Login lub e-mail Hasło   

Open'er festival - czyli koncerty z morzem w tle

Open'er festival to festiwal muzyczny odbywający się od 2002 roku. Wydarzenie przyciągające tysiące widzów i coraz więcej artystów. Stał się obowiązkowym punktem n...
Wyświetlenia: 300 Zamieszczono 20/05/2016

Open'er festival to festiwal muzyczny odbywający się od 2002 roku. Wydarzenie przyciągające tysiące widzów i coraz więcej artystów. Stał się obowiązkowym punktem na muzycznej mapie festiwalowej. Bilety na festiwal rozchodzą się w mgnieniu oka i przyciągają widzów nie tylko z Polski. Open'er jest idealnym połączeniem wakacji,morza i dużej dawki dobrej muzyki.

Historia


Pierwsza edycja festiwalu, w 2002 roku, odbyła się w Warszawie i była to jednodniowa impreza na której wystąpiła po raz pierwszy w Polsce grupa The Chemical Brothers. Od następnej edycji festiwal odbywa się już w Gdyni, początkowo na Skwerze Kościuszki, skąd po trzech latach przeniesiono go na lotnisko Babie Doły - Kosakowo, gdzie odbywa się do dziś. W 2006 roku, w którym to zmieniono miejsce koncertów, organizatorzy wydłużali festiwal do trzech dni. Z roku na rok Open'er gościł coraz więcej gwiazd, lecz nie tylko muzycznych. W 2007 roku na festiwalu po raz pierwszy pojawiła się moda, a konkretnie Fashion’er/Fashion Stage. W 2009 roku festiwal wydłużono do czterech dni i tak już zostało do dzisiaj. W 2010 roku pojawiły się takie festiwale nowości jak Kids Zone czy akcja ekologiczna. Od 2011 roku (kiedy to odbyła się dziesiąta edycja) na festiwalu przybywa innych atrakcji, jak na przykład Diabelski Młyn czy Silent Disco (czyli dyskoteka w słuchawkach). W 2012 roku po raz pierwszy na festiwalu pojawiła się sztuka w tak dużym wymiarze. Obok scen muzycznych w tym roku odbył się także spektakl ,,Anioły w Ameryce" Nowego Teatru w Warszawie, a także wystawała Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W kolejnej edycji festiwalu, w 2013 roku, publiczność mogła obejrzeć już aż cztery spektakle teatralne. I tak z roku na rok atrakcji przybywa.

Gwiazdy


Od pierwszej edycji festiwalu w 2002 roku publiczność mogła zobaczyć ogromną ilość gwiazd muzycznych, zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Bardzo wielu artystów po raz pierwszy, a często nawet jedyny w Polsce zagrało właśnie na Open'erze, na przykład Prince, Snoop Dogg, Kanye West, Coldplay, Muse, Kings Of Leon czy Arctic Monkeys.
Festiwalowe sceny to także bardzo dobre miejsce dla polskich artystów, chcących się wypromować. Mogą oni zaprezentować swoją muzykę przed ogromną publicznością, złożoną także z zagranicznych widzów, ale także przed znanymi artystami.
Open'er to nie tylko oglądanie swoich idoli muzycznych na scenie, ale bardzo często także obcowanie z nimi po koncertach. Bardzo często artyści po swoich występach bawią się z publicznością w rytm muzyki innych gwiazd. Jak na przykład w roku 2013 lider zespołu Queens Of The Stone Age Josh Homme, po swoim występie zrezygnował z ochrony i bawił się ze swoimi fanami. W tym samym roku też pod sceną można było spotkać Rihanne.
W tym roku na festiwalu wystąpią między innymi: Red Hot Chili Peppers, Wiz Khalifa, Pharrell Williams, Mac Miller, Florence + The Machine i Dawid Podsiadło.
Open'er gości zawsze gwiazdy wielkiego formatu, które miesza z tymi mniej znanymi. Jest to niesamowita okazja dla publiczności, aby podczas czterodniowej zabawy posłuchać swoich największych idoli.

Nagrody


Miesięcznik Aktivist Nocne Marki w swoim plebiscycie już dwukrotnie uznał Open'er festival najlepszym wydarzeniem muzycznym, a brytyjski magazyn Q uznał Open'era za jeden z sześciu najważniejszych festiwali w 2006 roku.
Od 2005 roku festiwal zbiera z roku na rok coraz więcej nagród i wyróżnień. Na przykład w 2009 roku zdobył ich aż dziewięć, między innymi: Jeden z najlepszych 20 festiwali w Europie (przez The Times) i Najważniejsze muzyczne wydarzenie roku 2009 (przez Onet.pl). To tylko niewielka część osiągnieć tego festiwalu. Łącznie od początku swojego istnienia Open'er zdobył ponad 35 nagród i wyróżnień.

Ciekawostki


Open'er festiwal nazywany jest pionierem wszelakich festiwalowych rozwiązań. Organizatorzy jako pierwsi wprowadzili opaski festiwalowe, które dostaje się po okazaniu biletu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w takich tłumach zwykły papierowy bilet można bardzo łatwo zgubić, a opaska trzyma się na ręce. Wielu fanów nie ściąga opaski jeszcze przez wiele miesięcy po skończeniu festiwalu.
Renoma tego festiwalu sprawiła, że bilety sprzedawane są jeszcze przed podaniem do wiadomości publiczności artystów na dany rok. Najczęściej rozchodzą się one w przeciągu kilku dni. Wielkie emocje towarzyszą także tradycyjnemu już na antenie radiowej Trójki ogłaszaniu artystów.


Open'er Festival to już kultowe wręcz wydarzenie muzyczne w Polsce. Jest to niesamowita okazja dla publiczności aby połączyć wakacje nad morzem z tak niesamowitym wydarzeniem. Fani odliczają dni do kolejnej edycji, a z roku na rok gwiazd i atrakcji przybywa.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 632
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 377
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 959
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1644
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 427
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 441
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 915
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 349
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 362
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska