Login lub e-mail Hasło   

Ciągnik z internetu, czyli zakupy on-line dla rolników

Zakupy w internecie stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na zakup różnego rodzaju produktów bez wychodzenia z domu.
Wyświetlenia: 324 Zamieszczono 16/05/2016

 Wydawałoby się, że zakupy w internecie dotyczą tylko towarów o niewielkich gabarytach. Nic bardziej mylnego – wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom sprzedaż dużych sprzętów, jakimi są np. ciągniki i maszyny rolnicze. I to właśnie tej grupie produktów warto się przyjrzeć, jeśli tematyka rolnictwa jest nam bliska.

Internet stał się w ostatnich latach dobrem powszechnie dostępnym. Szacuje się, że w Polsce praktycznie każdy ma obecnie przynajmniej teoretyczny dostęp do sieci, czy to za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa czy smartfona. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zakup wielu towarów w sieci. Także dla osób pracujących w gospodarstwach rolnych wizja zakupu maszyn rolniczych, ciągników, czy też części do nich w internecie może okazać się kusząca z wielu powodów. Przede wszystkim zakupy w sieci często okazują się o wiele mniej obciążające dla naszego portfela, gdyż towary kupowane za pośrednictwem internetu nabywamy bezpośrednio od producenta, co pozwala na uniknięcie kosztów związanych z utrzymaniem sklepu, ekspozycją towaru, marżami pośredników, itd. Dla rolników jest to szczególnie atrakcyjna opcja w przypadku zakupu nowych maszyn rolniczych, gdyż w hurtowniach i sklepach internetowych można je nabyć o wiele taniej niż w stacjonarnych sklepach z tego typu sprzętami.

Rolnicy to chyba jedni z najbardziej zapracowanych ludzi na świecie. Kiedy prace na roli na dobre się zaczynają trudno znaleźć im chwilę na odpoczynek, nie mówiąc już o wyprawach do sklepów w poszukiwaniu części do maszyny rolniczej, która właśnie odmówiła współpracy. A co jeśli okaże się, że jednak pilnie potrzebujemy sprzętu, na którego zakup wcześniej nie mogliśmy się zdecydować? Z pomocą w tym przypadku znów przychodzi internet. Zakupy w sieci to przecież wielka oszczędność czasu – zamiast jeździć od sklepu do sklepu po prostu przeglądamy katalogi produktów umieszczone w internecie.  Po uiszczeniu opłaty za wybrany produkt i koszty wysyłki, najczęściej już następnego dnia możemy cieszyć się z posiadania kupionego online towaru, chyba że zdecydujemy się na jego własnoręczny odbiór wówczas cały proces zakupu może przebiec jeszcze sprawniej.

Coraz popularniejsze staje się także sprzedawanie używanych ciągników i maszyn rolniczych – handel tego typu towarami z drugiej ręki kwitnie w sieci już od dobrych kilku lat. Wśród rolników nie brakuje zwolenników korzystania ze starszych modeli ciągników i sprzętów rolniczych, do których części mogą okazać się trudno dostępne w tradycyjnych sklepach. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się przejrzenie aukcji i serwisów z ogłoszeniami lokalnymi, gdzie w prosty sposób można wyszukać interesujące nas towary.

Jak pokazują powyższe przykłady choć Internet pozornie wydaje się nie mieć nic wspólnego z rolnictwem, może okazać się bardzo pomocnym narzędziem dla właścicieli gospodarstw rolnych.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 631
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 377
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 959
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1644
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 427
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 441
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 915
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 349
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 362
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska