Login lub e-mail Hasło   

Czy i dlaczego dieta pudełkowa działa?

Dieta pudełkowa robi w ostatnim czasie prawdziwą furorę. Duża w tym zasługa celebrytów, wśród których stała się bardzo modna.
Wyświetlenia: 559 Zamieszczono 17/05/2016

Na czym polega dieta pudełkowa?

Podstawową zasadą tej diety jest przygotowywanie przez firmę cateringową całodziennego zestawu posiłków. Dostosowane są one do konkretnych typów diety. Może być to dieta niskokaloryczna dla osób odchudzających się (do wyboru różna wartość kaloryczna), dieta wegetariańska lub dieta diabetyczna czy bezglutenowa (przykład takiej diety: http://www.lightbox.pl/oferta/oferta-lightbox/gluten-free). Największą popularnością cieszą się diety odchudzające od 1000 do 2500 kcal.

Cały zestaw dostarczany jest w godzinach rannych. W pudełka zapakowane mamy dwa śniadania, obiad, podwieczorek i kolację. Wystarczy rozpakować lub odgrzać i posiłek gotowy. Posiłki powinny być spożywane co 3 godziny.

Catering dietetyczny to bardzo dobre rozwiązanie dla osób spędzających większość czasu w pracy i równocześnie o wysokich dochodach. Dzienny zestaw kosztuje od 35 do 70 zł.

Dieta pudełkowa przystosowana jest do spożywania posiłków co 3 godziny, co zapewnia właściwą przemianę materii i przy odpowiednio dobranym bilansie kalorycznym zapewnia systematyczne odchudzanie.

Kiedy dieta pudełkowa jest skuteczna

Podstawowym warunkiem jest dobranie odpowiedniej diety do indywidualnego trybu życia, budowy sylwetki i indywidualnej przemiany materii. Zrobi to tylko dietetyk. Diety uniwersalne (kapuściana, Dukana) przynoszą szybkie efekty, ale po ich zakończeniu następuje efekt jo-jo i dodatkowo są niezdrowe (nie dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych).

Profesjonalne firmy prowadzące catering dietetyczny oferują konsultacje dietetyków. Podczas wizyty dietetyk wykona:

• analizę tkanki tłuszczowej,
• analizę masy mięśniowej,
• bilans BMI,
• analizę masy tkanki kostnej,
• określi wiek metaboliczny.

Dodatkowo zleci badania morfologii i poziomu cukru. Na podstawie tych wyników oraz wywiadu dotyczącego trybu pracy i aktywności fizycznej dietetyk ustali dobowe zapotrzebowanie kaloryczne oraz zestaw produktów zalecanych i niewskazanych. Taka dieta jest bezpieczna i powoduje systematyczny spadek wagi.

Tak opracowana dieta powinna być podstawą do przygotowywania indywidualnego zestawu posiłków przez firmę cateringową. Dobrze zbilansowana dieta może spowodować miesięczny spadek wagi od 6 do 9 kg. Osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe tylko wypadku dobrze opracowanego bilansu energetycznego. Niektóre firmy oferują konsultacje dietetyczne w realu lub online.
Te drugie nie do końca opracują dietę indywidualną (brak analiz i badań), ale będą bardzo sprofilowane.

Wybierając firmę cateringową nie tylko należy zapoznać się z jej ofertą, ale także sprawdzić opinię. Nie zawsze produkty dostarczane są na czas, dania mogą być nieświeże lub w ogóle nie mieć nic wspólnego ze zdrową dietą.

Dieta pudełkowa dostępna jest w systemie abonamentowym. Możemy zamówić zestawy na tydzień, miesiąc lub kwartał. Pamiętajmy, że organizm potrzebuje czasu, by wyrobić pewne nawyki. Krótkie diety są nieskuteczne i wywołują efekt jo-jo.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2192
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1219
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1068
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 546
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 797
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 681
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 490
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 624
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Szkoda tylko, że takie diety są drogie i średnio mało smaczne. Próbowałam kiedyś od koleżanki, podziwiam, że się tym najadała, bo niezbyt smaczne, a porcja malutka (taka jak dla kilkulatka :P ).

Akurat jest to bardzo "MÓJ" temat :). Mniemam, że mam spore doświadczenie dotyczące redukcji masy ciała - przetestowałem na sobie i na wielu innych osobach inną, bardzo prostą i dostępną praktycznie dla każdego metodę. Dlatego twierdzę, że przy klasycznych dietach bardzo trudno jest dobrać zbilansowane posiłki w celu dożywienia komórek.

Poza tym - co z odkwaszeniem organizmu? A przecież to

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska