Login lub e-mail Hasło   

Trzy ważne aspekty wyboru sali na wesele

Wybór lokalu na przyjęcie weselne jest bardzo ważnym punktem na liście przygotowań.
Wyświetlenia: 318 Zamieszczono 03/06/2016

Pozytywne wrażenie ze wzruszającej ceremonii ślubnej może bowiem być szybko popsute przez niekompetentną obsługę, niesmaczne jedzenie czy kiepski wybór wnętrza.

W internecie można znaleźć liczące kilkadziesiąt pozycji listy pytań, które trzeba zadać sobie i właścicielowi lokalu, zanim podpisze się umowę i wpłaci zaliczkę. W takim natłoku informacji łatwo się jednak pogubić, a nawet zapomnieć o paru ważnych aspektach. Poniżej prezentacja trzech kwestii, które mogą być ważne dla Państwa Młodych i gości:

1. Wielkość lokalu – nie chodzi o same rozmiary, ale to, czy jednocześnie odbywać się będzie jedna czy więcej imprez. Jeżeli jednocześnie trwać będą dwa lub nawet trzy wesela, istnieje spore ryzyko „wymieszania się” gości, zwłaszcza wtedy, gdy humory zrobią się szampańskie... Z jednej strony może to zwiększać szansę na dobrą zabawę, ale z drugiej rodzi ryzyko rozmycia – przypadkowo można nakarmić cudzego gościa, a w razie uszkodzenia mienia lokalu może się pojawić problem z ustaleniem sprawcy i rozliczeniem szkody. Nie mówiąc już o ryzyku kradzieży – np. weselnego alkoholu...


2. Dojazd do lokalu – no ale jak to? Przecież to proste – wszyscy jadą za Parą Młodą i już. No niestety nie do końca. Im więcej gości, tym większa szansa, że pojawią się maruderzy, którzy na dodatek zgubią drogę. Dotyczy to zwłaszcza gości przybyłych z daleka i nieznających okolicy. Niby teraz prawie każdy ma GPS, ale złośliwym zrządzeniem losu może akurat nie działać lub wyczerpie się bateria. No i nie każdy starszy wujek zna się na tej technologii... Nie mówiąc o tym, że sznur samochodów może być skutecznie rozerwany przez kolejne światła i ruch na drodze. Większość wesel odbywa się w soboty i raczej większe korki wtedy nie grożą, ale przy dużym pechu może dojść do znacznego opóźnienia. Dlatego na wszelki wypadek trzeba zaplanować alternatywną trasę dojazdową i w miarę możliwości wręczyć gościom mapki. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszyscy będą zmotoryzowani, więc lokal, do którego łatwo dojechać komunikacją miejską, na pewno wart jest uwagi.

3. Noclegi – tu znów warto wspomnieć osoby z daleka, które mogą mieć problemy z poruszaniem się po mieście lub zwyczajnie mieć mało czasu następnego dnia po imprezie. Oczywiście najwygodniejsza opcja to taka, że miejsca noclegowe są dostępne w tym samym lokalu. Jeżeli nie – trzeba poszukać sali na wesele leżącej w pobliżu zajazdu czy hotelu i upewnić się, że goście będą wiedzieli jak tam dojechać.

To tylko przykłady zagadnień, które trzeba rozwikłać przed wyborem sali na wesele, nie sposób bowiem w jednym artykule umieścić wszystkich kwestii, które powinny być wzięte pod uwagę...

Ten lokal weselny jest na pewno warty uwagi: sala na wesele Kraków Nowa Huta

Podobne artykuły


32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5845
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3518
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66333
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21460
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20922
25
komentarze: 8 | wyświetlenia: 4992
26
komentarze: 36 | wyświetlenia: 4328
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4035
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27452
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3519
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska