Login lub e-mail Hasło   

Chińskie, czyli gorsze?

Wraz z rosnącą popularnością produktów chińskich powstało wiele firm, które importują i sprzedają wszelkiego rodzaju dobra.
Wyświetlenia: 320 Zamieszczono 20/05/2016

W Internecie także panuje trend na to co chińskie. Często śledząc aukcje nie zdajemy sobie sprawy, że w większości rzeczy, których pożądamy zostały wyprodukowane właśnie w Chinach. Przedmioty te właściwie niczym się nie różnią od oryginałów, a atrakcyjna cena i niskie koszty wysyłki skutecznie przyciągają potencjalnych klientów. Gdyby jednak ludzie byli świadomi tego iż, to czym aktualnie są zainteresowani, to wyłącznie podróbki pochodzącą z Azji? Czy wciąż tak chętnie by je kupowali? Zdania są podzielone. Z jednej strony można dostać tańsze zamienniki, wyglądające jak pierwowzory. Posiadające inną, często chińską nazwę, lecz równie dobrze sprawdzające się w użytku. Z drugiej zaś, trzeba liczyć się z tym, że naprawa chińskich rzeczy zazwyczaj nie jest możliwa w Polsce, a jeśli nawet jest, to bardzo kosztowna. Punkty naprawcze w większości przypadków nie dostosowały jeszcze swoich usług do tego typu produktów, choć za parę lat może się to zmienić Dodatkową przeszkodą jest także brak odpowiednich części niezbędnych do naprawy. Jeżeli więc nie przeszkadzają Ci drobne wady, możesz śmiało kupować na zagranicznych stronach.

Jednym z bardzo popularnych portali na którym można kupić produkty bezpośrednio
z Chin jest Aliexpress. Oferuje on między innymi ubrania, biżuterie, akcesoria oraz elektronikę. Oczywiście trzeba ostrożnie wybierać aukcje, by nie zostać oszukanym. Dotyczy to głównie rzeczy drobnych i tanich. Wynika to z faktu, iż przesyłki z takimi produktami niemożna śledzić. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że po drodze się zgubi, pieniądze nie zawsze nam zwrócą oraz nie będziemy mogli udowodnić sprzedawcy oszustwa, gdyż nie wiemy czy takowa przesyłka faktycznie nie została wysłana. Na szczęście sytuacje takie zdarzają się bardzo rzadko, dlatego też nie należy się nimi sugerować. Dodatkowym atutem wcześniej wspomnianej strony jest darmowa dostawa zamówienia. Decydując się jednak na zakup jakiegokolwiek z produktów na stronie Aliexpress, nie można zapomnieć, że walutą, którą płacimy są dolary. Przeliczając cenę zamówienia należy pamiętać, że obowiązuje nas tak zwane cło. Jest to opłata nakładana przez państwo na towary w związku z ich wywozem lub przywozem. Być może paczkę z drobną biżuterią pominą, ale jeżeli chodzi o elektronikę i droższe rzeczy na pewno taka opłata musi zostać uiszczona.

Zakupy przez Internet mają swoje zalety i wady. Najważniejsze jest jednak to, żeby być rozsądnym w tym co robimy. Chcąc zaoszczędzić pieniądze możemy zostać oszukani, nie tylko na zagranicznych, ale i polskich stronach. Należy więc korzystać z popularnych i sprawdzonych portali. Nie bójmy się także zakupów na obcojęzycznych portalach, gdyż czasem mogą one okazać się lepszym i tańszym rozwiązaniem. Chińskie, nie zawsze znaczy gorsze mimo, że trafiają się uszkodzone wyjątkach".

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2192
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1219
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1068
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 546
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 797
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 681
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 490
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 624
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kupiłem latarkę ładowaną z sieci made in china. Na prezent. Ten ktoś nie używał. Kiedy zmarł sprawdziłem, nie działała, ładowałem, ale nie ładowała, rozkręciłem, kabelki do transformatora były włożone pod izolacje, ale nie podłączone ;(. Ktoś zrobił dniówkę, olewając "kapitalistyczne" chiny, a ja teraz olewam produkty chińskie. Kupuję, jak są bardzo tanie. Ostatnio kupiłem zegarek jakiś czas temu, ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska