Login lub e-mail Hasło   

Łowy “niedźwiedzia” lub o niedopuszczalności osłabienia sankcji wobec agresora.

Indianie Ameryki Północnej mają oryginalny sposób polowania na niedźwiedzia.
Wyświetlenia: 407 Zamieszczono 06/06/2016

Indianie Ameryki Północnej mają oryginalny sposób polowania na niedźwiedzia. Podwieszają na gałęzi drzewa wielki brukowiec, nasmarują go miodem a zatem czekają kiedy na zapach przysmaku wyjdzie niedźwiedź i zacznie lizać miód z kamnia. Kamień zaczyna bujać się. Irytowanemu misiowi przypada podejmować coraz większy wysiłek i... W końcu przychodzi moment, gdy kamień, mając już znaczną amplitudę, wysyła misia do głębokiego nokautu. Tylko wtedy zjawiają się Indianie i szybko oprawiają tuszę.

Jeśli spróbować przenieść tą sytuację na to, co w ciągu ostatnich kilku lat wyprawia kremlowski dyktator Putin oraz na współczesne działania niektórych jego sympatyków w Europie, to mamy następny obraz.

Dla Putina Ukraina jest jak miodem smarowana. „Niedźwiedź z tajgi” już „zlizał” Krym i teraz usiłuje „odgryźć” od Ukraniny jeszcze jeden kawałek – Donbass, za nim przygląda się do całej „słodkiej” Ukrainy, za nią – smaczna, wonna Europa. Ale kamień się buja... I z coraz większą siłą bije po twarzy „chciwego zwierza” sankcjami politycznymi i ekonomicznymi, ceną na ropę, stagnacją ekonomiki.

Dla tych liderów krajów europejskich, którzy, może nie rozumiejąc, a może wychodząc ze swojej korzyści, widzą w „szczerbatym rosyjskim brukowcu” placek z miodem dla biznesa i przywowyłają do zniesienia sankcji, kamień jest słodką pułapką, za której kryje się agresja i ujarzmienie. I ci lidery Włoch, Węgier, Cypru, Grecji, Czech, deputaty parlamentu Francji lub koła przeciębiorskie Niemiec, którzy już otwarto mówią o niezbędności rewizji sankcji na przyszłym posiedzeniu UE w czerwcu 2016 r., muszą być świadomi tego, w co przekształca się ukojenie agresora.

Więc kogo z dwu postaci znokautuje „słodki kamień”? Wobec logiki musi to być „niedźwiedź z tajgi”. I to dla tego, że elita byle jakiego państwa powinna rozumować racjonalnie i podejmować racjonalne decyzje, opierające się na obmyślone bilansy interesów. Pytanie polega na tym, czy może ona podejmować takie decyzje? Współczesne kierownictwo Rosji nie ma zdolności podejmować decyzje racjonalne, opracowane, na przykład, pod czas negocjacji ze swoimi partnerami z Europy, Ameryki i Ukrainy, o ile nie może publicznie wytłumaczyć je ludności swojego kraju. Rosjanie zombowane są prymitywizacją obrazu światu zewnętrznego, czyli ideologią, opisującą świat jak walkę sił Dobra, uosabionych w postaci „Wiecznej Rosji” oraz sił Zła jak pozostałego świata. Dla tego, by utrzymać się przy władzy, Putin będzie prowadzić politykę z oparciem na koncepcyjną konfrontację Rosji Zachodowi.

Tym samym, nie można sankcji ani zmniejszyć, ani odmienić. Na odwrót, jeśli one nie pracują, je trzeba wzmacniać do tej pory, póki „sładki kamień” nie wytłumaczy wszystkiego „niedźwiedziowi z tajgi” i zmusi go respektować prawo międzynarodowe lub póki nie znokautuje go.

Zaś Państwo, agitujące za odwołanie sankcji, odwołaj się do realizmu i rozumu, ne liż „kamień”, pomazany słodkimi obietnicami Putina oraz jego oligarchów. Inaczej może on nabrać taką energię, że na drobny mak rozwali jedność europejską ogółem i pomyślność Państwa narodów w szczególności.

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 852
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 865
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 374
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 838
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 360
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 845
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1032
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 209
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 855
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 505
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 621
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 930
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska