Login lub e-mail Hasło   

Edukuj dzięki aplikacji

Wiele z nas jeszcze pamięta jak wyglądał system nauczania za tzw. naszych czasów. Na pewno nie opierał na pobudzaniu w uczniach kreatywności i dostarczaniu im ciekawych treści
Wyświetlenia: 343 Zamieszczono 16/06/2016

Dzisiaj, dzięki nowym technologiom mamy możliwość urozmaicenia kanałów przekazywanej wiedzy, aby czas poświęcony nauce stał się przyjemniejszy.

Na innowacyjne rozwiązanie działające w służbie edukacji zdecydowała się firma QRtag. Oferuje ona mobilny przewodnik dla muzeów oraz miast i gmin. Za pomocą intuicyjnego panelu administratora łatwo udostępnisz treści w aplikacji będące barwnymi multimediami tj. obrazy, dźwięki, filmy. Aplikacja QRtag stworzona jest z myślą o najmłodszych. Bo przecież kto lepiej niż dzieci rozumie świat nowych technologii? Jest to dla nich naturalna przestrzeń, w której doskonale się poruszają i rozumieją ją lepiej niż większość z nas. Tak, aby nauka wpisywała się w nowy system edukacyjny, tak aby dzieci czerpały przyjemność z pochłaniania wiedzy, na temat sztuki, kultury i otaczającej ich przestrzeni lokalnej. Każdy ma w swojej kieszeni smartfona. Mobilny przewodnik dostępny jest na wszystkie urządzenia, dzięki czemu nie ma problemu z pobraniem i korzystaniem z niej na swoim telefonie.


Zamień podchody na QR kody
Jeżeli uważasz, że szkolne wycieczki nadal muszą być tak nudne jak do tej pory, to się mylisz. Mamy XXI wiek, rzeczywistość poszła na przód. Prześcigamy się w procesach dostarczania wiedzy. Rywalizujemy o stopień swojego wykształcenia. Chcemy być jak najlepsi, a do tego osiągnąć to wszystko w łatwy i przyjemny sposób.
Od momentu powstania innowacyjnej technologii mobilnych przewodników firmy QRtag dla muzeów oraz dla miast i gmin, edukacja nie musi wyglądać już tak stereotypowo. Koniec z marudzeniem, że zwiedzanie, wycieczki szkole i wszystko co związane z nauką jest nudne. Cała technologia mobilnego przewodnika opiera się na małych kodach QR, które zapobiegają ingerencji w przestrzeń obiektów muzealnych oraz tych znajdujących się na terenie miasta, czy gminy. Ich zadaniem jest unowocześnienie formy przekazu wiedzy o eksponatach. Funkcja lokalizacji, a także tworzenia ścieżek zwiedzania, ułatwia poruszanie się po przestrzeni muzealnej.
Z mobilnej aplikacji QRtag dla muzeów skorzystają również pracownicy muzealni, którym panel aplikacji ułatwi pracę. Zmiana języka oraz opcja dla osób niepełnosprawnych sprawi, że przekazywane treści zrozumiałe będą dla mieszkańców, dla osób niepełnosprawnych oraz dla zorganizowanych grup turystów z zagranicy.
Niech nauka stanie się zabawą, a będzie przyjemniejsza i dla nauczycieli i dla ich uczniów!

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61602
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32975
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31612
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64073
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65463
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23656
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29391
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28912
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24049
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26582
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12805
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska