Login lub e-mail Hasło   

Czy Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z praktyk realizowanych w MF?

Czy człowiek ,który walczył przez całe swoje życie z korupcja ,układami wie ,że w Min Fin właśnie buduje się raj dla przestępców ,mafii i przemytników.
Wyświetlenia: 5.693 Zamieszczono 06/06/2016

O absurdalnych pomysłach byłego wiceministra Finansów i Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy można by pisać tysiące stron wypracowań. Najgroźniejszy w tej chwili jest jednak fakt ,że jego chore pomysły znalazły swojego kontynuatora w osobie jego następcy na stanowisku Szefa Służby Celnej pana Mariana Banasia.

Skutecznie demontowana przez ostatnie kilka lat Służba Celna poprzez szereg działań o charakterze kryminogennym znalazła się u progu całkowitego paraliżu. Najważniejszym ciosem w sprawne działanie tej formacji było tzw wartościowanie polegające na uwłaszczeniu stanowisk dla grupki wybranych przyjaciół powiązanych z panem Kapicą z równoczesnym zablokowaniem jakiejkolwiek możliwości awansu tysiącom funkcjonariuszy.

Drugim równie silnym ciosem było wprowadzenie wadliwego mechanizmu analizy ryzyka przy procesach kontrolnych z jednoczesnym pominięciem inicjatywy własnej oraz tzw nosa celniczego co skutkowało drastycznym ograniczeniem wykrywalności przemytu oraz innych uchybień przestępczych. Budżet państwa stracił miliardy złotych na tzw parciu Jacka Kapicy na analizę ryzyka, przemytnicy na forach internetowych wprost wyśmiewali się z celników ciesząc się ,że dzięki niecudacznej polityce celnej mogą z łatwością przewidzieć kontrole i bez problemu przemycać towary do Polski.

Kolejnym gigantycznym błędem Jacka Kapicy była totalnie nie przemyślana walka z hazardem , wprowadził wadliwe przepisy ustawy hazardowej nie skonsultował jej z Komisja Europejską łamiąc w ten sposób prawo ,ponieważ ustawa ta jak każdy akt techniczny podlega z mocy prawa uzgodnieniu z Komisja Europejska . Za zaniedbanie pana ministra zapłacą wszyscy podatnicy, ponieważ firmy hazardowe czekają na wypłacenia miliardowych odszkodowań ze strony skarbu państwa z uwagi na wadliwość prawną ustawy promowanej przez pana Ministra.

W Min Fin trwają intensywne prace nad projektem powołania Krajowej Administracji Skarbowej. Administracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Według zamierzeń rządu już od 1 stycznia 2017 roku ma powstać jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Oznacza to całkowite zlikwidowanie Służby Celnej ,która od momenty likwidacji Głównego Urzędu Ceł i włączenia jej w struktury Min Fin na skutek dziwnych działań władzy jest coraz bardziej osłabiana. Czy czasem nie jest to rozmyślne działanie wpływowych lobbystów? Kto na to pozwala?Dlaczego panu Marianowi Banasiowi tak bardzo zależy na zlikwidowaniu służby celnej?

Wszyscy przedsiębiorcy oraz pracownicy podlegający pod MIN FIN liczyli ,że nowy rząd PIS-u powoła jak obiecywał komisję śledczą do spraw afery hazardowej i wyłudzania VAT-u dzięki czemu naświetlono by wreszcie opinii publicznej co dzieje się w gabinetach Ministerstwa Finansów. Ukazano by mechanizmy lobbingu wpływającego na tworzenie przepisów prawa tworzącego rożne furtki i obejścia prawa tak aby mafia mogła obchodzić prawo czerpiąc z tego gigantyczne zyski.

Niestety zamiast postawienia pod Trybunał Stanu pana Kapicy i jego świty oraz zlikwidowanie przepisów ,które powodowały obchodzenie prawa, Min Fin z panem Marianem Banasiem na czele idzie jeszcze dalej likwiduje służbę celną tworząc w ten sposób już nie małe furtki w przepisach ale otwierając na oścież wrota Polski dla szarej strefy, przemytników i mafii.

Wydaje się to nieprawdopodobnie ,że politycy ugrupowania stawiającego na swoich sztandarach walkę z wyłudzaniem podatków uszczelnieniem systemu podatkowego działają na korzyść rożnych grup interesu , które systematycznie oddziaływają na rozmiękczenie struktury państwa, w szczególności na osłabienie Służby Celnej ,która dba o odprowadzenie do budżetu państwa wpływów 1/3 wartości budżetu państwa.

Pojawia się pytanie gdzie jest pan prezes Jarosław Kaczyński czy zdaje sobie sprawę z kryminogennych praktyk realizowanych pod jego nosem w Min Finansów?Czy człowiek ,który walczył przez całe swoje życie z korupcja ,układami i dążył do zbudowania lepszej sprawiedliwszej Polski wie ,że pan Marian Banaś właśnie buduje raj dla przestępców i mafii i przemytników. Czy zdaje sobie sprawę ,że likwidacja Służby Celnej oznacza ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli Polski jak i całej UE a także dla stabilności finansów państwa.Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 756
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73218
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648142
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15094
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21562
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40508
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17434
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13126
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53278
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22654
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18135
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23223
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  scoti,  09/06/2016

pieniądze mu zamykają oczy a niby taki uczciwy miał być... kolejna mafia wchodzi i tak MF to już prywatna instytucja... i nadal jest na to przyzwolenieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska