Login lub e-mail Hasło   

Uwolnij się od złej przeszłości!

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było móc cofać się w przeszłość i zmieniać ją? Czy są w Twoim życiu takie momenty z przeszłości, których dziś żałujesz?
Wyświetlenia: 487 Zamieszczono 16/06/2016

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było móc cofać się w przeszłość i zmieniać ją? Czy są w Twoim życiu takie momenty z przeszłości, których dziś żałujesz? Czy może niektóre przykre wydarzenia sprawiają, że brakuje Ci wiary w własne możliwości?

Wiele osób mimo, że nie ma już żadnego wpływu na swoją przeszłość, to ciągle nią żyje. Niektórzy ludzie obwiniają się za rzeczy jakie kiedyś zrobili lub też te, których nie zrobili, a mogli. Czy Ty również należysz do takich ludzi? Jeśli tak to musisz zdać sobie wreszcie sprawę z tego, że przeszłość to są wydarzenia, które Cię spotkały, ale nie to kim faktycznie jesteś!

Jeśli zabierasz się za realizację jakiegoś projektu, mając na swoim koncie pięć podobnych zakończonych niepowodzeniem, to jakie będzie Twoje nastawienie? Czy gdybyś nie miał w pamięci tamtych pięciu to Twoje podejście byłoby inne? Częste myślenie jest takie: zabieram się za to, chociaż skoro tyle razy mi się nie udało, to teraz pewnie też się to nie uda. Podobnie jest z przeżyciami z przeszłości, może to być np. nieudany związek, zakończony zdradą partnera i wówczas nie masz już ochoty na tworzenie nowych związków. Czasami jedno wydarzenie z naszego życia pociąga za sobą szereg kolejnych.

Schemat jest taki:
Twoje pozytywne nastawienie > przykre wydarzenie > decyzje wynikające z wydarzenia > utrwalanie negatywnych przekonań > dalsze konsekwencje w życiu wynikające z utrwalonych przekonań

Przykład:
Pozytywne wyobrażenie małżeństwa > stworzenie związku > zdrada partnera > odrzucenie partnera > niechęć do tworzenia związków > podejrzliwość wobec innych ludzi > aspołeczność > załamanie wynikające z samotności i uczucie odrzucenia

Wszystko to jest reakcją łańcuchowa wynikająca z przeszłości, które odbiera Ci radość życia, sprawia, że kreujesz swoje życie nie w taki sposób jaki tego chciałeś na początku!

Pomyśl teraz przez chwilę ile Twoich przekonań sprawia, że zachowuje się w taki, a nie inny sposób i ile tych przekonań chciałbyś zmienić? Następnie cofnij się pamięcią wstecz i przypomnij sobie co sprawia, że masz takie przekonania, co wydarzyło się w Twoim życiu, że je ukształtowało. Gdybyś nagle mógł zapomnieć o tym przykrym wspomnieniu jakie Cię zadręcza, to jakby teraz wyglądało Twoje życie?

Skoro nie możesz cofnąć przeszłości to dlaczego nią żyjesz i pozwalasz by odbierała Ci radość życia? Napiszę to jeszcze raz: przeszłość to wydarzenie jakie Cię spotkało, a nie to kim jesteś! Możesz kreować swoje życie w dowolny sposób. Nie żyj tym co było, patrz na siebie tu i teraz i myśl o tym jak możesz dalej kierować swoim życiem. Jeśli masz na tyle elastyczną wyobraźnię (jeśli nie to również można to wytrenować) to zacznij myśleć o negatywnych przeżyciach z przeszłości, które Cię blokują, jak o czymś co nigdy się nie wydarzyło. Spraw aby Twój mózg zaczął traktować to jako zwykłą fantazję, wyobrażenie, które nigdy nie miało miejsca, a bardzo szybko odczujesz pozytywną różnicę w ocenie siebie samego i otaczającej Cię rzeczywistości. Powodzenia.

Zapraszam Cię również na moją stronę poświęconą perswazji, rozwojowi osobistemu oraz marketingowi: www.asukces.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 917
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1320
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1309
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 717
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1259
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 520
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 900
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska