Un Kaczyński dożywotnim wodzem w królestwie Maryi zawsze dziewicy. Jeden naród, jeden wódz, jedna słuszna droga. Precz z awanturnikami, precz z zachodnimi imperialistami, precz z preczem. Niech żyją listy, poczta, biustonosze, listonosze i bambosze.

@Hamilton Starszy:
I niech żyje! Niech żyje! Niech żyje! - akcent koniecznie na "-je!" Takie sobie deja-vu... Już to, zdaje się, kiedyś przerabialiśmy...

  Hamilton,  12/05/2016

@Janusz Dąbrowski: Kaczyński kojarzy mi się z późnym tow. Gomułką. Starzeję się albo moje skojarzenia zboczone.

  Kitek,  13/05/2016

Widocznie Kaczyński nie robi żadnego porządku, ponieważ boi się że po upływie kadencji PiS-u zrobią z nim taki sam porządek jaki zrobił on. Szef najważniejszego ministerstwa kraju – MSZ – Waszczykowski, jak do tej pory zmienił chyba tylko dwóch ambasadorów, a reszta to wcześniejszy wybór Geremka i Sikorskiego. Niezły cyrk. Więc po co KOD?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska