JustPaste.it

Zdobywcy morskich fal

Mors – czy to ssak morki? A może człowiek, którego znakiem rozpoznawczym są kąpiele w morzu i to w okresie zimowym? Nie tym razem.

Mors – czy to ssak morki? A może człowiek, którego znakiem rozpoznawczym są kąpiele w morzu i to w okresie zimowym? Nie tym razem.

 

MORS to Mega Otwarte Radio Studenckie działające na terenie Campusu UG od nocy sylwestrowej. Kilka ważnych informacji na jego temat. Powstało z inicjatywy prof. Wiktora Peplińskiego, dyrektora ds. dziennikarstwa Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Natomiast piecze nad młodą redakcją sprawuje red. Alina Kietrys, wybitna dziennikarka  Radia Gdańsk specjalizująca się w dziedzinie szeroko pojętej kultury.

Cała redakcja składa się z 20 energicznych osób, studentów przede wszystkim kierunków o profilu dziennikarskim, ale nie tylko. Z pasją zajmują się dziennikarstwem radiowym. To doskonale miejsce do tego, aby kształtować nowe szeregi dziennikarzy.

Gdańska rozgłośnia, którą na razie można słuchać w Internecie pod adresem www.mors.ug.edu.pl, umożliwia odbycie stażu dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Dzięki tego typu zajęciom praktycznym nabywa sie niezbędnego doświadczenia w tej branży.

Mimo tego, ze MORS dostępny jest jeszcze jedynie w Internecie, to dysponuje już profesjonalnym studiem nagraniowym, co dla prawdziwego radiowca jest bardzo ważnym elementem pracy.

Zgodnie z kodeksem etycznym każdy dziennikarz nieżalenie od specjalizacji, jaką wykonuje, nakazuje mu zastaną rzeczywistość opisywać w sposób rzetelny, odpowiedzialny i to z różnych dostępnych stron.

Domeną rasowego radiowca jest sprint po mieście z Marantzem – urządzeniem rejestrującym głos i wszystkie inne akustyczne dźwięki wraz ze stukotem szpilek dziennikarki. W studiu nagrań oczyszcza się uzyskany materiał z nieznaczących dźwięków.

Radio MORS zajmuje się wszystkim tym, czym trudzi się zawodowa rozgłośnia, a że powstała  na terenie Uniwersytetu Gdańskiego jego priorytety są oczywiste. Wiadomości z życia gdańskiej uczelni stanowią stały punkt programowy. Jak to w radiu, dużo jest muzyki, ale nie brakuje tez słowa, które różnorako kreśli świat. Prezentowane są audycje kulturalne, takie, które poruszają zagadnienia mniej lub bardziej poważne czy też literackie reportaże.