Login lub e-mail Hasło   

Merkel z Putinem zadowoleni z decyzji Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes Jarosław Kaczyński często jest oskarżany przez swoich politycznych przeciwników o rusofobię oraz niechęć do naszych zachodnich sąsiadów.
Wyświetlenia: 1.602 Zamieszczono 20/06/2016

Prezes Jarosław Kaczyński często jest oskarżany przez swoich politycznych przeciwników o rusofobię oraz niechęć do naszych zachodnich sąsiadów jednak czasami umie pokazać, że jest gotów porzucić te animozje dla budowania dobrosąsiedzkich relacji z naszymi najbliższymi sąsiadami.

Żeby zrozumieć zadowolenie Berlina decyzją pan Prezesa, musimy cofnąć się w czasie do 1 maja 2004 r -daty przystąpienia Polski do UE .Polska podobnie jak i inne kraje członkowski od tego momentu rozpoczęła przekazywanie do budżetu ogólnego UE składki.

Zgodnie z decyzją Rady Europy w budżecie każdego państwa członkowskiego zostaje jedynie 25% pobranego cła i opłat rolnych , zaś 75% sumy uzyskanej z tytułu ich poboru zasila wspólny budżet UE.

W związku z włączeniem terytorium RP do obszaru celnego Wspólnoty i zniesienie formalności celnych w obrocie towarowym miedzy Polską a krajami członkowskimi UE. Każdy przedsiębiorca z UE w tym z Polski ma możliwość dokonywania odpraw celnych w dowolnym kraju UE, co w efekcie powoduje, iż należności celne i podatkowe pobierane w związku z importem zostają w kraju odprawy celnej.

Czyli jeśli polski przedsiębiorca odprawi swoje towary w Niemczech to te 25% wartości CŁA zasili budżet Niemiec a nie Polski i na odwrót. W wyniku tych uwarunkowań nastąpiła rywalizacji urzędów celnych o miejsce odprawianych towarów. Chodzi tu w końcu o grube miliony złotych.

Na szczęście Pan Prezes Jarosław Kaczyński zdecydował zakończyć tą niezdrową rywalizacje dwóch sąsiednich narodów robiąc gest w stronę Berlina .Postanowił zrzec się większości tych marnych dochodów po prostu likwidując przyczynę konfliktu czyli organ pobierający te nieszczęsne cło w Polsce -Służbę Celną. Zlecił Ministrowi Banasiowi stworzyć nowa super strukturę KAS likwidując przy tym 14,5 tys celników-zajmujących się do tej pory skutecznie poborem ceł.

 

Problem rywalizacji o 25% dochodu z ceł praktycznie przestanie istnieć i to dzięki jednemu genialnemu posunięciu pana Prezesa.

Za te marne grosze które utracimy zyskamy szacunek naszego największego sąsiada i już nikt z opozycji nie będzie mógł powiedzieć,że Jarosław Kaczyński jest zainteresowany realizacją tylko swoich interesów a polityka zagraniczna jest na trzecim planie.

Poza Kanclerz Angelą Merkel także pan Putin ucieszył się z tak pomyślnego zagrania pana Jarosława. Jak wiemy od czasu aneksji Krymu musi zmagać się z bardzo dotkliwymi sankcjami dla gospodarki swojego kraju.

Putinowi zależy z jednej strony na rozbiciu jedności krajów UE ,tak aby w końcu sankcje przestały dotykać Rosji ,a z drugiej na osłabieniu Polski ,która wzięła na swoje barki rolę adwokata spraw Ukrainy. Z pewnością demontaż a w zasadzie całkowita likwidacja Służby Celnej chroniącej granice UE jest Putinowi na rękę ponieważ wpłynie to z pewnością na destabilizacje kraju będącego adwokatem Ukrainy.

Przemytnicy wykorzystają nadarzającą się szansę i z pewnością zaleją Polskę towarami bez polskich znaków akcyzy mowa tu oczywiście głównie o alkoholu,papierosach i paliwach towarów ,na których jest gigantyczna różnica cenowa, a więc możliwości zarobków dla mafii są ogromne.

Destabilizacja granic stwarza także o wiele większe niebezpieczeństwo niż tylko zalanie Polski wyrobami akcyzowymi z państw trzecich.

Groźniejsza jest możliwość niekontrolowanego przewozu broni, materiałów wybuchowych, niebezpiecznych substancji czy zalania Polski narkotykami przez mafie, która tylko czeka na taki ruch ze strony rządu.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1179
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73600
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648263
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15171
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21621
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40549
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17477
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13160
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53350
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22716
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18184
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23308
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Kitek,  21/06/2016

Polska była sprzedana żydokatolikom już w 966 r. n.e. Wtedy to zawitał do nas żydokatolicki Pan Bóg, czyli typowy chuligan kosmiczny zwany przez żydów Jahwe. Od tamtej pory (przez większość czasu) przechodziliśmy huśtawkę. Często staczaliśmy się po zboczu polityczno-gospodarczym oraz militarnym, ale teraz w okresie postkomunistycznym, a właściwie postsolidarnościowym wpadamy w przepaść.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska