Login lub e-mail Hasło   

Mega Trans tłuszcze – oleje roślinne

Teść miał zawał serca. Rolnik na emeryturze (73) kiedyś okaz zdrowia, obecnie trochę chorowity nie można powiedzieć by w życiu stronił od alkoholu, normalna kolej rzeczy…
Wyświetlenia: 602 Zamieszczono 20/05/2016

Rodzina teścia kupiła jakąś większą liczbę frytek i dwa dni sobie dogadzała, smażąc je w oleju rzepakowym  - dwa posiłki dwa dni – nic szczególnego.  Teść wylądował w szpitalu.  Do tej pory teść miał przekonanie że serce ma jak dzwon – tak mu lekarz powiedział.  Przypadkiem natknąłem się na następującą informację o olejach roślinnych:

http://www.truthaboutabs.com/fat-burning-kitchen.html

Artykuł przestrzega przed żywnością wywołującą choroby serca:  pszenica,  oleje roślinne, cukier.

Zwrócił moją uwagę drugi powód dla którego nie powinno się jadać olejów roślinnych – poniżej moje tłumaczenie:

Powód drugi – Oleje roślinne zawierają utlenione ‘’zmutowane tłuszcze’’, które są gorsze od tłuszczów Trans i powodują ataki serca.

Wszystkie oleje roślinne zawierają utlenione tłuszcze powstałe na skutek procesu rafinacji i chemicznych reakcji z tłuszczami wielonienasyconymi  zawartymi w oleju.

Ekspert żywieniowy publicysta,  Catherine Shanahan, MD, nazywa tłuszcze w oleju roślinnym ‘’Mega Trans’’, ponieważ pomimo podobieństwa chemicznego do tłuszczów trans, są znacznie bardziej szkodliwe.

Większość pakowanej żywności przetworzonej zawiera  tłuszcze Mega Trans z olejów roślinnych,  podobnie jak praktycznie wszystkie frytki serwowane w restauracjach i barach.

Dowiedziono, że frytki natychmiast uszkadzają tętnice po ich zjedzeniu:

Wolne rodniki formowane podczas procesu rafinacji oleju roślinnego stwarzają te ‘’Mutanty’’ tłuszczowe, które uszkadzają błony komórkowe i chromosomy, powodując ogromny stan zapalny.

Wolne rodniki w oleju roślinnym również uszkadzają tętnice, co prowadzi wprost do ataku serca. Proszę być świadomym, że  nie jest  tu mowa o efekcie długoterminowym.

Istnieją badania pokazujące natychmiastową dysfunkcję tętnic, również nazywaną –dysfunkcją śródbłonka .

Catherine Shanahan, MD przytacza w swojej książce ‘’Deep Nutrition’’ badania z Nowej Zelandii  pokazujące osoby u  których stwierdzono pogorszenie funkcji śródbłonka w tętnicach  zaraz po zjedzeniu frytek w restauracji – funkcja rozszerzenia z normalnej wynoszącej 7 % przed posiłkiem zmniejszyła się praktycznie do zera (tylko 1%) po zjedzeniu frytek. To spokojnie może już wywołać atak serca.

Jeżeli ktoś myśli że to przesada to niech  jeszcze raz przemyśli:

Dr Shanahan prześledziła setki pacjentów dowiezionych do szpitala w związku z atakiem serca i odkryła, że każdy pojedynczy pacjent, który miał atak serca spożywał żywność zrobioną z użyciem oleju roślinnego w swoim ostatnim posiłku przed atakiem serca.

PS Artykuł ten czytałem dość dawno przed Teścia atakiem serca –  napisałem to czując niejaki przymus podzielenia się tą wiedzą.

Podobne artykuły


17
komentarze: 72 | wyświetlenia: 2194
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1219
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1068
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 547
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 797
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 681
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 490
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 624
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Kitek,  20/05/2016

Wiele osób uważa że tak nie jest. Takie osoby często kierują się animozjami osobistymi w stosunku do osób zamieszczających artykuły i zaprzeczają faktom w sposób ironiczny, nie dowodowy. Takie osoby działają na szkodę innych czytelników takich artykułów.
Ostatnio następuje powolna rehabilitacja tłuszczów wcześniej pogardzanych natomiast w coraz większą niełaskę popadają niektóre tłuszcze roślinne. Warto zapoznać się z artykułem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska