Login lub e-mail Hasło   

Kawałek historii...

Nie mogłam dodać wczoraj, gdyż z racji pogody nie maiłam netu, ale widocznie tak miało być...
Wyświetlenia: 413 Zamieszczono 14/05/2016


Nie mam ostatnio czasu pisać i tym bardziej oglądać telewizji, ale z racji, ze w życiu nie ma przypadków obejrzałam jakieś wiadomości, gdyż miałam przerwę w dostawie internetu i tym sposobem dowiedziałam się jaki dziś dzień!
Otóż - 13 maja, niby normalny dzień, ale jak dodamy kilka ważnych faktów to przestanie być taki zwykły. Tego dania w dziejach ludzkości  wiele się wydarzyło. Pierwsza ważna rzecz to - objawienie fatimskie, druga -   zamach na papieża, urodziny powiedzmy moich dwóch koleżanek, oraz mniej dla mnie znacząca sprawa - urodziny również ojca dyrektora.
Tego dnia wielu innych ludzi zacnych i mniej  się urodziło, wielu umarło, ale tez wiele sytuacji przeszło do historii.
Powiem pod swoim kontem, w tym dniu miałam maturalną religijną pielgrzymkę. Byłam 19 letnia dziewczyną i chcąc nie chcąc musiałam iść na ową pielgrzymkę, gdyż w przeciwnym razie musiałabym zdawać jakiś egzamin przedmałżeński(tak, w tamtych cas to było normalne) chcąc uniknąć problemów byłam w gronie uczestników.

Z racji, że idąc na rano na przystanek (a wybór autobusów był żaden), miałam trochę czasu wstąpiłam po drodze  do mojej babci(szeptuchy tez 9 ). Babcia mieszkała razem w jednym domu ze swoją najstarsza córką( miały tylko wspólna ścianę), więc opieka nad babcią spadała właśnie głownie na ciotkę.
Moja babcia odkąd zapamiętam chorowała i była w szpitalach, nie da się zliczyć ile przeszła operacji i zawsze był dyżurny temat, ze trzeba jechać odwiedzić(pożegnać)  babcię bo... jest na wykończeniu.
Wiadomego dnia, gdy wstąpiłam babcia leżała umierająca, a ciotka krzątała się wokół niej i biadoliła jak to nie ma jej komu pomóc oraz, ze babcia zaraz umrze a nawet nie ma nikogo, aby po księdza pojechać.
Słuchałam tych wywodów i zerkałam ukradkiem na zegar ścienny, gdyż godzina odjazdu autobusu zbliżała się nieuchronnie. Pamiętam grało wtedy radio i zmroziła wszystkich wiadomość, ze był zamach na papieża.
W całym tym rozgardiaszu, rzuciłam szybko -"ciociu muszę iść bo autobus mi ucieknie" i nigdy nie zapomnę wyrazu twarzy mojej ciotki oraz jej słów: "ty Boga w sercu nie masz, a ogólnie to nawet jesteś bez serca, babcia umiera, ojca świętego postrzelili, a ty ot tak sobie idziesz na autobus"!
Nie pamiętam co wtedy czułam, ale doskonale pamiętam co powiedziałam. Ciociu babcia nie umrze a papież przeżyje! I...wybiegłam, do dziś widzę pogardę w oczach mojej krewnej i jakby wzrok mógł zabić ja na bank bym nie żyła.  Mimo, że ...babcia nie tylko przeżyła, ale jeszcze tuliła w ramionach moją najstarszą córkę a jej prawnuczkę, dożyła 82 lat, była cały czas pogodna i mimo chorób nigdy się nie poddawała. Byłam jej ulubiona wnuczką, teraz często przychodzi do mnie w snach, zawsze uśmiechnięta i zawsze z dobra radą.
Papież jak wiadomo tez przeżył, nikt na tym nie ucierpiał, ze  poszłam na pielgrzymkę, a dziś zadałam sobie sprawę, ze część historii działa się na moich oczach i mam swój mały w tym udział, szkoda tylko, ze czas tak szybko leci i nie wiem kiedy minęło aż  35 lat...

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1527
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 868
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1155
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1125
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 613
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1193
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 948
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 528
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 695
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 956
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska