Login lub e-mail Hasło   

List otwarty do Lekarzy

List otwarty do Lekarzy Szanowni koledzy! To, że prawdopodobnie nie poświęciliście należytej uwagi odpowiednim rozdziałom w Waszych starych dobrych podręcznikach, zawcza...
Wyświetlenia: 366 Zamieszczono 02/06/2016
 
 
 

 

List otwarty do Lekarzy

eliseeva_o

Szanowni koledzy!
To, że prawdopodobnie nie poświęciliście należytej uwagi odpowiednim rozdziałom w Waszych starych dobrych podręcznikach, zawczasu nie zainteresowaliście się pracami uczonych parazytologów światowej sławy takich jak K. Skriabin i B. Astafiew, doktor nauk medycznych O. Ilińska, O. Pozdjejew, W. Pakrowski, S. Prozoriewski i wielu innych, nie daje Wam żadnego moralnego prawa, by nazywać nieznane Wam osobiście metody diagnostyki i leczenia „okołonaukowymi” lub co gorsza „szarlatanerią medyczną”. Jeśli Wam, szanowni pracownicy instytutów badawczo-naukowych i laboratoriów coś wydaje się niepojęte lub niezwykłe w diagnozach lekarzy medycyny „alternatywnej”, stanowi to przede wszystkim powód do odwiedzenia biblioteki w celu dokładniejszego przeanalizowania zjawisk, nie zaś do pospiesznego, emocjonalnego osądu w stylu średniowiecznej inkwizycji.
Przypomnijcie sobie podstawowy postulat naszej przysięgi: „Przede wszystkim nie szkodzić czynem, słowem ani myślą”.
W rezultacie masowej migracji ludności Ziemi, dawne egzotyczne infekcje stają się infekcjami rodzimymi. Pod wpływem różnego rodzaju stresów i niesprzyjającej sytuacji ekologicznej zmniejsza się ogólna odporność człowieka, a czynniki infekcyjne i pasożytnicze ulegając mutacjom stają się zdolne do opanowywania nowych obszarów i grup narządów naszego organizmu, na skutek czego niektóre metody laboratoryjne okazują się przestarzałe, a wyniki analiz uzyskiwane przy ich pomocy – błędne. W konsekwencji pojawiają się nierozpoznane na czas prawdziwe przyczyny tej lub innej choroby, niedokładne lub błędne diagnozy. Jednocześnie wiele nowych metod jest jeszcze nie dość skuteczne, a często niedostępne dla Ministerstwa Zdrowia w związku z brakiem funduszy.
W naszym ośrodku pracujemy na atestowanej i zaaprobowanej do zastosowania najnowszej aparaturze z wykorzystaniem metodyki zatwierdzonej przez instytuty medyczne i wiodące kliniki Moskwy. Nasze metody diagnostyki pozwalają wykrywać ogromną większość znanych czynników infekcyjnych i sprawców patologii w różnych stadiach rozwoju.
Drodzy lekarze! Zjednoczmy nasze wysiłki i ukierunkujmy je nie na wzajemne stosunki i walkę teorii, tylko na wspólną walkę o zdrowie człowieka w obliczu wciąż zmieniających się pasożytów i mikroorganizmów ludzkiego ciała.
Życzę wszystkim nam sukcesów!

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1010
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 755
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1887
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska