Login lub e-mail Hasło   

Jak szybko zrzucić 15 kilo?

Sezon urlopów zbliża się nieubłaganie. Każdy chciałby prezentować się na plaży niczym przysłowiowe milion dolarów. Co zatem zrobić, by szybko pozbyć się niechcianych kilogramów?
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 15/06/2016

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnych posiłkach – 5 niewielkich porcji dziennie sprawi, iż będziemy chudnąc, bo organizm przestanie magazynować tłuszczyk „na zapas”. Z jadłospisu koniecznie wykluczyć musimy produkty wysoce przetworzone, fast foody, gazowane napoje, słodycze oraz słone przekąski. Nie należy także zbyt często pozwalać sobie na alkohol – dostarcza on bowiem organizmowi jedynie pustych kalorii.

W okresie letnim zadbajmy także o to, by spożywać dużą ilość warzyw oraz sporo owoców (nie zapominajmy jednak, iż te drugie zawierają w sobie z reguły sporo cukru, zatem podczas diety nie możemy pozwalać sobie na nie w nieograniczonych ilościach). Nie możemy pozwolić sobie na podjadanie w czasie oglądania telewizji czy czytania książki – skupmy się na regularnych posiłkach w ciągu dnia, wówczas nie będziemy co chwila odczuwać głodu. Jedzmy wolno, małymi kęsami – wszak organizm dopiero po około dwudziestu minutach wysyła sygnały o sytości. Kolejna bardzo istotna kwestia to picie wody. Dietetycy powtarzają, by pić przynajmniej dwa litry dziennie. Wszak kiepsko nawodniony organizm zatrzymuje wodę w organizmie, powoduje opuchnięcia i cellulit.

Specjaliści podkreślają, iż w schudnięciu odgrywają rolę dwie kwestie: w osiemdziesięciu procentach jest to dieta, w dwudziestu zaś ćwiczenia fizyczne. Wcale nie musimy spędzać wielu godzin na siłowni, by zrzucić zbędne kilogramy. Możliwości ćwiczeń jest bowiem bardzo wiele – marsze z kijkami, szybkie spacery, jogging, jazda na rowerze – to na pewno pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę i pozwoli nam ją wymodelować. Znakomitym rozwiązaniem jest także zmiana nawyków –przejście kilku przystanków zamiast jazdy autobusem, rezygnacja z windy na rzecz wchodzenia po schodach. Kolejne procenty to motywacja. Jeśli nie potrafimy zadbać o nią sami, to udajmy się do specjalisty. Można poczytać opinie Mateusz Grzesiak i sprawdzić, który trener motywacyjny będzie dla Ciebie najlepszy. 

Warto zacząć dbać o swoją dietę i pokochać ćwiczenia fizyczne (choćby te najprostsze). Z pewnością bardzo szybko zauważymy, że nadprogramowe kilogramy spadają, a my cieszyć się będziemy pięknym wyglądem na plaży!

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 719
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1371
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1606
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1316
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1548
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1322
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 403
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1107
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1224
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska