Login lub e-mail Hasło   

Szukasz miłości swojego życia? Aplikacja randkowa Ci pomoże!

Marzysz o brunecie z ciałem greckiego boga, a może o błękitnookiej blondynce o nogach do nieba? Jeśli tak, na pomoc w znalezieniu ideału przychodzą twórcy aplikacji randkowych.
Wyświetlenia: 581 Zamieszczono 14/05/2016

Popularność serwisów randkowych, a także znacząca rola Internetu spowodowały, że na rynku pojawił się produkt, dzięki któremu nawiązanie relacji stało się łatwiejsze. Każdy z nas korzysta z aplikacji mobilnych, przy użyciu których może m.in. sprawdzić pogodę, dokonać przelewu, zamówić ulubioną potrawę i … znaleźć swoją drugą połówkę jabłka.

Aplikacja miłosna – co to takiego?

Aplikacja randkowa to oprogramowanie dla naszych urządzeń mobilnych, które jest unowocześnieniem portali randkowych. Jej powstanie ma przyśpieszyć nawiązywanie nowych relacji. Dlatego, że Internet jest idealnym miejscem na poznanie drugiej osoby, zarówno dla osób nieśmiałych, jak i pewnych siebie, nie mających problemów z poznaniem drugiej osoby w życiu realnym, aplikacja randkowa może służyć spełnieniu erotycznych fantazji lub znalezieniu prawdziwej miłości. Istnieją aplikacje całkowicie darmowe lub takie, w których pewne udoskonalenia wymagają uiszczenia drobnej opłaty. Większość aplikacji randkowych wymaga dostępu do Internetu, a przy pierwszym uruchomieniu automatycznie pobiera informacje z naszego profilu na Facebooku. Dlatego, jeśli nie mamy konta na tym serwisie społecznościowym, możemy mieć problem z założeniem konta na niektórych aplikacjach randkowych.  

Co pozwala nam randkować?

Aplikacji randkowych na rynku stale przybywa, a ich twórcy zachodzą w głowę, jak stworzyć oprogramowanie, które wyróżni się na tle innych i zyska popularność tysięcy osób. Nie bez powodu powstają aplikacje łączące ludzi o wspólnych zainteresowaniach, np. dla osób posiadających psy, lubiących jogę, czy marihuanę i papierosy – aplikacja High There. Chociaż większość aplikacji wyświetla profile osób z naszej okolicy, to na rynku istnieją aplikacje, które pokazują profile osób mijanych na ulicy i pozwalają sprawdzić na mapie, w jakim miejscu je spotkaliśmy – Happn. Dzięki konkretnym aplikacjom możemy nie tylko dowiedzieć się czym dana osoba się interesuje, ale także, jakie fantazje erotyczne chodzą jej po głowie – aplikacja Zaadoptuj faceta. Na rynku istnieją także aplikacje dla gejów, biseksualtistów oraz lesbijek – Grindr i Her.

Nasza polska aplikacja

Na utworzenie własnej aplikacji randkowej zdecydowała się również grupa Polaków z Trójmiasta. Jak podaje PAP, efektem ich pracy było Elimi – aplikacja, której istotą są gry zadaniowe. Podczas gdy Panie wymyślają kolejne zadania dla wybranych partnerów, panowie mają okazję wykazać się humorem i pomysłowością poprzez udzielanie krótkich odpowiedzi lub wysyłanie ciekawych zdjęć. Zwycięzca zostaje wyłoniony po kilku rundach.

Cyberflirt, cyberseks czy głęboki związek?

Autorzy książki “Związki miłosne w sieci” zwracają uwagę na trzy najczęściej powstające w Internecie typy relacji. Są to kolejno: „... głębokie związki uczuciowe, ograniczające się tylko do sieci, powierzchowny cyberflirt i cyberseks oraz związek online, który ma doprowadzić do znalezienia partnera seksualnego i uczuciowego offline...”. Każda z tych relacji różni się między sobą i zależy przede wszystkim od nastawienia obu partnerów oraz przyświecających im celów.

 Popularność aplikacji randkowych

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Online Dating Association 25-40% nowych znajomości w Wielkiej Brytanii powstaje w wyniku korzystania z aplikacji randkowych. Oprogramowania te cieszą się również dużym zainteresowaniem w Azji. Popularność aplikacji randkowych sprawia, że wykorzystuje się je także w innych działaniach. Aplikacja Tinder została już wykorzystana m.in. w kampanii społecznej przeciwko AIDS, a także była inspiracją dla twórców aplikacji TwinDog, która umożliwia znalezienie suczki dla naszego psa.

Jaki stosunek do aplikacji randkowych mają Polacy?

Chociaż aplikacji randkowych na rynku jest coraz więcej, a ich popularność stale rośnie, to w Polsce nie cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Jak podają wyniki badań przeprowadzonych przez aplikację Mobience, w okresie od 5 do 11 października 2015 i od 4 do 10 stycznia 2016 roku, popularność aplikacji randkowych wśród Polaków korzystających z urządzeń mobilnych wynosiła tylko 2%. Gdy już decydują się na używanie aplikacji randkowych, poświęcają im ok. 12 minut dziennie. Dane pokazują również, że oprogramowaniem cieszącym się największą popularnością wśród Polaków jest Badoo. Do nawiązywania nowych znajomości nasi rodacy używają także m.in. popularnego Facebooka (77%) i Messenagera (74%). Należy jednak zaznaczyć, że tendencja do korzystania z aplikacji randkowych jest rosnąca i istnieje duże prawdopodobieństwo, że i w Polsce wkrótce zapanuje moda na tego typu randkowanie.

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2192
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1219
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1068
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 546
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 797
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 681
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 490
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 624
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska