Login lub e-mail Hasło   

XXI wiek choroby

Miłość, przyjaźń, bezinteresowność, chęć bycia, a nie posiadania, istnieje?
Wyświetlenia: 261 Zamieszczono 25/05/2016

W naszym XXI wieku zanika, smartfony, drogie samochody, markowe ubrania, pożądny makijaż i udawanie, że jesteśmy innymi ludźmi. Czy w czasach, w których żyjemy jest szansa, że znajdziemy trochę normalności?

Obecnie domeną naszej cywilizacji jest konsumpcjonizm, chcemy mieć a nie być, chcemy drogi samochód, drogie ubrania i kosmetyki, a nawet nie chcemy miłości tylko chcemy mieć przystojnego faceta lub piękną kobietę, tak żebyśmy mogli się pochwalić. Niestety często wpadamy w sidła i nie potrafimy się z nich wyplątać, podążamy za czymś, co bywa nieosiągalne, bo przecież nie można mieć wszystkiego.

Choroba XXI wieku może dopaść nas prawie w każdym aspekcie naszego życia i jest to z reguły choroba osób w młodym wieku, najbardziej nasilona, kiedy zaczynamy wchodzić w dorosłe życie, mamy ogromne potrzeby a niewielkie chęci do działania.Biegniemy za czymś, co chcemy mieć w garści i w pewnym momencie zwyczajnie nie potrafimy się zatrzymać i odetchnąć.

 

Miłość

Portale randkowe, aplikacje, szybkie randki, przypadkowe znajomości w klubie. To właśnie jest miłość. Przypomnę jak to było, kiedy nasze babcie poznały swoich mężów, jedna poznała męża, bo mieszkał obok, druga, spotkała swojego dzięki cioci i zwyczajnie się w sobie zakochali, wzięli ślub po paru miesiącach. Przeżyli razem wojnę, okupację, musieli patrzeć na to jak ginie ich rodzina i przyjaciele, wychowali dwójkę czy trojkę dzieci, doczekali się swoich wnucząt i chociaż nie posiadali wielkich majątków, potrafili się kochać, być ze sobą na dobre i na złe, wspierać się i szanować. I wielu z nich tak właśnie żyje do dzisiaj i choć mają za sobą wiele i są razem tak wiele lat, to potrafią powiedzieć sobie coś miłego, przytulić się do siebie, być razem, a nie obok siebie i dziękować Bogu, że mają tyle szczęścia w życiu. Dzisiejsze pokolenie tak żyć nie potrafi i tego nie rozumie, każdy kogoś szuka, albo na kogoś czeka, cierpi, przeżywa burzliwe rozstania i zdrady, albo jest singlem „z wyboru”, bo to modne. Czasami zastanawiam się czy to ma sens, czy istnieją ludzie, którzy jeszcze myślą tak jak ja, że nie trzeba szukać kogoś na siłe, zakładac konta na każdym portalu, żeby znaleźć właśnie tą miłość. Dlaczego ludzie skupiają się na super samochodzie, telefonie, czy to naprawdę jest w miłości najważniejsze? Nie, miłość to nie mieć tylko cieszyć się, bo to najpiękniejsza „rzecz” która pojawia się w naszym życiu. Kiedy nikogo nie udajemy, jesteśmy szczerzy i potrafimy kochać na zawsze.

 

Przyjaźń

To trudna umiejętność, konieczna, podtrzymuje, wspiera, jest zawsze i na zawsze, ale niestety nie zawsze. To troche podobnie do miłości, jedni szukaja i pragną mieć przy sobie kogoś, kto zawsze ich zrozumie i porozmawia, drudzy mają, ale nie potrafią szanować i doceniać, a przecież przyjaźń należy tworzyć przez wiele lat, żeby była prawdziwa i szczera. Czasami jednak tworząc ją przez długi czas nagle tracimy nieoczekiwanie i wtedy właśnie dociera do nas, że ufaliśmy osobie, która nie była nigdy naszym przyjacielem. W obecnych czasach przyjaźń często wygląda jak jedno wielkie oszustwo, wszystko jest dobrze, kiedy nasz przyjaciel popiera nasze decyzje, zgadza się z naszymi wyborami, ale kiedy zaczyna nas krytykować, stwierdzamy, że przecież co to za przyjaciel, który krytykuje i ocenia. I tylko dlatego rezygnujemy z tworzonej wiele lat przyjaźni, bo coś nam się nie spodobało? To właśnie jest choroba, dzisiaj ludzie nie potrafią doceniać tego co mają, tego co stworzyli a przez nich inni cierpią i płaczą przez ten zepsuty świat. Przyjaźń to pewien rodzaj miłości i wierności na zawsze, kiedy znajdziemy tą osobę, której możemy się wypłakać w rękaw i wygadać, zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, ale tez smiać się do łez i wysłuchać jak bardzo źle ocenia to co robimy, to potrafimy w jednej sekundzie to zniszczyć na zawsze. To właśnie oznaka dzisiejszego braku normalności i ideałów, które mieli wpojone nasi dziadkowie i rodzice. A czy dzisiaj istnieje? Tak, tylko trzeba w nią wierzyć i pielęgnować zawsze, bez wyjątków.

Ciagle jednak wierzę, że ludzie mojego pokolenia kiedyś będą potrafili zrozumieć to co ja, że pieniądze to nie jest wszystko, a miłości i przyjaźni tylko tej prawdziwej nie da się kupić nigdy, nie jest ważna ilość zer na koncie, marka samochodu, ale prawdziwe,  szczere uczucia i prawda.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1179
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1196
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 764
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 745
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1026
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 579
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 728
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 991
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Za duży wybór to brak wyboru gdy nie ma się jasnych priorytetów i i nie wie kim się jest.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska