Login lub e-mail Hasło   

Boże Ciało 2016

Władza gospodarcza przejdzie w ręce ludu w efektywnych przedsiębiorstwach, których elity będą zrównane w obowiązkach, udziałach i zyskach z załogą pracowników.
Wyświetlenia: 534 Zamieszczono 26/05/2016

Jezus rzekł: „25Wiecie o tym, że rządzący uciskają ludzi, a wielcy dają im odczuć swoją władzę.26 Nie tak ma być między wami. Jeśli ktoś z was chce być wielki, niech będzie waszym sługą.27 A jeśli ktoś z was  chce być pierwszy między wami, niech się stanie waszym niewolnikiem. ( Mateusz 20,25-27 PISMOŚWIĘTE STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU, opracował Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła ) .

„Wielcy” Polacy są pierwsi między Wami, mają władzę, wielkie pieniądze, przywileje o których mogą tylko pomarzyć prości ludzie, prości Polacy. Istniejące mechanizmy wyłaniania władzy powodują, że do steru rządów dochodzą wielcy egoiści, których zachowania zaprzeczają powyższym słowom Jezusa Chrystusa. Jeżeli chcemy aby nauka Chrystusa stała się wykładnią dla rządzących musimy zmienić mechanizmy wyłaniania władzy politycznej i gospodarczej.

Władza gospodarcza przejdzie w ręce ludu w  efektywnych przedsiębiorstwach, których elity będą zrównane w obowiązkach, udziałach  i zyskach z załogą pracowników. Wszyscy z jednakową energią będą pracowali dla osiągnięcia zysku przedsiębiorstwa i korzyści z wykonywanej pracy. Udziały-akcje  załogi będą odkupywane przez przedsiębiorstwo w chwili zakończenia w nim pracy. Nowi pracownicy będą otrzymywali udziały w zyskach proporcjonalne do liczby zatrudnionych w przedsiębiorstwie a ich wszystkie zarobki  będą odejmowane od wartości udziałów w przedsiębiorstwie w chwili zakończenia w nim pracy, podobnie jak będzie odejmowana wartość osobistego udziału w chwili rozpoczęcia pracy. Udział w przedsięwzięciu każdego pracownika-udziałowca będzie wypadkową wolnego wyboru, wykształcenia, zainteresowań i doświadczenia zawodowego.  Wartość przedsiębiorstwa będzie rosła wraz z ilością pracowników i ich wydajną pracą. Decyzja o zwiększeniu zatrudnienia będzie podejmowana indywidualnie na każdym stanowisku pracy. Założyciel przedsiębiorstwa odsprzeda jego całość wspólnocie lokalnej, z której się wywodzi, w momencie odejścia na emeryturę. Od sumy uzyskanej ze sprzedaży przedsiębiorstwa będą odejmowane zarobki właściciela uzyskane w trakcie pracy.

Ukształtowani pracą w takich efektywnych przedsiębiorstwach rynkowych obywatele z pewnością wybiorą dla siebie odpowiednich przedstawicieli politycznych, których uprawnienia pozwolą kierować krajem w sposób odpowiedzialny i zgodny z wolą społeczeństwa. Tak zorganizowane społeczeństwo stanie się bożym ciałem- społeczeństwem ustanowionym zgodnie z Chrystusowymi zasadami.

Jakuszowice, 26 maja Boże Ciało 2016 roku , godzina 3:30-10:32   Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 484
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1142
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 282
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 669
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 315
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2471
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1033
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141781
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239748
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111153
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122173
 
Autor
Artykuł  Trebor,  27/05/2016

Marks i Engels też o tym pisali ... niestety kacapy u władzy trochę inaczej zrozumieli ich "manifest" ...

Zauważyłem, że Pan Dyl komentuje tylko krótkie artykuły - czyżby nie był w stanie przeczytać dłuższego bez zapominania na końcu o czym był początek ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska