Login lub e-mail Hasło   

Informatyczny wzór Robinsona Cruzoe.

Autor : Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski Wałcz, dnia: 03. 06. 2016r. © Wszystkie prawa zastrzeżone. Informatyczny wzór Robinsona Cruz...
Wyświetlenia: 919 Zamieszczono 03/06/2016

 Autor: Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski                Wałcz, dnia: 03. 06. 2016r.

© Wszystkie prawa zastrzeżone.

                                Informatyczny wzór Robinsona Cruzoe.

 Informatyczne znaczenie przyjmuje opracowany przeze mnie w oparciu o własną

zainspirowaną myśl projektową przedstawiony poniżej rodzaj tzw.: Wzoru Robinsona

Cruzoe.

Wzór na przetrwanie zwany wzorem Robinsona Cruzoe:

1 R = O * Z / C + W

1 Robinson = Obszar * Zdobycz / Czas + Warunki

gdzie:

1 Robinson – człowiek

Obszar – teren czyli 1 hektar

Zdobycz – pożywienie

Czas – dzień

Warunki - pogoda

  Przez relacyjne przełożenie człowiek - informatyka wzór wspiera formę i metodę

przetrwania danych oraz znajduje jednocześnie zastosowanie w praktyce.

Przełożenie polega na przyporządkowaniu określeń takich jak:

1 R czyli 1 Robinson to jednostka danych kreowanych przez człowieka. 

O czyli Obszar to fragment pamięci mierzony w GB tzw.: wyspa pamięci, która liczy

100 GB.

Z czyli Zdobycz to ciekawe utworzone i uzyskane dane.

C czyli Czas – minuty komputerowe

W czyli Warunki – czynnik jakości i parametry techniczne.

 Źródła:

 - opracowanie własne

 - myśl informatyczna na podstawie powieści Daniel Defoe pt.: Robinson Cruzoe 

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 736
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 848
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 485
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 925
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1280
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142113
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 241891
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112019
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122485
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Opis zjawiska przetrwania w informatyce (człowiek-informatyka) to istotny element odniesienia się do histori i aktualności przekładanych danych wyspowych powiazanych z pewnym,a także korzystnym oraz możliwym sposobem przeżycia (przetrwania informacji) oraz z e-amilową butelką Robinsona Kruzoe (w tym określonym umownie "bezludnym" wymiarze).Dlatego, że zaistniała wymiarowo sytuacja informatyczna (człowiek-informatyka) wytworzyła taki swoistrgo rodzaju proces wiedzy na ten temat.

  gluptak,  03/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: Wzór empiryczny jaki Pan przedstawił, bardzo jest podobny do innych powszechnie występujących wzorów, według których działa przyroda: grawitacji i elektromagnetyzmu.

W grawitacji istotna jest proporcjonalność do iloczynu (jednoczesności) mas. W Pana wzorze funkcje te pełni iloczyn: obszar*zdobycz.

„Zdobycz” oznacza „coś” – wartość mery

...  wyświetl więcej

  nse,  03/06/2016

@gluptak: "... natomiast „obszar” to jednostka przestrzeni" ... hektar nie jest jednostką przestrzeni tylko powierzchni, wkradł się błąd ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hektar

  gluptak,  03/06/2016

@Mariusz Kajstura: ... dlatego ująłem obszar w cudzysłów. Chodzi o ideę: fragment przestrzeni w postaci pewnego obszaru ... o powierzchni 1 ha ... ale przecież 1 ha to 10 000 m kw, a to zależy z kolei od tego, czy miara (umowna metra jest stała ... już wiemy, że nie, bo metr jest jedynie ideałem, który nie istnieje, a do którego staramy się nasz opis przybliżyć ... zatem i 1 ha jest tylko ideałem.

  gluptak,  03/06/2016

@gluptak: ... posługujemy się uogólnieniami by opisać rzeczywistość - czy rzeczywistość rzeczywiście taka jest? - nie wiemy, a jedynie dla swojej wygody praktycznej przyjmujemy, że jest.

  nse,  03/06/2016

@gluptak: ... tak jak sekunda nie jest idealną jednostką miary, jest bardziej umowną jednostką niż rzeczywistą ;)

  gluptak,  03/06/2016

@Mariusz Kajstura: właśnie! To tak jak byśmy przyjmowali istnienie "bożków", które są jedynie naszym wymysłem by wytłumaczyć funkcjonowanie rzeczywistości. Ze względu na względność (niedoskonałość) percepcji naszych zmysłów i jednocześnie przemożną, ludzką wiarę, że nas nie oszukują ... wierzymy w te ideały, żeby jakoś poruszać się w tym świecie.

Gdybyśmy tych ideałów nie mieli ... nic nie miałoby sensu ... he, he

  nse,  03/06/2016

@gluptak: ... dokładnie :)

  nse,  03/06/2016

"Obszar – teren czyli 1 hektar" ... czy to spłaszczenie 3D do 2D jest słuszne ?
... przykładowo, co komu po mieszkaniu o obszarze 100m^2 i wysokości 1cm ?, człowiek potrzebuje przestrzeni, a nie obszaru ..., bo co urodzi ziemia nie mając nad sobą nieba ?

  gluptak,  03/06/2016

@Mariusz Kajstura: W zasadzie można sobie wyobrazić świat dwuwymiarowy, który jest przekrojem świata 3D, który jest reprezentacją idei życia. Na przykład powierzchnia kuli doskonale oddaje ideę świata, który nie ma ani początku ani końca - tak jak ludzkie myśli.

  nse,  03/06/2016

@gluptak: ... w zasadzie atom można modelować małymi piłeczkami, a Kobietę pełnowymiarową sprowadzić do powierzchni deski z dziurką, tylko czy to odda prawdę o Kobiecie ?
Gdyby nie dział Nauka to bym się nie czepiał, tego uproszczonego wzoru oddającego jedynie pewną idee nad którą warto się pochylić ;)
" W zasadzie można sobie wyobrazić świat dwuwymiarowy, który jest przekrojem świat ...  wyświetl więcej

  gluptak,  03/06/2016

@Mariusz Kajstura: ... rzeczywiście - można wszystko! Różne modele fizyczne, służą nam by przybliżyć rzeczywistość, którą obserwujemy - rozumiemy. Przykładowo, model atomu przypominał na początku rodzynki w cieście i tak przez sir Thompsona został nazwany: rodzynkowy. Potem Bohr zaproponował model układu słonecznego - ale i ten okazał się nieprawdziwy ...

Każdy z nas może stworzyć swój wła

...  wyświetl więcej

  nse,  03/06/2016

@Mariusz Kajstura:"1 R czyli 1 Robinson to jednostka danych kreowanych przez człowieka.
O czyli Obszar to fragment pamięci mierzony w GB tzw.:wyspa pamięci, która liczy
100 GB." przykładowo tu mamy do czynienia z przedstawianiem przestrzeni w formie płaskiej, ale tą przestrzeń dzieli się na strony "warstwy" w zależności od pojemności w jednoczesności magistrali adresowej, wtedy te wa ...  wyświetl więcej

Informatyczne przełożenie obszar wskazuje na fragment pamięci o wielkości 100 GB. Wyobrażenie świata 2D, 3D jest przybliżeniową możliwościa i formą interpretacji słusznej gdyż pasuje do idei wzoru. Hektar ma jak najbardziej zarówno znaczenie przykładowe przestrzenno - życiowe jak i płaszczyznowe informatyczne.

  gluptak,  03/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: Super! rzeczywistość przeplata się z ideałem ... i to jest bardziej prawdziwe niż pojęcie "hektar" ...

Wszystko co bliższe jest naszej intuicji niż rozumowi jest bliższe prawdy, chociaż przez to trudniej lub wprost nie-definiowalne.

  nse,  03/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: Ideowo artykuł jest prawidłowo przedstawiony, mnie się podoba i najfajniejsze w nim jest to że mam się do czego przyczepić ;)
Ps.Bez urazy ;)

Jak dobrze zauważyliście i widać wynikowo gruntowną rolę odgrywa zasada dualności i ścisłej komplikacji komplikacji wspołbieżnej między ideą i definicją. Pozdrawiam.

  nse,  03/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: Przy okazji Gratuluje osiągnięcia tytułu Magistra, z profilu wnioskuje że to świeże osiągniecie ?

Serdecznie dziękuję. Doceniam pańskie zdanie.Tak oczywiście, tytuł magistra inżyniera to bieżące wspaniałe osiagnięcie i mądry oraz rozumny sukces informatyczny i edukacyjny (uzyskany i obroniony w 2012r.).

Nauczyłem się również na przestrzeni wielu czasów już wiele ciekawych doświadczeń teoretycznych, praktycznych oraz teoretyczno-praktycznych w zakresie informatyki ( w tym zarzadzanie p

...  wyświetl więcej

  nse,  04/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: Jeszcze raz Gratuluje osiągnięcia, teraz pozostaje życzyć Panu opracowania własnego Patentu na obróbkę danych statystycznych lub modelu obróbki danych ekonomicznych, tak by narzędzia jakimi nauczył się Pan posługiwać nie poszły na marne ;)
Pozdrawiam Serdecznie

Dziękuję. Niezwykle istotnym czynnikiem pod względem informatycznym, który w rozważaniu tematycznym obejmuje zagadnienie związane z wzorem Robinsona Kruzoe, a w szczególności z bezludną wyspą jest łącznościowy element łodzi jaka pozwala wydostać się po przetrwaniu z wyspy danych na strukturalny świat płaszczyzn wspólczesnego życia. .
Łódż owa nabiera znaczenia filozoficznego i tematycznego ...  wyświetl więcej

Panie Irku, co się z panem dzieje? Kupłeś pan już jakie auto czy nadal pieszo? Jeżeli nie to wstrzymaj się pan jeszcze trochę, bo niebawem będę miał wypasione ferrari, więc swojego, starego poloneza oddam panu w posiadanie.Auto jest sprawne i zadbane.Co pan na to?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska